Šta je novo?

OnePlus 8T

Bas bezveze, nije mi jasno. Pokusaj jos da se prijavis za Novu betu ili refundiraj kupovinu ako je to jos moguce...
 
Zna li neko kako da zauvek ugasim prebavivanje na 5G mrežu?
Pošto često softverski menjam koja je kartica za net, iako svaki put ugasim 5G/LTE/3G... I prebacim na LTE/3G... , Posle svake zamene kartice opet prebaci na 5G. Inteligent5G je ugašen.
 
Meni to ne radi, bar su bogatiji za pet eura zbog mene.

@foore Nisam puno slikao, jedno pet fotografija. Kamera mi se čini da je lošija nego na P20 Pro, nisam oduševljen. Napisaću za koji dan utiske.
Ne bi trebala da bude lošija od p20 pro.
Kacio sm slike u poređenju sa p30 pro i nije neka razlika
 
Ne bi trebala da bude lošija od p20 pro.
Kacio sm slike u poređenju sa p30 pro i nije neka razlika
Slikao sam bez bilo kakvih podešavanja kamere, nisam se oduševio nešto.

Da li si ti rešavao problem sa prikazivanjem broja notifikacija na ikonicama aplikacija?
 
Ne...
Koristim novu od vajkada pa sam navikao da nema toga :)
Nije mi nesto važno koliko ima mejlova npr. Otvorim pa vidim sta i koliko ima...
Baci pogled par strana unazad. Tako sam kacio uporedne slike.
Za par dana stavljam uporedne sa S20...
 
Pa i meni je okej za mejlove, ali nije za Viber, WhatsApp, Telegram. Video sam tvoje slike, ja sam stekao malo drugačiji utisak. Sutra ću baš poneti i P20 Pro pa ću uporediti.

Pošto sam u dosta grupa na Viberu, primetio sam da telefon pišti za skoro svaku primljenu poruku u svakoj grupi. Na prethodnom telefonu, telefon pišti za prvih nekoliko poruka u jednoj grupi i posle više ne, sledeći put zapišti kada stigne poruka u nekoj novoj konverzaciji. Isto to sam primetio i za Telegram. Da li neko zna da li bi to moglo nekako da se reši?
 
Muttiraj poruke od grupa. Ja tako radim. Smara me. Ich kad udjem pročitam sta me zanima ako imam vremena
 
P20, Mate 20 pro, P30 kako znam koriste Sony IMX600 senzor glavne kamere koji je jaci od celokupne Oneplus 7 serije i 8T jer oni koriste IMX586 senzor glavne kamere koji je slabiji i spada u neku srednju srednju visu klasu kako zovu vec.
 
8T


S20 5G



Kao što sam obećao evo uporednih 8T i S20.
Low light, polumracna soba osvetljena samo svetlom od televizora
Kamera na 8T jesasvim solidna iako ne spada i sam vrh.
Ali za srednju klasu je odlična i jako upotrebljiva
 
Kako nije bolja, dosta oštrija i sa više detalja.
 
Ja sam pre 8t imao 7t, iako se radi o istom senzoru, slike na 8t su bez preterivanja duplo bolje. Pogotovo u low light. Video takodje. Tako iako senzor nije Flag ship klase daje sasvim upotrebljive slike. Tako da kamera nije minus na ovom telefonu kao što se prica
 
Ja sam na Hydrogenu.
Skoro sat duže nego na Oxygenu.
Sad je zavisno od upotrebe 6-8,5 sati, na oxygenu je bilo 5-7 SOT-a...
Ali meni je mreža uglavnom loša
 
Primetio sam da je kod mene to vreme veoma malo, ne znam iz kog razloga. Sada mi je na 2h36min a baterija na 40%. Izdržala mi je baterija dva dana, ali je SOT veoma mali bio, možda oko četiri sata, najviše četiri i po. I uopšte nisam telefon nešto preterano koristio.
 
Kad se razvuce na 2 dana onda je na svakom tel sot manji. Ja uglavnom gledam od ujutru pa dok ne legnem.
Baterija ne bi smela da bude ispod6h (od momenta kad se probudis dok ne krenes da spavas) ako ti je signal dobar i ne igraš igrice
 
Jel neko prelazio sa Mate 20 pro na 8T.
Kakvi su dojmovi ?

Nekako mi se ovi telefoni koji su u zadnjih godinu dana izasli ne svidjaju, pa onda da uzmem nesto najracionalnije. Cena u Telenoru za ovaj telefon je malo više od 500e i to na rate, što mi se čini kao dobra ponuda, zar ne ?
 
Ja inace imam 7T pa vidim pominje se trajanje baterije. Zanima imam dve sim kartice aktivne dal to sta umanjuje trajanje baterije ?
 
Poslednja izmena:
Utiče dosta. Probao sam par puta da ugasim jednu karticu na dan, osetno se produži trajanje baterije. Doduše, meni je signal katastrofa i obe kartice su 4G.
 
Kad se razvuce na 2 dana onda je na svakom tel sot manji. Ja uglavnom gledam od ujutru pa dok ne legnem.
Baterija ne bi smela da bude ispod6h (od momenta kad se probudis dok ne krenes da spavas) ako ti je signal dobar i ne igraš igrice
Baterija mi je na 23% a SOT 3h20min. Imaš li predstavu u čemu može biti problem?
 
Pa vidi sta ti trosi bateriju najviše. Mislim da je premalo pa makar bilo i za 2 dana upotrebe. Kolko ti izvuče tokom noći kad ga ne koristiš?
 
Ovo je moja upotreba juče.
Od 8 ujutru pa do oko 1 posle ponoci.
Skoro 6h na 33% ali sam bio bar 80% na WiFi. Kad sam više na sajtu 4G onda je malo manji sot
 

Prilozi

  • Screenshot_20210328-010819.jpg
    Screenshot_20210328-010819.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 16
Uvek je na automatici, ne drzim ravno osvetljene osim kad legnem u totalnom mraku pa smanjim na minimum.
Juče sam mozda sat vremena bio napolju, a ostalo ili po kući ili na poslu
 
Ovo je moja upotreba juče.
Od 8 ujutru pa do oko 1 posle ponoci.
Skoro 6h na 33% ali sam bio bar 80% na WiFi. Kad sam više na sajtu 4G onda je malo manji sot
Izvuče noću do pet procenata. Instalirao sam AccuBattery i nakon jednog punjenja mi pokazuje da je battery health na 47 procenata. Telefon je star mesec dana, kako je to moguće?
 
Screenshot_20210329-183850.jpg
Post automatically merged:

Sot od skoro 6h jos do 30% izgleda kod mene nemoguce...
 
Nazad
Vrh Dno