Šta je novo?

Huawei Mate 40

Totalno si ostrašćen po pitanju Huaweia, ne znam čemu to, pa i ja koristim isti ali bi me bilo sramota da lažem sebe i ubeđujem druge da je nešto ok ako nije. Što se tiče fotografija, naravno da možes napraviti ok fotku i u LL jer ima ogriman senzor(za jedan telefon) ali to zahteva jako mirnu ruku, možda je ovaj kinezara ima, ja je imam, možda je i ti imaš ali sta ćemo sa mnogima kojima se ruke tresu? Svaka fotka će biti kao sa primera koji sam ti naveo. Bez obzira na brend, ne možeš u 2020 bez ois-a na flagshipu, to mora da ti bude jasno, ako je super bez njega, zašto ga onda nisu izostavili i sa pro plus serije?
Ti si klasičan pripadnik potrošačkog društva, daješ sve više para svake godine i onda opravdavaš i braniš to, svaki negativan komentar upućen Huaweiu shvataš toliko lično kao da ti je Richard Yu neki rodjak a to je samo običan telefon, a ovo je forum gde ljudi razmenjuju iskustva i mišljenja, nekad bio jako dobar a danas, nažalost, u svakoj temi po jedan ti.

P30 Pro

U vezi bolda. Takvima ni ois ne pomaze u LL uslovima.
stvarno ste zapeli za taj OIS, imao sam mi8 koji ima ois, pa mi9t pro koji nema ois, op8 koji ima ois i sve je to isto sto se tice LL i sa i bez oisa ako fotkas iz ruke u nocnim uslovima neko svtlo, ulicu ces morati pronaci neki oslonac, dal se sam naslonit na zid, drvo, banderu, ili ruke staviti na neku povrsinu da se drhtanje svede na minimum. ni onda svaka fotografija nece ispasti perfektna, sa ili bez ois.
ako u prostoriji, npr tvojoj sobi ili kuhinji imas jako svetlo, ja to ne racunam u LL . kod nas u Srbiji je normalno i prihvatljivo imati dobro osvetljene prostorije.
 
stvarno ste zapeli za taj OIS, imao sam mi8 koji ima ois, pa mi9t pro koji nema ois, op8 koji ima ois i sve je to isto sto se tice LL

Da li si neki od tih telefona platio 1300eur? OIS je OBAVEZAN na tako skupom telefonu i tačka

@BricoGO Ne bih se druže više ubeđivao sa tobom, sve si u pravu.

P30 Pro
 
Poslednja izmena:
BricoGO stvarno ga pretera brate,od hvalisanja huaveja do toga kako je ois nebitan.Bitan je itekako pogotovu za video sto se gore i pisalo.Ne mozes ubedjivati nekoga da huavej "zna" sta radi i to biti odgivor jednostavno je nedopustivo da telefon tog cenovnog ranga ga nema.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
...Bitan je itekako pogotovu za video sto se gore i pisalo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Očigledno nisi upućen u raspravu...



Znači mrzim kad moram sve u sitna crevca da objašnjavam... Kod video snimanja uredjaj koji koristi EIS (bilo da je go pro,telefon ili aparat) stabilnu sliku dobija tako što kropuje snimak i delovi koji bi se inače videli na snimku otpadaju da bi se stekao utisak da je sve lepo i stabilno.
Za fotografije je totalno druga priča jer ti pritiskom na shutter "zamrzneš" kadar i tu ne može kropovanjem da se dobije čista slika već mora ceo senzor da bude stabilisan da anulira tvoje mrdanje prilikom pritiskanja shuttera.

P30 Pro

Gospodin Spanjeli tvrdi suprotno od onoga što ti pišeš...po njegovim je OIS važan za fotografiju a ne video.
Šta ćemo sad? Kakvog li čuda...opet ja kriv!!!

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
jednostavno je nedopustivo da telefon tog cenovnog ranga ga nema.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Je li dopustivo da jedan telefon cjenovnog ranga Note20U i S20U imaju tako lošu autonomiju pa ga se mora uzimati iz sumnjivih izvora sa upitnom garancijom a niti taj nije baš nešto kad usporedimo sa drugim proizvođačima i uređajima koji koštaju duplo manje ?! Meni je to već problem nego nedostatak OISa ili ti ne misliš tako?

Jeli dopustivo da jedan uređaj cjenovnog ranga kao iPhone Pro serije nema mogućnost multitaskinga, ne isporučuje punjač u pakovanju i što šta još?!

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za fotografiju nece znaciti nista u dnevnom svetlo to jest preko dana,low loght hoce pogotovu ako ti treba night mode gde okida sliku 5-6sekundi.To se lako vidi uzmes uljucis kameru koja ima ois i na telefonu koji nema ois i namerno pravis podrhtavanja rukom i odma ces tu videti koja je razlika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Je li dopustivo da jedan telefon cjenovnog ranga Note20U i S20U imaju tako lošu autonomiju pa ga se mora uzimati iz sumnjivih izvora sa upitnom garancijom a niti taj nije baš nešto kad usporedimo sa drugim proizvođačima i uređajima koji koštaju duplo manje ?! Meni je to već problem nego nedostatak OISa ili ti ne misliš tako?

P40Pro+ & Tapatalk
Ti sad ulazis u tematiku koja se ne tice teme,al ako hoces bas da ti odgovorim da je baterija dobra na exy verziji nije,al da je toliko losa kolko se prica opet nije.Nije ni normalno da huavej sto nema google frlja cene kao da je sve uredu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
To se lako vidi uzmes uljucis kameru koja ima ois i na telefonu koji nema ois i namerno pravis podrhtavanja rukom i odma ces tu videti koja je razlika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Evo večeras ću napraviti to što tražiš sa svojim P40Pro+, glavni senzor ima a široko kutni nema OIS pa ćemo vidjeti. 2 fotografije u Night Mode...Handheld. Napomena...širokokutni ja manji senzor pa kvaliteta možda ne bude ista kao kod primarnog a napravim i 2 u automatici da vidimo koliko će biti mutne.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Evo večeras ću napraviti to što tražiš sa svojim P40Pro+, glavni senzor ima a široko kutni nema OIS pa ćemo vidjeti. 2 fotografije u Night Mode...Handheld. Napomena...širokokutni ja manji senzor pa kvaliteta možda ne bude ista kao kod primarnog a napravim i 2 u automatici da vidimo koliko će biti mutne.

P40Pro+ & Tapatalk
Suludo je i slikati sa wide angle u low light dodose na huaveju su veci senzori nego kod ostalih na wide angle pa i moze nesta "napraviti".

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nije ni normalno da huavej sto nema google frlja cene kao da je sve uredu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Tko ste vi da određujete nekome koju će cijenu staviti...ili kupi ili nemoj...netko vam stavi cijev na čelo i kaže morate kupiti?! Kad ti nešto prodaješ...ideš okolo i pitaš zainteresirane koju ćeš cijenu staviti čisto sumnjam prosto ne vjerujem...ili staviš onu koja ti smatraš uredu. Mani te se te priče koliko šta košta...svi bi da imaju flagshipove da se mogu hvaliti slikicama po forumu i ekipi u kafiću a ne bi da plate. Pustimo priču da nije tako...kad se kupi flagship odmah objave, čestitke i želje kao da si dobio djete...o čemu pričamo. Većina nas bi kako se prosto kaže u narodu...da je se *ebat a da ne uđe...e ne može niti će kada moći.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
BricoGO stvarno ga pretera brate,od hvalisanja huaveja do toga kako je ois nebitan.Bitan je itekako pogotovu za video sto se gore i pisalo.Ne mozes ubedjivati nekoga da huavej "zna" sta radi i to biti odgivor jednostavno je nedopustivo da telefon tog cenovnog ranga ga nema.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Upravo.

Volim Huawei, ali za te pare mora da ima i OIS taman ne radio ništa. Mora.
 
Za fotografiju nece znaciti nista u dnevnom svetlo to jest preko dana,low loght hoce pogotovu ako ti treba night mode gde okida sliku 5-6sekundi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

A koja je svrha tog Night Mode_a...zbog čega je uopće "izmišljen"? Ja mislim da software_skom obradom "smiri" pokrete ruke...ako je nedostatak OISa toliko ključan koliko govorite zašto će onda Night Mode uređajima sa svemogućim OISom, nema potrebe za Night Mode? Bolja demonstracija koliko je OIS nebitan je da uzmeš telefon koji ima OIS i Night Mode...napraviš fotku u Night Mode i zapamtiš duljinu ekspozicije i ISO vrijednost i onda odes u Pro Mode i napraviš ponovo fotku gdje podesio ISO i ekspoziciju sa onom iz Night Mode fotke pa vidi rezultate koliko ti je pomogao OIS a koliko Night Mode. Na tehniku koju koristi night mode nema nikakvog utjecaja ima li uređaj OIS ili ne...[emoji849]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A to je nešto drugo. Šta bi on trebao da ima za te pare a nema.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje: da li sam nešto pogrešno napisao pa mi je post obrisan?

Ako je neko flag-ovao neka slobodno kaže gde je greška.

Ne vidim smisao u pisanju gde se ljudi prozivaju i etiketiraju pogrdnim epitetima i njihovi postovi ostaju, dok ja nikog nisam uvredio/omalovažio/prozivao a post je izbrisan.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Za fotografiju nece znaciti nista u dnevnom svetlo to jest preko dana,low loght hoce pogotovu ako ti treba night mode gde okida sliku 5-6sekundi.To se lako vidi uzmes uljucis kameru koja ima ois i na telefonu koji nema ois i namerno pravis podrhtavanja rukom i odma ces tu videti koja je razlika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Evo rezultata...Glavni senzor je veći i ima OIS, duljina ekspozicije 6s...Ultra wide ima manji senzor i nema OIS...ekspozicija 7s...telefon sam u oba slučaja promjerao ca 1cm u svim smjerovima za vrijeme ekspozicije...pa odlučite da li OIS pravi veliku, ikakvu ili nikakvu razliku.




P40Pro+ & Tapatalk
 
Evo rezultata...Glavni senzor je veći i ima OIS, duljina ekspozicije 6s...Ultra wide ima manji senzor i nema OIS...ekspozicija 7s...telefon sam u oba slučaja promjerao ca 1cm u svim smjerovima za vrijeme ekspozicije...pa odlučite da li OIS pravi veliku, ikakvu ili nikakvu razliku.




P40Pro+ & Tapatalk
Ne znam sta si radio al obe slike su mutne.[emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kao što si tražio, namjerno pomijerao telefon naprijed, nazad, lijevo, desno...i zaista sam se potrudio da to u oba slučaja budu prilično iste kretnje s tim što su ti pokreti na ultra wide trajali sekundu duže zbog duže ekspozicije...i eto rezultata.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao što si tražio, namjerno pomijerao telefon naprijed, nazad, lijevo, desno...i zaista sam se potrudio da to u oba slučaja budu prilično iste kretnje s tim što su ti pokreti na ultra wide trajali sekundu duže zbog duže ekspozicije...i eto rezultata.

P40Pro+ & Tapatalk
Izgleda da kod huaveja ne radi ois ni na glavnoj heheh sala mala.[emoji3]Pa ne mozes svakako u nocnim teskim scenama ocekivati da dobijes ostru sliku a jos namerno mrdas telefon,a i zapitaj se malo sto nemas ois na ultra wide jer je manje potreban kamera hvata mnogo veci ugao pa se pokreti manje i osete.Cist ti je primer zoom kamera znam da p40 plus ima na 3x zoom ois kakvo je stanje na 10x?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sve osim ultra wide imaju OIS...ali na 10x ne pomaže ni OIS ako ruka nije prilično mirna...prilično teško je dobiti detaljnu sliku iz ruke bez korištenja nekog oslonca. Evo primjera...0.8..1...3...10x






P40Pro+ & Tapatalk
 
Sve osim ultra wide imaju OIS...ali na 10x ne pomaže ni OIS ako ruka nije prilično mirna...prilično teško je dobiti detaljnu sliku iz ruke bez korištenja nekog oslonca. Evo primjera...0.8..1...3...10x






P40Pro+ & Tapatalk
Pa dobro 10x ionako ima svrhu preko dana da se korosti sto je i logicno e sad ne znam trese li se koliko slika i pored ois-a,na ovima sto imaju 5x znam da je bas dobro smiri,previse je to milimetara pa onda nije ni lako da neutralise pokrete na 250mm.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
U pitanju je neka online prodavnica i verovatno je broj uredjaja ograničen na 5 a svakako dobar način da svi pričaju o njima. Klasična marketinška fora i nema veze sa Huawei-jem

P30 Pro
 
Od 1.feb u prodaji, od danas dostupan pre-order. Cena takva da Bog da ne prodali ni jedan uređaj [emoji16]Screenshot_20210118_155224_com.instamod.android.jpg

P30 Pro
 
Kolika je cijena...na amazon.de je 1200€!?

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
U mts izadje dosta povoljnije.. Uz omoriku 1 4700 (+600 veca cena za tarifu).. To mu dodje ispod 1100e..dobiju se slucalice koje su 150e+ i osiguranje ekrana
 
Kolika je cijena...na amazon.de je 1200€!?

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
150000 din (oko 1300e) telefon bez ois-a, bez Google-a, bez L1 widevina...stvarno treba da propadnu.

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno