Šta je novo?

Huawei Mate 40

Pitam tko danas pravi fotografije sa telefonom u 64 ili 108 M rezoluciji...99.9% koristi ca. 12MP nastale pixel binning_om a znamo i zašto. 50% njih i ne zna da može napraviti fotografiju sa 108MP a velika većina koja zna da ima tu mogućnost ne zna šta može sa takvom vrstom fotografije. Na kraju veličina pixel ima puno veći učinak na kvalitetu fotografije nego broj...što je veći broj pixela na senzoru iste veličine to su manji pixeli...naravno više pixela daje mogućnost većeg binning_a ali onda veliku ulogu ima software u krajnjem ishodu fotografije što u većini slučajeva izaziva nedosljednost u kvaliteti fotografije...to je ono tipično kad YTri rade usporedbu kamera pa nekad im je jedna a nekad druga kamera dala bolji rezultat u istim uvjetima.

P40Pro+ & Tapatalk

Znam bar 10-et likusa, sto mladjih sto starijih, kojima da pomenes manje piksela ja mislim da bi se ubile. *mjau**mjau**mjau* instagram je najbitniji.Mnogo je takvih slucajeva. Sto se isporavka Huawei tice sumnjivo mi to. Pocinju i ostali kineski proizvodjaci da se odricu Huawei. Jedino ako neki izlobiraju zbog velike kolicine mrezne opreme u zemljama evropske unije prvenstveno. Zamena te opreme moze da ih ostavi i bez signala potpunog na neodredjeno vreme, nije samo novac u pitanju. Mate 40 je pitanje da li ici van Kine jer Huawei tvrdi da hoce a poznavaoci tvrde da imaju samo 7,5 miliona kirina. Nadam se da hoce i da ce bar produziti agoniju jer ako nema uredjaja nema ni podrske a kamo li Harmony.
 
Ko im je sve odbio podrsku u vezi procesora? I sta ce koristiti sledeci kirin proc?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Apsolutno niko nema prava na prodaju Huawei. Mislim da je AMD dobio licencu ali niti je ista potvrdjeno a kamo li isporuceno mada njima i to nije neka svera. Cak i SMIC nema vise dozvolu za rad sa Huawei. Citam neke komentare na netu i ne mogu da verujem svojim ocima. Neki "provereni" poznavaoci pisu kako ce Huawei kupiti sve potrebne masine za proizvodnju i to one koje ne koriste mericku tehnologiju. Sve i da postoje takve madine ne postoji na svetu brend koji je u mogucnosti da apsolutno sve komponente proizvodi sam. Huawei se polako salta na proizvodnju panela.
 
J*g, kako jedna stvar moze sve da pokvari i "unisti".

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
J*g, kako jedna stvar moze sve da pokvari i "unisti".

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Ne znam zasto i kako ali prejaki su i ovime su to i dokazali. Mislim, znam sto i ostali, amerika ovo amerika ono, ali ovo je previse velika sila koju su pokazali. Nije Huawei nesto preterano jak, ja mislim da je 5-ta tehnolosko korisnicka kompanija u Kini po vrednosti, ali nisu ni slabi nikako. Jos imaju i drzavu uz sebe. Postoji cak i mogucnost, vec napisah gore, da pojedine drzave ako krenu u zamenu 4G ostave korisnike ili na 2G ili potpuno bez signala. I to na neodredjeno vreme. Ako se ne odupru amerima bice tako. Sada zasto su toliko jaki pa se igraju sa celim svetom izgleda da mi obicni smrtnici nikada necemo saznati. Huawei telefoni su bili itekako dobri. Android jos kaska za IOS ali i to se polako sustize. Ali bez Huawei ici ce to mnogo sporije.
 
Podatci o korisnicima...da li prikupljanje kroz reklame, aplikacije, preko bankovnig, kreditnih i mali milijun drugi kartica su danas što je nekada bila nafta...5G infrastruktura je tako reći "naftovod" za podatke i prikupljene informacije i tko kontrolira taj moderni "naftovod" može određivati puno toga na svjetskom nivou i to je ono što amerima smeta...Kad su drugi ulagali i istraživali 4G Huawei je još počeo sa 5G i danas su 2 godine ispred svih ostalih...*ebe se amerima što Huawei proda više telefona od Apple_a i svih ostalih. Logično razmišljajući očekivano je to što ameri rade...možda je i bolje. Iskreno, šta vam je draže tko da vas kontrolira kad to već rade...ameri ili kinezi? Čisto sumnjam da vlada stoji iza Huaweiu_a, barem do sada nisu poduzeli nikakav konkretan potez da pomognu Huaweiu.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Podatci o korisnicima...da li prikupljanje kroz reklame, aplikacije, preko bankovnig, kreditnih i mali milijun drugi kartica su danas što je nekada bila nafta...5G infrastruktura je tako reći "naftovod" za podatke i prikupljene informacije i tko kontrolira taj moderni "naftovod" može određivati puno toga na svjetskom nivou i to je ono što amerima smeta...Kad su drugi ulagali i istraživali 4G Huawei je još počeo sa 5G i danas su 2 godine ispred svih ostalih...*ebe se amerima što Huawei proda više telefona od Apple_a i svih ostalih. Logično razmišljajući očekivano je to što ameri rade...možda je i bolje. Iskreno, šta vam je draže tko da vas kontrolira kad to već rade...ameri ili kinezi? Čisto sumnjam da vlada stoji iza Huaweiu_a, barem do sada nisu poduzeli nikakav konkretan potez da pomognu Huaweiu.

P40Pro+ & Tapatalk

Iskreno receno, sada ce me svi popljuvati, ipak bi da me drze ameri u saci. Apple je cak morao da izmeni svoju politiku privatnosti zbog Kine da bi usao na njihovo trziste. Apple koji ni FBI nije popustio. Inace, ko ne zna, svi podaci sa Apple uredjaja u Kini isli su preko servera u Kini prvo pa dalje. Pa sada sta ko voli.
 
Iskreno receno, sada ce me svi popljuvati, ipak bi da me drze ameri u saci.

Iskreno...i ja bih...u biti već nas i drže...najbolje mi je kad na netu čisto informativno gledam recimo objektiv za kameru i nakon par sati dobijem e-mail od amazona da su određeni objektivi sniženi. Ne znam da li znate ali Facebook & Co
mjeri vrijeme koliko dugo gledate određene slike i postove i na osnovu toga izbacuje personalizirane reklame.
Da se vratimo na temu...kako sam vidjeo i pročitao Mate40 serija će imati stereo zvučnike, razgovor bi i dalje trebao ići preko ekrana ali bi mogao biti zvučnik za mediju na gornjoj strani pored IR porta. Također se govori da će glavni senzor ostati od 50MP te da će super slow motion od 7680fps sada snimati u 1080p a ne kao do sada u 720p. Vjerojatno zbog novog Kirin 1000 procesora.
P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Braca Kinezi ubedljivo, bar nikome nece da prodaju i da dele sve te podatke.
 
Iskreno...i ja bih...u biti već nas i drže...najbolje mi je kad na netu čisto informativno gledam recimo objektiv za kameru i nakon par sati dobijem e-mail od amazona da su određeni objektivi sniženi. Ne znam da li znate ali Facebook & Co
mjeri vrijeme koliko dugo gledate određene slike i postove i na osnovu toga izbacuje personalizirane reklame.
Da se vratimo na temu...kako sam vidjeo i pročitao Mate40 serija će imati stereo zvučnike, razgovor bi i dalje trebao ići preko ekrana ali bi mogao biti zvučnik za mediju na gornjoj strani pored IR porta. Također se govori da će glavni senzor ostati od 50MP te da će super slow motion od 7680fps sada snimati u 1080p a ne kao do sada u 720p. Vjerojatno zbog novog Kirin 1000 procesora.
P40Pro+ & Tapatalk

Ovo da mere vreme nisam znao. Za reklame i mail to je vec odavno poznato kao i za razgovor i onda ti odjednom u predlozima izdje osoba koju si pomenuo iako nemas nista zajednicko sa njom. Ja u zadnje vreme i kad pomislim na nesto izadje kasnije. Mozda su razvili algoritam i za to Haha

Pitanje za neke, ako i Kinezi prikupljaju podatke za sta ce im ako ih ne obradjuju?
 
Obrađuju ih oni definitivno...ali možda uglavnom za vlastitu uporabu. Oni svoje nadgledaju 24/7, čak su razvili i bodovni sustav (trenutno se provodi test u nekim gradovima) ...svi kreću sa 1000 boba...ako te kamera snimi da si bacio opušak na ulici ili pljunuo skidaju ti 100 boba...nakon određenog broja...recimo ako imaš manje od 500 ne možeš kupiti avio kartu u prvoj klasi i sl...ako pređeš ulicu na crveno tvoja slika će biti prikazana na velikom monitoru iznad semafora. Zanimljivo je da sami kinezi to smatraju u redu jer je stopa kriminala extremno niska jer se zna da se sve snima. Kažu da kinezi mogu u sekundi naći ukradeni auto po broju tablica...toliko kamera imaju i da će do 2050 u svakoj sekundi znati gdje se nalazi svaki stanovnik Kine.
Susjed je pričao...često je u Kini poslovno...da su bili njih 3 iz firme i dok su prvog pitali kad su napuštali Kinu razlog posjeta i gdje su se kretali da je on stajući po strani mogao vidjeti monitor ispred policajaca te je vidio prijateljeve slike sa svakog većeg trga, restorana, trgovine gdje su bili. Kina definitivno ima kontrolu svojih i stranih građana na puno većem nivou nego kod nas ili amera. Da li je to OK...da li je uredu žrtvovati privatnost zbog sigurnosti ?
Meni osobno je, radije bih da sam siguran a to što me snimaju i prate me zaboli ona stvar...mogu me snimati dok idem na posao i kući, pet dana u tjednu, dok 6 dan odem u kupovinu i 7 dan prošetam kroz grad. Nažalost uglavnom je to moj standard, nema tu nekih događanja da bih se brinuo ako me tko "snima".
P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obrađuju ih oni definitivno...ali možda uglavnom za vlastitu uporabu. Oni svoje nadgledaju 24/7, čak su razvili i bodovni sustav (trenutno se provodi test u nekim gradovima) ...svi kreću sa 1000 boba...ako te kamera snimi da si bacio opušak na ulici ili pljunuo skidaju ti 100 boba...nakon određenog broja...recimo ako imaš manje od 500 ne možeš kupiti avio kartu u prvoj klasi i sl...ako pređeš ulicu na crveno tvoja slika će biti prikazana na velikom monitoru iznad semafora. Zanimljivo je da sami kinezi to smatraju u redu jer je stopa kriminala extremno niska jer se zna da se sve snima. Kažu da kinezi mogu u sekundi naći ukradeni auto po broju tablica...toliko kamera imaju i da će do 2050 u svakoj sekundi znati gdje se nalazi svaki stanovnik Kine.

P40Pro+ & Tapatalk

Eh, ne snimaju oni zato. Briga njih i za kriminal i ukradene aute.

Cik probaj nešto o partiji da pričaš, ode svih 1000 boba a i ti sa njima. Ili o nezavisnom Hong Kongu.

Nažalost, samo o tome se radi. A njihov kriminal je ionako specifican - ako si čitao nekada o njihovim četvrtima u USA onda imaš ideju kako to funkcioniše.
 
Pa nisu puno...samo 8000 [emoji2960] Sad da je pomeo konkurenciju...dalo bi se raspravljati.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Videste li slike Mate40 od juče sto su izasle?
Kamera u nekom uzasnom krugu formirana
 
А које камере нису ругло са оноликим бројем и онако испупчене? Сада се само измишљају нови облици испупчења, како би на неки начин били другачији од других. Ако сам добро видео оно је осмоугао, а не круг. Мени је лично много битније да врхунски фотографишу, а распоред ми је мање битан, јер га отпозади никада не гледам и сви су ми ружни. :) Битније ми је и спреда како изгледа, јер у ту предњу страну (екран) гледам увек. Само да нису тачне оне "пилула" процуреле фотрографије, јер је време да мењам мате 20 серију...
 
Videste li slike Mate40 od juče sto su izasle?
Kamera u nekom uzasnom krugu formirana
Taj "užasni krug" se zove oktagon i on je rezervisan za mate pro plus ili porche design verziju koji neće biti dostupni u Evropi. Standardni model mate 40 i pro varijanta će biti sa kružnim kamerama.

P30 Pro
 
Uzasni KRUG moze biti samo KRUG i valjda ti je to jasno.

Kao sto rekoh gadan mi je taj KRUG, ali bila bi okej varijanta npr kad je taj deo kamera crn, na crnom telefonu, da bude npr siv taj deo kamera na sivom telefonu itd. Bilo bi vizuelno mnogo lepše
 
Moj utisak je da okrugli, prstenasti modul nije tako loš, zapravo dopada mi se jer je unikatan i zanimljivog izgleda, daje odličan vizuelni identitet što je uspeh u današnjoj industriji sklonoj kopiranju idejnih rešenja.
Ono kako recimo Šaomi kopira izgled flagship telefona drugih kompanija (uz minimalne izmene koje su teško uočljive).

Oktagon modul za pro plus varijantu mi je manje dopadljiv ali naći će svoje obožavaoce, naročito sa podsvesnim povezivanjem brutalnosti telefona sa MMA oktagonom za zapadno tržište.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Samo jedno me zanima. Na pro modelu je prisutan laserski autofokus sistem dok je na pro plus modelu ToF senzor.
Da li to znači da je ToF bolje rešenje, jer je na najskupljem modelu ili ne?
Samsung na S20U ima ToF dok na Note20U laserski AF. Nije mi jasno...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Huawei Mate 40 Pro
6.67" OLED
8/256gb
50 MP Mein sensor
12 MP telephoto (najvjerojatnije 5x)
20 MP Ultra wide
13 MP selfie
4400mAh
66W žica/ 50W bez žice
Android 10 bez Google Play Store , EMUI 11
09.11.2020
1199€...Njemačka




P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To znaci kod nas zvanicno jos 100e preko. Nije im dobro ni sa ovom cenom s obzirom na celokupnu situaciju
 
Sve preko 800e je stvarno previše. Po ovim cenama prodace 7 komada u Evropi...
 
Ni 800€ im neće puno pomoći...da se prodaju i za 500. Onome tko ne zna/može bez Google mu ne koristi i da mu pokloniš. Onaj tko zna šta hoće, platit će i 1200€. Ako dogodine nekim čudom bude P50 serija ja ću opet kupiti, bez obzira na cijenu. I ovaj P40Pro+ nije bio jeftiniji.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Ali takvih koji se razumeju kao ti je vrlo malo, da ne kazem u promilima a da ne pricamo o tome sto vise nemaju cipova. Mislim da ako ostane ovakvo stanje huawei brzo ide u zaborav sto je naravno lose za nas krajnje korisnike
 
Pa I nije toliko loše :)
Nestvarno je da neko traži 1200e za uređaj koji nema Google servise. Što pre nestanu sa scene to bolje.
 
Opet raka u ekranu. Bolje notch nego raka.
Nešto je dosta težak a nema neku ogromnu bateriju.
Kamere će na crnom izgledati lepo. Na belom nisam oduševljen, odskače nekako.
Cena je suluda, da su stavili 600-700e pa i da prodaju neku količinu u Evropi, sa ovom cenom neće se usrećiti sigurno. Mada u Kino i sličnim zemljama verujem da će se lepo prodavati.
 
Sve preko 800e je stvarno previše. Po ovim cenama prodace 7 komada u Evropi...

Taman u svakoj od zemalja, evropskih, u kojima ce se prodavati po 1 komad. Inace prodaja bi trebala da krene u januaru, zasto, niko ne zna. Kako god, oni bi zbog politike koju su vodili od uvodjenja sankcija i trebalo da nestanu. Ko se slaze samnom slaze se ko ne ima prava na svoje misljenje, ali da su prevarili kupce sa Google servisima jesu i to je cinjenica.
 
Nazad
Vrh Dno