Šta je novo?

Huawei Mate 40

Isplati li se i dalje ovaj mate 40 pro, na kp ih ima od 550-580e sto nije puno, da li je pametan potez preci sa p30 pro na mate 40 pro u januaru 2022 godine ?
 
Imas boljih telefona za 500e..
 
Pa ako ti je samo taj mob opcija onda uzmi.. Bolji je. Nadam se da znas da nema Google servise.
 
Da li da apdejtujem na emui 12 ili da cekam harmony ako dodje jer se neki bas zale na emui 12
 
Mi 11...
 
Samo kada su 120hz u pitanju i apsolutno nista vise.
Imao sam pre m40p s21u koji sam prodao zbog nekih problema i uopste nemam osecaj da mate ima 90hz koliko su dobro odradjene animacije i ispeglan...
 
Mate 40 pro mozda i jeste najlepsi telefon. Imao sam m20pro.. Mali off, jel Huawei uopste planira naslednika Kirina 9000?
 
Ne mogu da planiraju ništa dok god je zabranjeno tsmc-u da sarađuje sa njima, a to će verovatno biti još dugo.
 
Isto mislim za mate 40 pro da je najlepsi, ja imao pre m40p s22u i da sam pre kupovine probao mate ne bih bacao pare na s21u...
 
Mate 40 pro mozda i jeste najlepsi telefon. Imao sam m20pro.. Mali off, jel Huawei uopste planira naslednika Kirina 9000?
Navodno će uspeti jako brzo da pokrenu sopstvenu proizvodnju čipova. Dakle, bukvalno će imati svoj Fab. U Kini postoji već jedna takva fabrika, CSMC ili slično, ali je 20 godina Iz TSMC - a. Iskreno, pošto Huawei ima gotovo neograničenu rezervu para, 200k zaposlenih, istraživačke centre, ništa me ne bi iznenadilo.

Ja sam čak ubedjen da ovo što Mediatek sada pravi dolazi pravi iz HiSilicona, čisto rado treninga Inžinjera. Teško je i objasniti kako samo Apple i Mediatek prave dobre SoC za telefone trenutno.
 
Ne znam.. Mislim da je u zabludi svako ko misli da je Huawei propao ili nesto slicno.
 
Pozdrav azurirao sam na 12 preko erekaverija i sad kad u isti getting package info error? Moze pomoc?
 
Moze mala pomoc..
Vec neko vreme se dvoumim da menjam trenutni N20U, i Mate me najvise zanima..pa ako ima neko ko ga mozda koristi, zamolio bih ako moze neki info o manama, tj signal, baterija itd..
Sto se tice google, to mi nije problem..samo uopsteno o samom uredjaju..
Trajanje baterije, kvalitet kamere, zvuk u slusalici..
 
Koristom Mate 40 Pro par nedelja. Utisci odlični! Kamere su fenomenalne! Koristio sam ranije uhlavnom Samsungove i Xiaomijeve telefone više srednje i Premium klase ali ni najednom uređaju nisam video kamere koje daju prirodnije boje od ovih. Nekome se to ne dopada ali meni da. Lako ću dodavati filtere ako budu trebali.
Što se tiče kvaliteta fotografija nemam apsolutno nikakvih primedbi. Video je dobar ali nije spektakularan. Za mene dovoljno.
Telefon je fluidan u radu. Nije najfluidniji telefon koji sam koristio. Pre njega imao sam Xiaomi Mi 10t Pro koji je na MIUI 13 bio, što se fluidnosti tiče, stvarno neverovatan. Naravno tome je doprinelo i osvežavanje ekrana od 144Hz ali i utegnut MIUI. Huaweiu se desi ponekad da trzne ali je to zaista retko i ne iritira toliko.
Ono što me nervira je što ne mogu povlačenjem sa donje polovine ekrana da povučem notifikacije - otvara se Al Search sa gomilom nepotrebnih stvari. Te nepotrebne stvari sam poisključivao ali je Ai Search ostao. Naravno i njega mogu eliminisati instaliranjem, recimo, Nova launčera ali mi nije jasno zašto ne postoji opcija da se on jednostavno isključi?
To su, naravno, samo sitnice. Telefon je fenomenalan i svakom bih ga toplo preporučio. Pogotovo ako se uzme u obzir da se i Google aplikacije sada lako mogu instalirati preko Gspace aplikacije. Dobro, otvaraju se malo sporije nego inače i Gspace malo više troši bateriju aliGoogle aplikacije (uglavnom) odlično rade.
Batetija je dobra - dan korišćenja uz 6-6.5 sati SOT-a.
 
Imam Mate 40 Pro,samo se ugasio,ne reaguje na punjac. Sta moze biti,ploca, baterija? Probao sam da drzim 20 sekundi power dugme ali ne reaguje.
 
Neces dobiti mnogo toga,kamere su slicne , jedino stereo zvucnici, i za nijansu brze punjenje.Ako ti je kamera bitna bolje P50 Pro, na njemu je vec bolja kamera.
 
Zna li neko koja je razlika između kineske i global verzije ? Nudi mi lik povoljno mate 40 pro ali kinesku verziju ...
 
Ja što sam probao kinesku verziju 'na oko' nema razlika nekih, e sad da li ima nešto što je drugačije unutar telefona to vec ne znam
 
Zna li neko koja je razlika između kineske i global verzije ? Nudi mi lik povoljno mate 40 pro ali kinesku verziju ...
Kineska verzija ima Harmony Os, sto je fakticki isto sto i Emui, sa malim nekim razlikama, ali takodje koliko ja znam taj Harmony Os nije ispeglan sto se tice bagova kao Emui.
Ostalo je sve isto kao na Global modelu.
 
Drugari, jel se vama ne cini da se nocni mod malo pokvario posle zadnjeg apdejta? 🤔
 
Nazad
Vrh Dno