Šta je novo?

Huawei Mate 40

Bez google servisa ne ulazi u razmatranje, i nazalost proce kao i p40 serija. Ali kome ne smeta to, tel ce biti odlican.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
P40 je odlicno prosao u Kini, njima je to najbitnije. Mene je odbila od kupovine ona ogavna pilula, inace je odlican telefon u svakom segmentu.
 
P40 serija je upotrebljiva u 99,5 % slučajeva i bez naknadne instalacije GMS.
Nazalost Pilula je veci problem nego GMS...
Ne znam jel ce Mate 40 imati pilulu ili klasični panc hol
 
P40 serija je upotrebljiva u 99,5 % slučajeva i bez naknadne instalacije GMS.
Nazalost Pilula je veci problem nego GMS...
Ne znam jel ce Mate 40 imati pilulu ili klasični panc hol

Bas tako. Cak mi i ona plilula sa S10+ deluje lepse, upropastili su dobar telefon onom rugobom :D
 
Ako je vjerovati onome što se piše 99% će biti pilula...pilula je većini samo izgovor koji ne mogu bez GMSa a neće da priznaju. Meni je također izgledala ružno na slikama i na početku korištenja bola u oči, a sada je primjetim jedino kad nekakav video razvučem preko cijelog ekrana...valjda zbog dark mode_a nije toliko upadljiva. Telefon bez GMS je čisto OK...koristio sam mjesec dana čisti HMS i osim par aplikacija koje nisu radile...u mom slučaju 3 od 100 koje koristim sve ostalo radi normalno. Sigurno je lijepo (nazovimo to tako) imati Google...ljudi su naviknuti na to...YT je po meni nezamjenjiv, sviđalo se to kome ili ne...chrome sam koristio godinama (ja sam zarobljenik navika) da bih tek sada kada ga nisam mogao koristiti otkrio da je Opera million puta bolji Browser. Maps...osobno dobro dođu kad si negdje prvi put pa možeš vidjeti gdje se nalaze restorani, postaje javnog prevoza i sl. stvari...u autu nikad ne koristim Maps...za doći od A do B ima puno boljih navigacija od Maps. Drive je dobra opcija ali ima dovoljno drugih alternativa...sam Huawei Cloud dođe 1.5€/mjesec za 200 GB. Photos...naravno neograničeno mjesta za slike ali ako imam cloud mogu i tamo slike spremati mada ja nikada nisam bio ljubitelj pohrane slika online. Gmail...i ako imamo svi Gmail račune ne znači da se ne možemo koristiti ako uređaj nema GMS...kroz BlueMail aplikaciju sam spojio Gmail, GMX, Hotmail, Yahoo...jedna aplikacija 15 email adresa umjesto aplikacija za svakog pružatelja usluga. Ne vidim nikakav minus zbog nedostatka Gmail aplikacije. Naravno, sve ovo je moje viđenje stvari...većina se neće složiti i to je OK...ruku na srce i samom mi nekad dođe da od*ebem Huaweiu kad vidim kako stvari u Kini funkcioniraju...sve to nadgledanja i kontrola...sama situacija jednog člana ovog foruma koji je kupio S20 iz Kine i ne može se prijaviti na SHealt jer Samsung račun mora biti otvoren u Kini da svi podatci ostaju u Kini...WTF...a onda opet...i ovi sa zapada isto sve kontroliraju samo na drugi način. Kao što rekoh...zarobljenik navika i kad naviknem na nešto teško to mijenjam, pogotovo kad navika funkcionira skoro perfektno ali kako stvari stoje do godine ću morati promijeniti naviku jer vjerojatno neće biti P50 serije...nažalost ali kako se kaže nada umire posljednja.
Mate 40 serija će sigurno biti ponovo neka mini evolucija, čini mi se 65W punjenje i uz poznatu autonomiju to će biti još bolje iskustvo, vjerojatno će nešto doraditi i na kameri. To što će proći kao P40 serija van Kine je njima najmanji problem u to sam uvjeren.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni iskreno nije, GMS mi znace koliko i lanjski sneg. Ova pilula mi deluje manje ruzno ali ipak mi je upadljiva...
 
Bez google servisa ne ulazi u razmatranje, i nazalost proce kao i p40 serija. Ali kome ne smeta to, tel ce biti odlican.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

HMS nije vise tako manjkav, jedini problem su Gmaps i Gmail (ko je na njih navikao) i Youtube koji je nezamenljiv u ovom trenutku realno. Ostalo se moze skinuti. I nemojte o kapsuli, garantujem da bi vecina kupila i P40 i Mate 40 da je GMS prisutan.
 
Moze da se skine, da, ali kad vec dajes tolike pare za tel, ocekujes da radi sve normalno, a ne da moras odmah da ga "budzis" da bi imao neke osnovne aplikacije. Ma pilula nije problem uopste, naviknes se posle nekoliko dana, gms su meni problem.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Evo i ja se baš premisljam oko p40 pro zbog te pilule koju spominjete ovde jer mi je ruzna bas imnogo iako je ostatak telefona prelep stvarno. I bas gledam ovu mate40 pilule koja ce biti ako nista manja pa da se pazari ovo pre p40p
 
Јутјуб се решава са Vanced. Све исто, а плус може у позадини да ради за разлику од регуларне апликације.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
A gmaps se relativno dobro menja sa Here mapama.
Za gmail postoje brojne alternative.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
GMaps se mogu instalirati i koristiti bez GMSa sasvim normalno, samo se ne može prijaviti sa Gmail računom...znači ne možeš spremiti kućnu adresu i adresu posla.

P40Pro+ & Tapatalk
 
I Xioami Mi 10 Pro mi je dosao sa jednom karticom pa mi nije bilo tesko da je prosirim na dve... Jednostavno ima nas mali broj% koji zaista ne podnosimo pilulu, meni je i notch na Poco F1 bio ruzan, ali sam se nekako privikao, ali zbog pilule sam odustai i od S10+,P40 Pro+,Honor 30 Pro i od ovog Mate 40 cu, jer jednostvnao meni je ovo uzas!
 
Ma čak i da je smanje na neki normalniji nivo a da ostane pilula i dalje, pregurao bih i okej bi bilo, na p40 je bas prevelika ne znam čemu to.

Eto da je na Mate40 smanje samo ili suze malo bilo bi okej i pazarilo bi se.


Nego inače ovih godina sam pratio P seriju najviše, koja razlika bude u kamerama izmedju P i Mate serije iste godine. Npr. P30 pa onda Mate30 da li je bila jos bolja kamera na Mate posle ili isti nivo? Sta da se ocekuje od Mate40 kamere u prevodu
 
Glavna kamera rezolucije 108 MPx prvi put napravljenu iz cak devet staklenih delova, novi sistem zumiranja, koji će i dalje biti optički do 5x... Sada svi prelaze na ovu 108-cu, meni je dosta dobro delovala na Mi 10 Pro, a verujem da Huawei moze to jos bolje da optimizije.
 
Mada nije mi jasno šta će nekome 108Mpix iskreno, to svi idu u neke brojke samo sto vise MPix, jedino Huawei gleda da se i kvalitet slike popravlja srazmerno sa pixelima
 
Mada nije mi jasno šta će nekome 108Mpix iskreno, to svi idu u neke brojke samo sto vise MPix, jedino Huawei gleda da se i kvalitet slike popravlja srazmerno sa pixelima
To je netacno skroz,slike na p30 pro na primer u najvecoj rezoluciji su lose,dok naprimer xiaomi radi najbolji posao u najvecoj rezoluciji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ali Huawei ima najjače kamere za moj ukus ubedljivo, pogoto night mode gde su neprikosnoveni
 
Night mode moguce,sve ostalo je diskutabilno stvar ukusa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
A tko to još slika u 108MP rezoluciji...o čemu pričamo.

P40Pro+ & Tapatalk
Pa evo ja sam pre godinu dana poredio note9 kad sam imao sa xiaomi note 8 pro i jos je bilo oblacno vreme,on ima onaj senzor od 64mpx rasturio note 9 telefon od 200e.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pitam tko danas pravi fotografije sa telefonom u 64 ili 108 M rezoluciji...99.9% koristi ca. 12MP nastale pixel binning_om a znamo i zašto. 50% njih i ne zna da može napraviti fotografiju sa 108MP a velika većina koja zna da ima tu mogućnost ne zna šta može sa takvom vrstom fotografije. Na kraju veličina pixel ima puno veći učinak na kvalitetu fotografije nego broj...što je veći broj pixela na senzoru iste veličine to su manji pixeli...naravno više pixela daje mogućnost većeg binning_a ali onda veliku ulogu ima software u krajnjem ishodu fotografije što u većini slučajeva izaziva nedosljednost u kvaliteti fotografije...to je ono tipično kad YTri rade usporedbu kamera pa nekad im je jedna a nekad druga kamera dala bolji rezultat u istim uvjetima.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali Huawei ima najjače kamere za moj ukus ubedljivo, pogoto night mode gde su neprikosnoveni
Dobro rečeno...za tvoj ukus. Većina telefona i onih puno jeftiniji od "flagship_ova" će dati dobre rezultate po dnevnom svjetlu i dobro osvijetljenim prostorijama...za to ne trebaju 1000+€ uređaji...kad se ti uvjeti promjene onda se vidi tko šta ima. Uglavnom budimo iskreni...najbolje rezultate daje brand koji sami koristimo...samsung "samsungašina", huawei "huavejcima", oneplus svojima a o jabučarima da i ne govorimo...tu nema rasprave. Za to si dobro rekao...stvar ukusa...meni je važan night mode, zoom i zato koristim to što koristim...netko ne treba telephoto ali voli da koristi ultra wide...što nas vraća na stvar ukusa a jako kažu o ukusu se ne raspravlja [emoji16]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Meni bi pre smetala baterija od jedva 4-5 SOT nego pilula al' dobro svako ima prava na svoje.
 
Kirin 980 je dobro optimizovan, cak i GPU i je meni bio super u igricama. Mnogo manje trosi bateriju, kada su ukljuceni mobilni podaci od Exynos-a, po meni negde je na nivou SD845 a ovaj 990 sigurno nije slabiji od SD855+.
 
Meni bi pre smetala baterija od jedva 4-5 SOT nego pilula al' dobro svako ima prava na svoje.

Ma pazi generalno sad svaki fon ima te "notch-ove" ili pilule i lepsi mi je 5x pill na p40 nego na iphone11 onaj odvratni veliki notch.. Tako da neka pilulu samo malo smanje na Mate40 i bice bolje
 
Iphone zaista ima najruzniji notch :D Huawei Mate 40 samo da ne pretera u ceni, vratice se vrlo brzo na srazu srare slave.
 
Nazad
Vrh Dno