Šta je novo?

Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?

DavidM22

Poznat
Učlanjen(a)
07.10.2020
Poruke
2
Poena
31
Pozdrav svima,

Hvala vam za odgovore u prethodnom threadu koji sam napisao u vezi net brzine, zamolio bih vas za još samo jednu pomoć u vezi interneta.

U potrazi sam za nekim netom (bilo kakav provajder) čija mesešna cena izadje do maksimum 2000 din. (ali što manje, to bolje).

Sve što tražim je (download) brzinu od 20Mbit/s - 50Mbit/s, upload bilo koji.

Bilo bi poželjno uzeti neki internet bez ugovora da se oprobam sa njima par meseca samo da vidim kakvi su, i da odlučim da li bi hteo da potpišem ugovor na duže vreme sa njima, ali ako nema neki takav sa ovim uslovima, onda može i internet sa ugovorom koji ne traje duže od 24 meseci.

Voleo bih da spomenem da samo tražim internet, ne gledam TV ili koristim fiksni telefon pa takvi paketi se slobodno mogu ignorisati. Isto tako, ne verujem da mogu da koristim optički/fiber net na svojoj lokaciji, pa za sada sve što gledam su samo Cable i DSL varijante.

Neki od provajdera koje sam našao su

- SBB
- MTS
- Beotel
- Telenor
- VIP

Za SBB ne vidim nikakvu opciju da se uzme samo net, uglavnom je TRIO ili DUO paket, pa ću ih morati nazvati da vidim da li će mi biti moguće samo net uzeti.

Telenor i VIP nažalost imaju ograničenje koliko maksimum podataka može da se potroši u mesecu, pa njih ostavljam kao poslednju opciju.

A Beotel i MTS liče jedna od boljih opcija.

Ako neko ima iskustva sa bilo kojim od ovih provajdera, ili ako imate predlog za nekoga bolje, rado bih čuo vaša mišljenja.

Hvala unapred.

P.S: Da li je preporučljivo uzeti svoj ruter i modem, ili je bolje koristiti provajderov?
 
Poslednja izmena:
Svoj ruter ne možeš sad ni da koristiš skoro kod nikog (jer provajderi daju i uslovaljavaju uslugu sa svojim ruterima), a koja usluga ti je dostupna... vidi sa komšijama i znaćeš šta su ti limiti. Džabe ti što hoćeš SBB, kad nema u tvom kraju SBB-a naprimer.

Vidi šta imaš sve dostupno, napiši ovde i reći će ti se šta ti je najbolje od ponuđenih opcija.
 
Poslednja izmena:
Orion ima 20/1 Mbps (verovatno će ti biti oko 15% manje zbog ADSL overhead-a) bez ugovorne obaveze. Orionu plaćaš 1000 za ADSL, a Telekomu 659 pretplatu za fiksni. https://oriontelekom.rs/hit-akcija/

Ja sam na Beotelu, i uglavnom sam zadovoljan. Dešavalo mi se ponekad da mi torenti zaguše modem pa ne mogu da otvorim ni jednu stranicu, ali mislim da sam to rešio podešavanjima u klijentu.
 
Nazad
Vrh Dno