Šta je novo?

S10 lite vs S20 FE

SensationGG

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruke
315
Poena
170
Sta uzeti od ova dva modela? Inace S20 FE exynos verzija je u pitanju i skuplji je 500 dinara mesecno (uz box paket u MTS-u). Koliko su zapravo tacne sve te zamerke na exynos sto se tice bagova, brzine, grejanja i potrosnje baterije?
 
Da ne otvaram novu temu.
Isplati li se prelazak sa S9+ na note 10 lite.
Doplata 50e odprilike...
S9+ star godinu dana, note mesec dana sa garancijma od 2 god.
Pitam za lepšu polovine koja je za razliku od mene ljubitelj samsunga.
Exinosu ne nalazi zamerke (ne zna ni šta je to :) )
 
Koliko je bolja kamera na S20 FE? I koliko je bolje 120hz u odnosu na 60hz, da li se primeti razlika pri normalnom koriscenju ili samo u igrama?

Razlika se primeti pre svega u skrolovanju, meni licno tih 120Hz skoro nista ne bi znacilo. Kamera na S20fe je osetno/primetno bolja po pitanju brzine autofokusa i low light fotografija. HDR takodje bolji. U idealnim dnevnim uslovima nema razlike. Koliko je kamera bolja na S20fe, jos vise je bolja autonomija na S10lite, a ima i dosta brze punjenje. SD je primetno bolji SoC od Exynosa. Tako da po meni glavne razlike su u autonomiji i kameri, pa zavisi sta vise preferiras.
 
Da li mozete da obrazlozite zasto je preporuka za s10 lite, deluje mi neverovatno da je stari model bolji od novijeg:)
Pa pročitaj gore. U Srbiji je s10lite sa sd855 dok je s20fe sa exynos 990. Svaki ima svoje prednosti. S20FE je noviji ima "brzi" ekran, sirova snaga procesora, lošije trajanje baterije, sporije punjenje baterije, veća potrošnja iste. Lošiji signal upoređeno sa s10lite. Evo se sve odnosi na razlike u samo soc koji je korišćen. Ako bi nekako nabavio 5G verziju s20fe onda je verovatno on u svemu bolji. Treba u računicu staviti i cenu uređaja. Sada je skoro duplo skuplji s20fe 5g od s10lite, a da li je duplo bolji teško. Još će cena da pada jer se s20fe tek pojavio. Pre neki dan sam upoređivao s20 plus i s20fe i meni je ekran na fe bio nekako dosta lošiji. To je donekle i normalno, ali ako se kupije kod nas za keš može skoro za iste pare da se uzme sada s20fe i s20+ sa garancijom operatera.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
^Da, zaboravih to napomenuti, signal je bolji na SD855, gde mi je na starijim Exynosima bila jedna crtica, na S10lite su 2 crtice. Potrosnja baterije na 4g manja na SD855... Nisam jos probao 2 sim kartice (korona i neodlazak u inostranstvo :S ), ali na Exynosu je tek bila losa autonomija sa 2 kartice. Tako da i to imas u vidu ako imas 2 sim kartice...
 
Ako joj treba olovka onda da.
Ako joj ne treba onda je.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Ipak sam uzeo Note 10 lite da proba.
Čovek je spustio cenu na 250 pa je to presudio.
Na prvu loptu joj se tel svidja.
Napred je mnogo lepši od s9+ iako je navikla na edge ekrane odmah je priznala da je ravan ekran praktičniji i lepo izgleda na ovom telefonu.
Inace kamera je skroz ok i uporediva sa s9+, naravno ovde je prisutna i solidna ultrawide kamera koja pravi bolje slike od moje ultrawide na 7t.
Kakav bi ovo telefon bio da je i kod njega sd855 kao kod S10 lite...
 
Onda niko ne bi kupovao s10 lite [emoji6]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Mislis da ne bi?
S10 lite ima za nijansu bolju prednju kameru i podršku za HDR 10 a i poledjina telefona je lepša tj raspored kamera.

@jefta
Mislim da je dil sasvim ok.
Ne zahtevan je korisnik kao većina žena, ja sam joj preporucio s20FE 5G zbog flat ekrana ali kad je čula kolika bi doplata bila samo rekla nema šanse
 
Poslednja izmena:
Kolike su razlike u kameri. za ta 3 modela, S20FE, Note 10 lite i s10 lite?
Prednja i zadnja naravno?
Sad po oglasima 360-370e nov Note 10 Lite, 400 s10 lite, 440 S20 FE...
Da li je tolika razlika u bateriji i kameri na Note i S20 obzirom da je cenovno bez malo 100 evra?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ja bih tu note izbacio iz priče. Previše star hardware za tu cenu. Biraj između s20fe i s10lite. Vidi šta ti je prioritet pa prema tome odluči.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno