Šta je novo?

Konačna trilema :D R3 3100 vs R5 1600 AF vs R7 2700

jonesba

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
485
Poena
320
Pozdrav društvo :)

Znam znam , pomislite evo ga Jonesba ponovo i njegovi tripovi :D Šalu na stranu došao sam do konačne trojke procesora koju razmatram ali mi treba Vaše iskreno mišljenje , u skladu sa onim što ću Vam reći.
S obzirom da me 5xxx serija nije oduševila posebno cenovno :D , samo mi je potvrdila izbor

Dakle, ostatak konfiguracije je:

B450I Strix + 16GB rama + 1650 obična i jako bitno hlađenje je top-down kuler Scythe Big Shuriken 3

Računar bi/će se koristiti za:

- Casual Gaming: Fallout 4, ESO Online, možda WoW novi , rezolucija 1080P , medium to high detalji
- Možda krenem malo u snimanje videa, pa će biti i obrade video materijala ali ništa tipa da mi je bitan svaki sekund ali opet da može da isprati

OC neće biti nekog ekstremnog ali ako mogu da recimo postavim napon i neki light OC a bez da to utiče na degradaciju procesora voljan sam :) naravno koliko to dozvoli kuler :D

Neću siliti odluku, jako mi je bitno Vaše mišljenje.

Unapred zahvalan
 
Sve je to presipanje iz supljeg u prazno, tracenje para, vremena i energije. U igrama neku razliku nece primetiti, jedino ce video obrada vise voleti 2700.

I ja bih isao na 3600
 
e jesi car :) ne mislim nista lose naravno. iako mnogo para bacis na kupovinu pa prodaju hardver.

ako si siguran da neces vise menjati neko vreme uz 2700. za ne-gaming upotrebu ipak je jaci od 3600ke malo (iako bih ti i ja savetovao 3600ku ali si ga vec imao i prodao)...

nije mi jasno zasto samo gledas i slabasan 3100? koji je dosta slabiji od 2700?
 
Mozda gleda 3100 zbog cene. Najjeftiniji procesor koji se moze trenutno naci u radnjama. Od ta tri ponudjena svakako je najslabiji.
 
Cena stvarno nije problem, gledan je zbog temperatura. Trenutno mi je 1600 AF u mašini, sva sreća nisam ga kupio :D za sad je test samo, ali zadovoljava moje prohteve čak i previše

Prihvatio sam temperature kakve su, sve je ok problem je u samom kućištu i airflow-u

Da :D Sva sreća pa mi nije skup sport :D :D :D
 
3100 i 3600 je već prodao. Ostaje mu samo još 2700 da kupi i proda. [emoji16]

Prodao je kolega i 1600x, evo ga kod mene u racunaru :p

Licno, ako su samo ova tri u opticaju, uzeo bih 2700. Racionalno gledajuci, uzmi koji god je najjeftiniji, pa pecaj po oglasima 3700x kada krene preprodaja zbog 5xxx serije.
 
Da skontao sam da se sve osim 2/4 core greju :)

Tako da malo undervolt-a i to je to :) Sva sreća , dobio sam 1600 AF na test :D

Hahaha :D Joooj šta ja sve nisam isprodavao :D :D Pomisliće ljudi da sam preprodavac :D
 
Nazad
Vrh Dno