Šta je novo?

Gde uložiti novac ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

VilenjakNs

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
03.01.2020
Poruke
45
Poena
9
Pozdrav,trenutno mi je plata 585e i žena ima oko 300e mesečnih primanja,živim normalno,nisam zahtevan,guram. Igrom slucaja dobio sam 50.000eura. Prva opcina je oročavanje u banci,a druga opcija"biznis" da se te ulože . Pucajte predloge,kako bi vi pustupili da imate tu lovu . Budite iskreni hvala .
 
Oročavanje u banci ne izgleda kao opcija s obzirom na trenutne kamate (a pogotovo ako gledamo 10+ godina unapred). što se tiče ulaganja u biznis, postoji mnogo opcija sa mnogo rizika, ali to opet zavisi od tvojih sposobnosti, interesovanja, kontakata što je samo po sebi dovoljno kompleksna stvar da bi se mogla diskutovati na ovakav način. paušalne predloge bih izbegao davati.
nekretnine su "sigurne", naravno, na duge periode, pogotovo ako pričamo o komercijalnim objektima na prometnim lokacijama velikih gradova.
 
Pozdrav,trenutno mi je plata 585e i žena ima oko 300e mesečnih primanja,živim normalno,nisam zahtevan,guram. Igrom slucaja dobio sam 50.000eura. Prva opcina je oročavanje u banci,a druga opcija"biznis" da se te ulože . Pucajte predloge,kako bi vi pustupili da imate tu lovu . Budite iskreni hvala .
5 garažnih mesta u Beogradu.
 
Ovo za garazna mesta je ozbiljna prica bez sale. Pogotovo sam centar grada. To realno ne moze da propadne nema ulaganja i uvek je trazeno cena samo raste.
 
Tozla.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
nisu li garažna mesta poskupela?
 
Traziti predloge za ulaganje preko Interneta je bas pametna opcija :D
 
Zapalite u inostranstvo, gde ti nece izvrsioci prevarom i mafijaskim zakonima/sudovima oteti zbog pocetnog duga od 300 dinara parking, garazu, stan, zlato itd i gde ces deci obezbediti normalan zivot.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Zapalite u inostranstvo, gde ti nece izvrsioci prevarom i mafijaskim zakonima/sudovima oteti zbog pocetnog duga od 300 dinara parking, garazu, stan, zlato itd i gde ces deci obezbediti normalan zivot.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Ovo i ulaganje u sebe i nema da omanete.
 
Ako ne mislis da radis (postanes preduzetnik) ili da ides u inostranstvo, dobra stvar je i kupovina malog stana u izgradnji u NS, kad se izgradi cena skoci i tada ga prodas. "Balon" nekretnina sigurno nece puci jos godinu dve, koliko je potrebno da se zgrada izgradi. Moj poznanik je nedavno tako lepo zaradio (150e po kvadratu, a cekao oko godinu dana). Postoji par velikih, sigurnih investitora koji nisu pevaranti (na stranu sad dilovi sa vlastima, ne varaju krajnje kupce), naravno da ne treba kupiti stan u izgradnji od bilo kog investitora. Samo u NS postoji oko 3000 prevarenih kupaca u zadnjih 20-ak godina...
 
U temi koju je na pocetku neko linkovao...

https://forum.benchmark.rs/showthre...-investiciju&p=5176887&viewfull=1#post5176887

d kripta mozes da zaradis opasnu lovu ali mozes i da prepolovis to sto imas. Da si postavio to pitanje pre par meseci ne bih se razmisljao da ti kazem da ulozis novcice. Sada je moguca zarada mnogo manja a rizik da se pukne mnogo veci. Eventualno ako hoces da udjes s tipa 5K maksimalno, na rizik. Nikako sve da ulazes. Pritom, ako ne znas sta radis s kriptom u startu se oprosti od para

24.07.2017 je dobio savet za kupovinu kriptovaluta.
BTC se kretao izmedju 2000 i 2500e.

A otvarac teme je imao 35.000 evra.

Da je 10k evra (4 BTC) ulozio u BTC i danas da je prodao zaradio bi 30.000 evra.
A da je prodao na vhuncu vrednosti zaradio bi malo preko 50.000 evra.

A da je ulozio tad sve pare u BTC (14 komada) i prodao na vhuncu, u plusu bi bio oko 170.000 evra.

Dakle, eto moze se dobiti dobar savet u ovakvim temama :).
 
A da je kupio na vrhuncu, sad bi imao duplo manje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa savet je dat sredinom 2017.godine, kad nije bio ni blizu vrhunca ;)
Tad je bio 2000-2500 dolara i od tada do danas nije isao ispod te cifre.

Dakle da je tad poslusao savet, pare nije mogao izgubiti, samo je pitanje plusa...
 
Poslednja izmena:
Ja da sam na tvom mestu, pitao bi suprugu, sigurno ima neku dobru ideju :)
 
Pa savet je dat sredinom 2017.godine, kad nije bio ni blizu vrhunca ;)
Tad je bio 2000-2500 dolara i od tada do danas nije isao ispod te cifre.

Dakle da je tad poslusao savet, pare nije mogao izgubiti, samo je pitanje plusa...
Takav savet ljudima koji nisu u kripto i berzama je isti kao da si rekao igraj na taj i taj klub sa keca na dvojku nekom ko se nikada nije kladio.
Takodje kripto je izuzetno klizav teren, imamo vec par tema kako su ih ljudi lako izgubili.

Sve u svemu najgore sto moze da uradi je da nista ne uradi.
Pare ce se polako istopiti i gde sam bio, sta sam radio...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Savet sa jednog drugog foruma je da otvori dve kladionice za taj novac, to je u našoj zemlji najprofitabilnija stvar [emoji4]
 
Kripto valute su dobrim delom kockanje, a bolji izbor su nekretnine ako vec covek ne zeli da postane preduzetnik. Nekretnine - najsigurnija investicija uz solidnu dobit ako su u pitanju stanovi u izgradnji i manju ako je u pitanju izdavanje.
Preduzetnistvo - najisplatljivija, uz malo rizika pod uslovom da je covek vec dobro informisan/iskusan u onome sta pokrece da radi. Ako nema znanje, moze lako da pukne.
Kriptovalute - kocka i to takva da je potrebno dugo pratiti to trziste da bi covek mogao da proceni da li moze zaraditi. Uz duzno postovanje, ko bi od vas verovao nekim nepoznatim ljudima sa nekog foruma da tako rizicno ulozi velike pare? :)
 
Uloži u akcije.

Ja sam spetembra 2015 uzeo AMD akcije za bukvalno par dolara i nekoliko nv akcija za nekoliko desetina eura.
Zaradio sam posle 3 godine ~7-8 puta više. Nisam mogao sve pare da izvučem, ali sam za deo novca trampio za tv. Elem, ja sam tada uložio 1000e. Treba naći nešto je u povoju, čemu će akcije rasti za 5-6 godina, kao AMD-u tada.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201010_133957_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    Screenshot_20201010_133957_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    182.7 KB · Pregleda: 324
  • Screenshot_20201010_133904_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    Screenshot_20201010_133904_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    183.3 KB · Pregleda: 301
Poslednja izmena:
Moj iskren savet je nigde... dok se ne pojavi trenutak za lak obrt kapitala.

Šta mislite koliko su zaradili oni koji su u januaru kupovali asepsol, alkohol, rukavice i maske, a prodavali od marta do juna? 100% ?200% ? Bliže 400%.

Isto je bilo sa grafičkim karticama 10XX serije u vreme eksplozije kripto farmi. 200%

Cena vekne hleba tokom poplava 2013.? 120 din za one što su dan pre bile 30din. 400%

Drži to u "džepu" i samo obrni i uvećaj kad se stvori prilika. Ja i sad plačem od muke što nisam imao slobodnog kapitala, i suprugu koja želi da sarađuje, u januaru 2020.
 
Ako trazis nesto da ostavis pare na duze i da ne razmisljas neko vreme, evo kako ja radim. Napominjem da zaista nemam pojma moze li ovo iz Srbije, vrlo moguce i da ne moze. Otvorio sam racun na TD Ameritrade i kupujem USD. Zatim novac prebacujem u fond koji prati Index berze. Znaci ja ne kupujem akcije i ne igram protiv berze igram uz index (SP 500 uglavnom), i s obzirom na dugorocno ulaganje ne zanima me sta se desava na neki kraci period. Jedan od fondova sa niskim rizikom je na primer Vanguard, ja ulazem u njihov VTI. Ni su to ne znam kakve svote novca ali ako redovno ulazes i krenes na vreme (compouding), i vracas dividendu nazad moze biti ok svota za koju deceniju. Ja dakle ne pricam o ulaganju preko noci i obrtu novca, vec o stednji za decu, penziju itd. Opet da li je izvodljivo u Srbiji ne znam... Svakako preskocite portfolio menadzere i sl jer ce raditi isto i uzimati vam procenat.
 
Zapalite u inostranstvo, gde ti nece izvrsioci prevarom i mafijaskim zakonima/sudovima oteti zbog pocetnog duga od 300 dinara parking, garazu, stan, zlato itd i gde ces deci obezbediti normalan zivot.


Dva najbolja saveta, pričam iz ličnog iskustva. Posedovanje korisnih, a retkih veština tamo gde za njima postoji potreba je uvek bio dobar način da se dođe do lepog novca. Jedino što je učenje muka, pogotovo kad dođeš ovako u moje godine i treba dva meseca da spremaš novi sertifikacioni ispit, život ti se ogadi. :S:

Nikad ne ulagati u stvari u koje se ne razumeš, tako se gube pare. Ako te nešto interesuje, prvo se sa tim dobro upoznaj pre nego što se uhvatiš za novčanik. Ako u stvarima koje znaš ne vidiš priliku za zaradu, čuvaj novac za kasnije kad bi prilika mogla da se ukaže. Jedino što sada nije pametno štedeti u zvaničnom novcu, zato ga pretvori u investiciono zlato, mali deo možeš i u srebro ili neki dobar kripto.
 
MIslim da u Srbiji nije moguće kupiti investiciono zlato i srebro kao fizičko lice (po zakonu). Samo zlatnici i slično, što je onda potpuno besmisleno kao investicija.
Napolju je to siguran plasman bar na kratak rok. Nekada na duži rok može da bude i dobar izvor dobiti ali i gubitak.
 
Da imam 50 soma u kešu pratio bih tržište nekretnina.Uvek ima ljudi kojima je dogorelo i treba im hitno gotovina.
Nedavno jedan moj komšija prodao hektar zemlje za smešne pare.Kada je video šuške ispred sebe oči mu se zacaklele i dade njivu za sigurno duplo manje od realne cene

Pošto živim na selu i ako bih hteo da ulažem u neku proizvodnju mislim da su sušare za vraganje,paradajz,lekovito bilje... dobra investicija, isto tako i hladnjače
 
MIslim da u Srbiji nije moguće kupiti investiciono zlato i srebro kao fizičko lice (po zakonu). Samo zlatnici i slično, što je onda potpuno besmisleno kao investicija.
Napolju je to siguran plasman bar na kratak rok. Nekada na duži rok može da bude i dobar izvor dobiti ali i gubitak.

Dukati su sasvim OK, samo ne kupovati od svakoga, sa interneta i slične gluposti. Gledam da nabavim sovereigns, britanski zlatnici od osam grama. Novčići su skoro čisto zlato, sa sertifikatom, ne kupovati nakit i slično, jer kad kupuješ plaćaš i brend i izradu, a kad prodaješ, dobiješ uglavnom samo vrednost zlata. Cena zlata jeste nestabilna i na zlato treba gledati isključivo kao štednju u kriznim inflatornim vremenima, ne kao investiciju za zaradu.
 
Morbius, gledaš iz perspektive nekoga u EU. Odatle možeš sve to. OP ima keš ovde I mogućnosti su mu prilično svedene na dukate ili na nekretnine. Ostale opcije za posao sa tim parama su, bez adekvatnog članstva, priličan rizik.

Što se zlata generalno tiče, slažem se.
Mada, kad nailazi neka kriza u svetu, nije teško pretpostaviti da zlato kreće na gore.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
za 50k ja bio obavio obuku za pilota i postao pilot :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno