Šta je novo?

Problem sa novom wifi tastaturom.

Raf991

Poštovan
Učlanjen(a)
10.03.2016
Poruke
226
Poena
80
Uzeo sam Marvo tastaturu i mis komplet.
Kada kucam, desi se da jednostavno kasne slova, ili npr otkucam neku rec i neko od slova se pojavi 10 puta. recimo, tastatuuuuuuuuuuuura. A u sam stisnuo jednom. Taj problem nisam imao na zicnoj tastaturi. Nije ni losa tastatura, a nije ni perfektna, srednja cena. Da li je moguce da gubi signal neki negde, ne verujem da je problem do same tastature. Hvala
 
Najverovatnije neko preklapanje sa frekvencijama, pa se tastatura tripuje. Možda se preklapa sa frekvencijom rutera koji je blizu, komšijinog rutera koji je sa druge strane zide... nagađam sad, ali shvataš poentu.

Gasi sve iz kompa (sve usb-ove izvuci, mrežu, ako imaš drugih adaptera), ostavi samo marvo adapter i vidi onda. Probaj da uključiš i napred i pozadi kompa (na usb-ove) taj marvo adapter, čisto da vidiš da nisu neke em smetnje iz blizine.

Ako to ne pomogne, ako imaš neki drugi komp, kod drugara na kompu naprimer, probaj na tom drugom kompu. Ili ako čak imaš laptop, priključi taj adapter na laptop i pomeraj se po stanu/kući, vidi je l' će i tada da tripuje. Ako i tu tripuje, onda su neki problemi druge prirode.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.
Moj ruter za internet i kablovsku je na 1 metar. Pokusacu da povadim sve portove i da ostavim tastaturu samo, bas da vidim kako ce da se ponasa.
Imam i produzni USB kabl, ubacio sam ga u prednji front i odaljio dosta od kucista prema sredini sobe gde nema uredjaja, i radi bolje.
Mogu li srediti te smetnje nekako?
 
Promeniš frekvenciju na kojoj radi ruter, to ti je najlakše. Ali ponekad kad su uređaji koji rade na 2.4ghz dovoljno blizu, ne pomaže ni menjanje frekvencije, jer inferiorniji uređaj (marvo npr) nije dovoljno izolovan na em smetnje. To se setih, jer sam imao takav slučaj oko zvučnika, koji valjda nisu bilo dovoljno izolovani pa su pravili probleme isto mišu i tastaturi (doduše bio je to Logi, onaj fensi skupi, ne znam sad tačno model, ali tipa 200e miš i tastatura - napisah jer nekad ni kvalitetnije stvari nemaju toliko sreće kad em udari).

A ovo za ruter, samo vidi da ne ubiješ sebi wifi brzinu menjanjem frekvencija, ako ti to znači. Jer nije svaka frekvencija dovoljno slobodna, posebno ako živiš u stanu i ima još komšijskih mreža.
 
Poslednja izmena:
Moze blize objasnjenje? Da udjem u postavke rutera i tu namestim? Ili da pozovem Supernovu da oni promene sami, ako mogu?
 
Upravo, u podešavanjima rutera. WiFi sekcija, kanali (ili pošto je verovatno na engleskom, channel frequency) i ako je sada naprimer na 11-om kanalu, ti stavi 1. Ako je namešteno na "auto", ti eksperimentiši.

Ali, ne mora da znači da je do toga, mada ako je ruter na metar, možda i jeste. Probaj, to je makar lakše nego da vraćaš miša i tastaturu jer ne možeš da ih koristiš.
 
Premestio sam ruter, i sada je sve ok. Hvala jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno