Šta je novo?

Promena jezika na W10 Home

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
2010., kad sam dobio laptop iz Švajcarske, na laptopovima sa tog tržišta nije se mogao izabrati engleski jezik kao jezik operativnog sistema (Windows 7 home premium), a čini mi se da to nije moglo ni u Pro varijanti Windowsa... Odnosno, samo na HP računarima se mogao, prilikom inicijalizacije laptopa, izabrati engleski, (osim nemačkog, francuskog i italijanskog) kao jezik sistema...
Ne znam kakva je danas situacija sa ostalim brendovima u Švajcarskoj (Lenovo, Acer...), na Windows 10 Home operativnom sistemu? Pretpostavljam da se sada iz Windowsa 10 Pro može menjati jezik (bar engleski ), ali bi bilo dobro da to može i na jeftinijoj Home varijanti? Uopšte, da li, iz nekog razloga (osim menjanja jezika), jednom studentu može zatrebati Windows 10 Pro ili je Home sasvim dovoljan?
 
Ne može, mora da se reinstalira win na drugi jezik, jer home sam po sebi ima samo za 1 jezik podršku

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Tako je, do verzije Windowsa je. To nema veze sa brendom računara.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Na mom, Švajcarskom, HP-u prilikom svakog reinstaliranja (ima fabričku recovery particiju sa image file-om) sistem dozvoljava izbor 4 jezika, znači i engleski, ali to se ne radi iz samog Windows-a 7 Home premium, što bi, verovatno, bio slučaj i sa Windows 10 home? Ne znam da li sada postoje te recovery particije na laptopovima i kako se vrši reinstalacija, odnosno, inicijalizacija instalacije, ako bude problema sa Windows-om, u tom smislu, pitanje je da li bi i HP laptop sa Švajcarskog tržišta mogao i dalje da ima sistemski engleski jezik, za razliku od drugih brendova ili je jedino rešenje da se kupi laptop sa Windows 10 Pro OS i tada bi se na svakom laptopu mogao ubaciti engleski? Znam da su neki na nekom Aceru iz Švajcarske u Windows 10 Home OS promenili jezik na osnovnom interfejsu ali mi se čini da to nije odrađeno "po dubini" operativnog sistema... Mada je možda, i takva promena jezika dovoljna za funkcionisanje?
 
Ako u Win 10 Home ne budem mogao, na zadovoljavajući način, da promenim jezik interfejsa (sa nemačkog na engleski), da li je problem da se na laptopu kupljenom u Švajcarskoj, kod nas, u Srbiji, preko interneta, ili na drugi način, doplati i nadogradi Win 10 Home na Windows 10 Pro?
 
Na Win10 Home klasican moze da se menja jezik, odes u Settings, Time & Language, Language pa Add a preferred language, dodas jezik za input i tu imas da izaberes i instalaciju jezickog paketa. Ako je Win10 Home Single Language edicija onda ne moze da se menja.
Za Win7 sve edicije mozes da menjas sa Vistalizatorom:
https://www.froggie.sk/
 
Nazad
Vrh Dno