Šta je novo?

AMD Ryzen™ 5000 (Zen 3)

sam633

Slavan
Učlanjen(a)
23.11.2011
Poruke
5,899
Poena
385
Ovde kreće:

 
^
Ja sam to i ocekivao, nemaju razloga da previse ispod cene daju ovu novu "generaciju" tj refresh.
Zato sam i rekao da mi je u prosloj prezentaciji najinteresantnije (cenovno/perf.) delovao 3800xt, medjutim ni on bas nesto ne opravdava cenu.
5800xt je vec cenovno isti sa 3900xt, ne znam koliko se to isplati za gaming procesor dok je 5600x cenovno je iznad 3700x, tako da za "productivity" 3900/3700x deluju kao logicnije opcije...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je i grafika odlicna,vrti preko 60fps u 4k
 
Iskreno, neće ovaj moj Ryzen 3700x niđe... :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Taman da uslikam slajd Radeona u 3 igre i nestade aaa..jel ima neko ? :D

12 core ima ok cenu, 8 core je skup..
 
Poslednja izmena:
Ove cene su pucanj u nogu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Znaci na XT cene dolazi nova serija 5000.. ne rece nista o non X verzijama dali ce uopste postojati?
 
Izgleda da je i grafika odlicna,vrti preko 60fps u 4k
3080 "vrti" u 70fps i to ne tako sto to NVidia tvrdi nego ima gomila testova, recimo https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition/10.html
Takodje MSI 3080 "vrti" u 73.5fps. AMD ocigledno "gadja" 3070, a to su ovi iz NVidia znali cim su odlozili premijeru 3070. Nista se slucajno ne dogadja.

U sustini Big Navi ce kostati kao 3070 i radice isto tako, sto izbor GPU cini nevidjeno lakim - NVidia i to cisto zbog drajvera.
5800X 450$, Intel 10700K 400$, razlika koja se na kraju delimicno anulira potrebom za boljim coolerom kod Intela i opet na kraju izbor nije tezak- Intel, mislim zasto bi izabrao AMD pored Intela ako su iste performanse.

U prevodu:

Intel + Nvidia = no problems
AMD+ATI= ko je imao zna da zurka tu neprestano traje.
 
Prvi skok cene je bio sa 3700X na 3800X.
I sada sa 3800X na 5800X.
Znacajno su podigli cenu za 8-core.
 
Ne bih se slozio oko novih drajvera ne samo za 3000 seriju vec i ostale,gore forumi strani od problema sa drajverima citam i ne verujem sta se ljudima desava sa nvidiom,tako da samo lagano,ladno izbacise 5700x model cc
 
Pre januara sigurno necemo moci da znamo kakva je situacija dok se ne pojavi ceo lineup (Nvidia vec sprema 16/20gb modele) i uporede performanse kada se ispeglaju drajveri.
A prevashodno zalihe i cene stabilizuju.
 
Ako pricamo o zalihama na prolece se vidimo mozda i leto,ja vozim na 3600x pre bih presao na 3700x nego na 5000 seriju
 
Sad su skuplji od intela :smash:
 
Top. Ili 5800X ili 5900X pazarim.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Zaliha nema, sto se tice grafika recimo da se u HU pojavila Gigabyte 3080 za 1200eur i expesno nestala za 1 dan. Nije tu Nvidia kriva vec oni koji kupuju tako nesto za nerealne pare. Trebace dosta da se sve sredi i stabilizuje, od januara cemo imati dobar izbor.
 
Danas gledah cene na geizhalsu, neki prodavci povisili za ~10e cene za 3000 seriju, bas me interesuje hoce li da nastave da podizu ili ce ih zakucati.
Iskreno i ja merkam da uzmem sada 3700/3800x (posto je mala razlika), po ovim cenama mi se 5000 serija ne uzima, 8 core mi deluje sigurnije na duze staze... A nije mi ni do zezanja 3600 sada pa neki upgrade 8/12 core kasnije.
 
Poslednja izmena:
5800X 450$, Intel 10700K 400$, razlika koja se na kraju delimicno anulira potrebom za boljim coolerom kod Intela i opet na kraju izbor nije tezak- Intel, mislim zasto bi izabrao AMD pored Intela ako su iste performanse.

Jel Intel prelezao Spectre, Meltdovn i tuce drugih ranjivosti u HWu? Nisam pratio na casu...
 
Pa bolje je ici na 5900x ima 4 jezgra vise.
 
Sad su skuplji od intela :smash:
Moraj biti skuplji kad su bolji. Zašto bi neko uzimao Intel?

Ian kaže da su mu iz AMD-a rekli da su cene ovakve jer će u početku potražnja biti veća i da su namenjeni entuzijastima koji hoće najbolje. Cenim da kada Intel izbaci nešo konkurentno da će cene ići dole. I verovatno non-X ili drugi modeli modeli za manje novca
 
Ne bih se slozio oko novih drajvera ne samo za 3000 seriju vec i ostale,gore forumi strani od problema sa drajverima citam i ne verujem sta se ljudima desava sa nvidiom,tako da samo lagano,ladno izbacise 5700x model cc

Let's agree to disagree. Nvidia je sa 3080 zbog nekih gresaka partnera koji su stedeli na kondenzatorima imala probleme, resili su drajverima (ne kazem da je iskljucivo bilo do kondenzatora) za nedelju dana. AMD je 5700X resavao 6 meseci. Pametnom dovoljno ;)
 
Hardverski problem resen softverskim putem, na grafi koja vuce 350w... Yeah, ne znam bas koliko je pametno koristiti takvu grafu sa greskom u dizajnu na duze staze...

Uostalom, ako si pro Intel i Nvidia, a generalno najbolji price/performance te ne interesuje, sta trazis u AMD temi?
 
Trazim da vidim kako "odusevljeno" dajete pare za AMD za koje ste mogli kupiti Intel. :D
 
Ne redi se samo o kondezator problemu sa 3000 serijom...ma ludilo se desava necu o tome nije tema..bolje sacekati uporedne testove zen-a 2 i 3 pa ce se blize sve znati
 
Nazad
Vrh Dno