Šta je novo?

AMD Ryzen™ 5000 (Zen 3)

Sve stiglo, jos da spojim sve. Pa da krenem da se nerviram :)
308941ed558c7ffd8172477accc1792a.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk

Koliko su te izasli cpu i mb?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
375 evara cpu i 170 evara MB
 
Šta mu tačno dođe CPU EDC Limit?
 
Je ovo taj program za test?
Odbrojao je 10min unazad i nista, radi i dalje. Ja sam ga prekinuo. Koliko treba da odradi, jel ima kraja il je ko prime? Evo podataka, mada se ja ne snalazim ovdje ama bas nikako. Sve je na default, osim pumpe na silent. Ventovi moraju dole, mnogo su bucniji nego noiseblicker pl-ps 120mm na 1400rpm. Ili cu narucit noctue ili noiseblockere opet. Pogiracu se za pwm u bios.
9e11a9241d2dbba9cb4ca9f7509d301a.jpg
af1c9de241a56738abc40687592939ad.jpg
899fc27a67ae07cbc9ced687d6cb0239.jpg
548abd97f8fa8e39c30231715c839240.jpg
70f18b9cad4bb7ec1feb29516bd1a89d.jpg
fd253c04041cc0be5844483f90a3eb58.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
U BiH nemamo mnogo izbora. :(
 
JEste, moglo i ja za 30e manje, ali da cekam 2m.
 
Nisam stigao nesto mnogo da cackam ali na stock auto temp ide od 60-61C sa nekih 1200rpm ventilatora u Cinebech. Kad ukljucim PBO temp skacu na 80C i ne prelaze 80C, vent na maks 1500-1600rpm. Stim da sa PBO clock je 4,7ghz, dok na stock koliko sam primjetio na 4.3ghz. Treba mi malo vremena da pohvatam kako radi Ryzen, clockovi skacu svaki za sebe, tako nije kod Intela :) Voltage se vrti oko 1.3, mozda malo predje, 1.32. Probacu nekad da se poigram sa offset, barem da na stock spustim na 1.29. Mada sve na auto je jako hladan. Idle 35-38, Cinebench 60-61C. Ostali senzori na ploci su svi maks do 42-43C.
Probao sam CP2077. Samih +fps, pa od 3do10 rekao bih, u zavisnosti od situacije. Pri brzoj voznji 1 core ide do maks 75%, ostala core su 50%-60% i nema onog zakucavanja na 99% kao kod 6700k, kad pocne da stuca. Mada igra je smece sto se tice optimizacije, tako da... Ali lijepo radi, prodisao je. Jos sam imao podignut chrome sa par tabova i instalaciju RDR2 na epic laouncheru. Probacu kasnije i RDR2.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, moglo je i za ~350e za kupovinu odmah u Bih, ali je to svakako solidan deal - Srbija je puno vece trziste i samim tim ima i bolje cijene.
Flesuj posljednji bios na plocu, ako vec nisi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa u momentu kad sam ja narucio nije bilo za 350e. Pojavilo se par dana nakon toga. Mada nema ni sada. To sto pise 350e, to nemaju na stanju. I onda mi jave cijenu 370e. Koliko sam primjetio u Srbiji je b550 tomahawk mnogo skuplji. Bios je poslednja beta, to sam odmah uradio. Mada nije bilo ni potrebe, ploca je dosla sa novim biosom, ne sa betom, vec onim iz novembra. Nisam zasad primjetio da nesto ne fercera. Voltage ne ide u nebesa, pise u HW 1.344, pri cinebenchu. Za realan rad i igre, meni vise ne treba :) 61C maks u Cinebench, u igrama ne dolazi ni do 60C. Pastu jedino nisam koristio ovu sa X63 vec sam stavio CM MasterGel Maker. Radijator je gore, fanovi u pull.
 
Poslednja izmena:
Ja sam svoj B550 Tomahawk platio 139€.....nova,KP. A procesor (5800x) ravno 59.000 din.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Kod nas roba dolazi ili kanalima iz Subotice (Madjarska) pa preko ko zna kojih puteva i skele na Savi, ili od zvanicnih uvoznika iz Srb i HRV firmi (pa kod njihovih sestrinskih firmi u BIH). Tako da to mora u BiH biti skuplje nekih 15-20%, dok se svi ugrade.
Btw, izuzetno utegnuta ploca. Masivni hladnjaci, mnostvo fan konektora. Bios meni licno ljepsi i pregledniji i logicniji od asusovog. Dragon centar fantasticno kontrolise fanove. Bukvalno sam ga podesio da bude necujan. U idle temp 34-38C, u stanu je 26C.
 
Poslednja izmena:
Također sam u BiH i ne pamtim kad sam kupio nešto u domaćim prodavnicama. Za online shopping do 300 KM (150€) se ne plaća porez i carina.
computeruniverse i bhphotovideo dostavljaju direktno u BiH, a za bilo koji drugi shop u USA (newegg i sl.) koristim pesoto.ba.
Čisto za info, ako ima još forumaša iz BiH, a nisu koristili ove prodavnice/servise (preko pesota se može naručiti bilo šta iz svake prodavnice u USA koja ima online shop).
Baš sam jučer naručio 16GB 3600MHZ DDR4 CL16, sa dostavom na vrata 75€.
 
Poslednja izmena:
A ako crkne? Sta onda?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Na 10 kupljenih stvari ustedis dovoljno da ako 3-4 crknu mozes da kupis nove, a svakako ni za jednu komponentu procenat crkavanja u garantnom roku nije 30-40%.

To je barem matematika za radnje u Srbiji i oglase, verujem da je i u BiH slicno :)
 
Nikad mi nije ništa crklo, da kucnem :) a ako dođe do toga i u garantnom roku je, vratiš i dobiješ novo.
To je rizik koji je meni prihvatljiv, plus izbor komponenti je puno veći.
Npr. ova memorija što sam naručio. Platio sam sa dostavom 146 KM, najjeftinija preko olx švercera 220 KM, razlika - meni ostaje 74 KM za bilo šta drugo.
 
Poslednja izmena:
A kako da je vratim u USA, GB itd?
I ja kupujem online stvari od 50e, ali dat 350e ili za gpu 800e nema sanse.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ryzen 7 5800X, sve na def:
CinebenchR20 Ryzen 7 5800X default multi core v1.jpg
 
Jel ima neki "inside" info kada ce negde kod nas u prodavnicama biti dostupan 5950x?
 
Ja sam u BiH kupio 3060 Ti Gigabyte Gaming OC, 2 dana nakon što je bilo zvanično predstavljanje za 1160 KM, što je oko 595e. Neka firma iz okoline Bihaća, što je objavila fotografije kartica 10 dana prije nego što je bila svjetska premijera, pa dospjeli na stranice poznatih svjetskih medija. Ja se javio i dobio primjerak među prvima.
 
Ja sam u BiH kupio 3060 Ti Gigabyte Gaming OC, 2 dana nakon što je bilo zvanično predstavljanje za 1160 KM, što je oko 595e. Neka firma iz okoline Bihaća, što je objavila fotografije kartica 10 dana prije nego što je bila svjetska premijera, pa dospjeli na stranice poznatih svjetskih medija. Ja se javio i dobio primjerak među prvima.

Kartice su bile u shopovima i pre zvanicnog predstavljanja RTX 3060 Ti, samo je veliki deo tih karata prodato unapred majnerima.
Samo mi nije jasna nestasica procesora kada je izasla 5000 serija.
 
Stabilnos sistema posle sat,dva,trii vrtenja nekih programcica :D:D

zajebani@ dobro nam se vratio

I ja dugo nisam bio,mozda i sada nisam trebao;)
 
Poslednja izmena:


Napokon i kod mene nesto opipljivo da stigne :D Brza isporuka,kakva Nemacka kakvi bakraci :D Jeeedino,sto je kad sam ga porucio,odmah ujutro pojeftinio za 1000 dinara :D
Zao mi da otvorim kutiju,dok ne skupim sve komponente :D
 
Evo da te utesim - tako je 5900x pojeftinio za 4k 2 dana posto sam ga ja kupio. Meh, ne obracaj paznju, bitno da imas to sto si zeleo. :)
 
Najjeftiniji 5900x kod nas 665 evra. Pojeftinio je nekih 25 evra. 5600x je 350 evra. 5800x je 485 evra.
 
koliko li će biti 5600, kad/ako se bude pojavio?
 
Pa racunaj 250 i vise evra. :D
 
Normalna cena tek nekoliko dana posle 6-og meseca u prodaji, tako je bilo za sve prethodne, trenutna situacija na trzistu moze da poremeti to.
 
Neko je ovde pricao da je za 5600x dovoljan Fuma 2 kuler. Zanima me jel to jedan jedini model (Scythe Fuma 2 SCFM-2000) ili ima jos nekih varijacija? Posto vidim da i kulerima skacu cene,pa da zgrabim jedan na vreme. Iskreno nisam mnogo citao o kulerima,ali onako na prvu,vidim da pobrao dosta pohvala. Dobra kupovina ili neki drugi predlog? Trenutno je oko 60 eura
 
Neko je ovde pricao da je za 5600x dovoljan Fuma 2 kuler. Zanima me jel to jedan jedini model (Scythe Fuma 2 SCFM-2000) ili ima jos nekih varijacija? Posto vidim da i kulerima skacu cene,pa da zgrabim jedan na vreme. Iskreno nisam mnogo citao o kulerima,ali onako na prvu,vidim da pobrao dosta pohvala. Dobra kupovina ili neki drugi predlog? Trenutno je oko 60 eura

Uzmi Arctic 240 za 80 evra, sa njim ćeš moći uraditi upgrade na 7 ili 9. 60 evra za vazdušno hlađenje je mnogo.
 
Nazad
Vrh Dno