Šta je novo?

AMD Ryzen™ 5000 (Zen 3)

Absolutno normalno, moras da povecas/promenis prag za ventilatore, da se na pale toliko cesto. AMD predstavnik je rekao da novom ZEN 3 odgovaraju jos vece temperature nego prethodnih, i da je do 90C sasvim normalno

Ne vazi vise da se na PBO dobijaju performanse kada je temp ispod <70C, sad je to promenjeno na <90C, koja je ujedno i max temperatura.

Neko ce imati vise srece sa slicijumom pa ce imati manje temp, neko ne, i slicno.
 

Prilozi

  • ryzen 5000 series official temps.png
    ryzen 5000 series official temps.png
    1,008.4 KB · Pregleda: 154
  • ryzen 5000 series official voltages.png
    ryzen 5000 series official voltages.png
    956.9 KB · Pregleda: 134
Poslednja izmena:
Kakva je po vama ASUS TUF Gaming X570-Plus za 5800X ?

Interesuje me pre svega stabilnost kao i to da ima sve potrebne slotove kao i podršku za nove standarde a ova ima sve to.
OC ne verujem da bih radio osim ako ne nabavim neki solidan AIO cooler.
 
Napisacu vam ovde kad i koji budi dostupni u decembru, videcu par dana pre nego sto budu na sajtu. Vazi samo za cash. Domaci lanac je u pitanju.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Absolutno normalno, moras da povecas/promenis prag za ventilatore, da se na pale toliko cesto. AMD predstavnik je rekao da novom ZEN 3 odgovaraju jos vece temperature nego prethodnih, i da je do 90C sasvim normalno
OK, promenicu fan curve u BIOS-u.

CPU je inace odlican, CEMU emulator poleteo.
 
Kakva je po vama ASUS TUF Gaming X570-Plus za 5800X ?

Interesuje me pre svega stabilnost kao i to da ima sve potrebne slotove kao i podršku za nove standarde a ova ima sve to.
OC ne verujem da bih radio osim ako ne nabavim neki solidan AIO cooler.

Dobra je. Taman.
 
Napisacu vam ovde kad i koji budi dostupni u decembru, videcu par dana pre nego sto budu na sajtu. Vazi samo za cash. Domaci lanac je u pitanju.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Kolika je bila cena inace za 5600x?
 
Ima li reči o APU procesorima sa Zen 3?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koliko znam ... ne.
Naime, za desktop nije izašao ni Zen2 APU, Renoir. Dobavljiv je tek u SFF konfiguracijama tipa ASRock DeskMini isl.
 
Da li u nasim radnjama uz 5800x ide kod za igricu FarCry 6 ?
 
Lep video, poređenje/napredak Zen arhitekture:

Evolution of Ryzen | 1700X vs. 2700X vs. 3700X vs. 5800X

[YOUTUBE]G3sbsJnbGHU[/YOUTUBE]

Sa istog kanala:

Ryzen 5 5600X vs. i9 10900K

[YOUTUBE]Cwjoj5Qk_Y4[/YOUTUBE]
 
Nesto mi ne deluje bas normalno da u tu evoluciju ukljuci 5800X koji je daleko skuplji nego sto je 3700X bio na izlasku.
 
AMD Ryzen[emoji769] 5000 (Zen 3)

Hvala. Pogledao sam par review-a, dobra je..pogotovo za te pare.

Probaj kucaj na internetu "ime_modela_maticne problems" da vidis sta ce ti izlaziti na google.
Recimo ja to nisam gledao, vec sam mislio ako je dobar VRM i ima dovoljno usba, teraj.
Medjutim b550 aorus pro iako kida sa VRM, ima neke probleme sa ram memorijama valjda, gde se desava da na svakom usbu mis koci, tastatura sama kuca pogresna slova.
Ja sam srecom uspeo da "resim" to tako sto sam iskljucio neki global c-state iako to i nije bas super, mada ne vidim neke probleme nakon iskljucenja
 
^
Bilo koja ploca koja podrzava procesor i 3600MHz memoriju zavrsava posao, za standardne masine :)
 
A ove ne-standardne masine i one koji hoce pci-e 4.0 odnosno 1 fps vise u proseku i treba da plate, podrzavam snazno.
 
Ryzen 7 5800x, Ryzen 7 3800x, Ryzen 7 3700x ili Ryzen 9 3900x? Interesuje me koji cip je bolje binovan. Znam da je ryzen 7 5800x najnoviji ali bih bio zahvalan ako bi mi neko odgovorio jer na netu nemogu nigde da nadjem odgovor. Inace mi je nelogicno da 5800x ima vecu cenu nego 3900x. Do ponedeljka treba da narucim procesor pa se jos uvek dvoumim koji da uzmem.
 
Poslednja izmena:
Binovanje je nebitno kad je 5800X novija serija koja se bolje klokuje.
 
Taman se ponadam stigao 5950x u Monitor kad ono lazna uzbuna, nemaju nijedan :S
Jel zna neko kad je sledeci uvoz?
 
AMD Ryzen[emoji769] 5000 (Zen 3)

na redditu se pisalo da su neki od datuma za vece prodavnice (inostranstvo) kraj novembra (sad) pocetak decembra i sredina decembra...
 
AMD Ryzen[emoji769] 5000 (Zen 3)

ne mogunda se setim tacno, b&h amerika, scan uk, ima jos naziva....ali sam ih pozaboravljao jer mi nisu bili bitni. Skoro svi su dobijali odgovore da ce tad otprilike imati isporuke.

Od zemlje do zemlje zavisi koji model je tesko nabaviti, ali generalno 5900x i 5950x su bili najtezi za nalazenje. Kod nekih i 5600x nije moguce naci, ali kod nad je kao sto smo videli moguce, doduse za 350-370e, kao i 5800x za 500-530e sto su po meni ludacke cene za 6 i 8 jezgara u 2020.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno