Šta je novo?

AMD Ryzen™ 5000 (Zen 3)

Da ti treba ti bi kupio. Pošto ti ne treba toliko, ti kukaš za cenu. Kao da je skuplji 200e u odnosu na 3600.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Pa kupicu,ali cu i dalje kukati da su preskupi i da postaju novi Intel...

Tako recimo,treba mi benzin i kupujem ga (jer auto ne moze ici na "luft") ali uprkos tome sto ga kupujem, kukam i kritikujem da je neopravdano najskuplji u regionu….
 
Možeš i busem da ideš, jeftinije ti je. Jel na forumu za kola ili tako nešto pišeš kako je skup benzin? :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Možeš i busem da ideš, jeftinije ti je. Jel na forumu za kola ili tako nešto pišeš kako je skup benzin? :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Naravno da pisem,postoje citave teme i diskusije o tome.....prosle godine bili i protesti zbog cena goriva…

Btw,oduvek vozim prilicno brze automobile,pa tek tu treba benzina...;)
 
Onda si legenda.
Vozis kola koja sisaju benzin, a kukaš za procesor od 300,400e, sjajno.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
xexe i ja se pridruzujem kuknjavi ;)

Potreban je savet sta uzeti, razmisljam o dve opcije 5600x i 5800x , komp je namenjen za standardnu upotrebu + igrice . Trenutno nemam racunar a ovo sto bih sad uzeo ostaje kod mene duuuugooo u vlasnistvu, tu su i nove konzole te je pitanje sledece: sta je pametnija investicija na duge staze 5600x ili 5800x a tice gejminga ?
 
Onda si legenda.
Vozis kola koja sisaju benzin, a kukaš za procesor od 300,400e, sjajno.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Rekoh nije problem u novcu,vec u principu i poslovnoj politici koji mi se ne dopada…..i uvek koristim priliku da je kritikujem,da li bili u pitanju skupi procesori,skup benzin...
 
Problem je što ti ne voliš da daš pare na ovo, ne dovoljno. Ja sam dao za Rampage 3 Black Edition 275e, a ploča je stara 10 godina. Zato što volim to i boli me uvo koliko košta.


Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
xexe i ja se pridruzujem kuknjavi ;)

Potreban je savet sta uzeti, razmisljam o dve opcije 5600x i 5800x , komp je namenjen za standardnu upotrebu + igrice . Trenutno nemam racunar a ovo sto bih sad uzeo ostaje kod mene duuuugooo u vlasnistvu, tu su i nove konzole te je pitanje sledece: sta je pametnija investicija na duge staze 5600x ili 5800x a tice gejminga ?

Sacekaj da AMD i Nvidia izbace kompletan CPU i GPU lineup, sacekaj nezavisne testove pa proceni sam na osnovu finansija sta ti i za sta ti najvise odgovora.
Za GPU pogotovu vredi sacekati situaciju, jer ce biti vrlo tesko predvideti cene prevashodno zbog situacije koju je Nvidia stvorila i napumpala cene.
 
Poslednja izmena:
Trenuto treba cpu+ploca+ram.
a GPU se uzime posle nove godine, tu ne zurim imam privremeno resenje :)
 
Uzmes 5800x i miran si ovako ako uzmes 6c/12T bice opet razmisljanja neki o mjenjanju uzmes jednom i miran si. Bar bi ja tako :) jednom se zivi ja kad god mogu priustim sebi najbolje neces zivit milion godina
 
bila je priča da se za 30€ proda Wraith kuler. u oglasu na ovom forumu se nudi (korišćeni) za 1.200 dinara (10€) :D
toliko o toj ideji
AMD wraith kuler.png
 
Za 10€ bih ga radije saćuvao, zatrebaće u slučaju garancije ili kao rezerva. Moj ije nikada stavljan i sedi u originalnoj kutiji zlu ne trebalo. Ako ikada prodam 3700x, više će vredeti nego tih 10ak €.
 
Ovaj 5950X ce da bude zver. Ima li nekih najava da li ce biti revizija postojecih maticnih ploca ili nekih novih modela mozda kao sto je asus izbacio ovu x570 dark ili kako se vec zove? Postojeca ponuda je malo skrnjava, fali tu dosta jedinstvenih modela, pogotovu u itx segmentu.
 
Ovaj 5950X ce da bude zver. Ima li nekih najava da li ce biti revizija postojecih maticnih ploca ili nekih novih modela mozda kao sto je asus izbacio ovu x570 dark ili kako se vec zove? Postojeca ponuda je malo skrnjava, fali tu dosta jedinstvenih modela, pogotovu u itx segmentu.

Za revizije ne znam da li će biti, ali već je više proizvođača izbacilo nove matične sa X570 čipsetom.
 
Jedva čekam prave rezultate testova sa procesorima iz regularne prodaje(ne sa semplovima).
Ono što se iz aviona vidi da gledajući odnos cena-performanse, pa čak i u poređenju sa prethodnom generacijom nije se nesto mnogo promenilo, deluje mi da AMD postaje novi INTEL:banana:

uff morao sam ovo reći, bilo je jače od mene:d
 
Ryzen 5000 na 500 plocama koristi ddr6 memoriju sa rdna 2 grafe i ima boos 4-13%????
 
Poslednja izmena:
Imam i7 8700k pici na 5.1 Ghz.

Predlazete mi da upgradujem na 5900x kad izadje ili da cekam sledecu godinu nesto novo
 
Upgrade na 5900x. Svake godine izlazi nešto novo.
 
Lepo ti rece covek. Uvek ce biti nesto novo i vecito ces nesto da cekas.
 
Pa znam nego pitam koliki upgrade je to sad, da li je vrijedi novca kad se prevede u gaming performanse. Jer na primjer upgrade na zen 2 sa mog trenutnog se ne isplati
 
Pa znam nego pitam koliki upgrade je to sad, da li je vrijedi novca kad se prevede u gaming performanse. Jer na primjer upgrade na zen 2 sa mog trenutnog se ne isplati

kako moze da vredi novca/perf kad poredis staro polovno i novo novo :)

inace, ne vredi ako gledas cena/performanse odnos
 
Zavisi kako se igras - ako je 4k60 onda se maltene ne isplati sa bilo cega sto je izaslo u poslednjih par godina, ionako je grafika ogranicavajuci faktor. Za 1080p144 ces dobiti poprilicno u performansama ako imas starije od dve generacije, ali mislim da neces dobiti (ni blizu) procentualno ubrzanje koliko bi te izasla doplata.
 
Jer na primjer upgrade na zen 2 sa mog trenutnog se ne isplati

I ja bih rekao...8700K na 5.1 GHz je još uvek dobar procesor za igre i biće još neko vreme. 5900X će da te košta bar 600-650€, ljudska ploča za njega 150+...mislim da bi dobio više da za te pare uzmeš neki od novih Radeona ili 3080. Ne znam šta sad imaš od grafike, doduše...
 
Kad ocekujete neki pad cena za 3700x na primer, i da li ce ga biti uopste?

Verujem da ce biti ili on ili 5600, valjda ce sledece nedelje neki testovi, da se zna na cemu smo.. :D
 
Nazad
Vrh Dno