Šta je novo?

docking station ili obicno usb kuciste za hdd?

dzidza_bidza

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2005
Poruke
1,546
Poena
375
Pozdrav.
Resavam se definitivno desktop racunara. Jedini mi je problem sto imam dosta 3.5" diskova punih svega i svacega. Treba mi resenje dok ne smislim (citaj trenutno nemam love) koji NAS da uzmem. Neki diskovi ce biti samo "cold storage", a jedan 3TB ce sluziti samo za skladistenje aktuelnih serija i filmova, koji se posle prebacuju na externi hdd koji je nakacen na TV. Jeste da izgleda malo zamrseno, ali to je privremeno resenje i morace tako za sad.
Meni treba savet sta je bolje, da uzmem neki LC Power docking station gde mogu da bockam brzo HDD-ove po zelji ili da uzmem neko LC Power kuciste za 3,5" diskove i da taj hdd za filmove i serije na taj nacin dopunjujem novim materijalom?
Sta je bezbednije po same diskove?
 
Docking praktičniji, case bezbedniji.
 
Tako sam i mislio. Idem na case ipak. Necu bas cesto imati potrebe da menjam diskove.
Hvala na odgovoru.
 
Ako može neki link ili malo objašnjenje [emoji846]
Imam 2 desktop HDD-a i jedan od laptopa, koje je najbolje rešenje da ih nakačim na laptop preko USB-a?
Matična na desktopu je crkla, ostala su 2 HDD-a puna sadržaja, a na laptopu sam zamenio klasični HDD, SSD-om.

Uglavnom, sada imam tri hard diska kojima ne mogu da pristupim.
 
Mislim da je obojici bolje da uzmete dobar docking station.
Ja imam i povremeno (vrlo malo) koristim RaidSonic IB-124CL-U3 2Bay Docking station.
Pokazao se izuzetno dobrim resenjem, pouzdanim, a nekima radi ili je radio neprekidno veoma dug vremenski period.
Mislim da svako ko ima porebu menjati vise HDD, na njih i sa njih prebacivati neki sadrzaj, da je docking station bolja opcija pogotovo za 3,5" uredjaje.
Jedino onaj zakacen za tv treba (mora) da bude u kucistu.
Ako nema male dece, ako se ne bacakaju stvari oko prostora gde bi stajao docking station, narocito kad su hdd u njemu u radu, definitivno mislim da je bolje resenje docking station.
Ova docking station prima 2,5" i 3,5" hdd sa klasicnim sata konektorima.
 
Kad se jednom proba docking station, ne vraća se na fioku. :)

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 
Koja je razlika, da li je problem ako se uzme IB-120CL-U3 umesto IB-124CL-U3?

Našao sam IB-120CL-U3 za 50 evra pa zato pitam,
 
Poslednja izmena:
Ja oduvek imam eksterne diskove, nekako sam oduvek insistirao na opciji da rack moze lako da se otvara (primer Transcend StoreJet). Zasto, jer hocu da ga rotiram diskove povremeno, ili zamenim kada rikne.
Volim kada je disk zatvoren, obezbedjen, po mogucstvu u ALU kucistu.

Docking station je ok za servis, za cupanje podataka i sl., ali po meni nije bezbedan za stalno (desi se iako nema dece da ti sam zakacis nogom/rukom kabl i oboris dole disk koji momentalno crkava). Plus, kuciste je robusno, veliko, nekako mi se ne svidja resenje.

Vidjao sam adaptere (mozda Gembird) sa dodatnim napajanjem za 3.5" hdd, izgleda ovako: https://www.unitek-products.com/products/usb-3-0-sata-adapter-to-2-5-3-5-inch

Po meni daleko bolje i elegantnije resenje od dock-a.
 
Nazad
Vrh Dno