Šta je novo?

Ryzen 3600 crko - upgrade?

DrFranjo

Poštovan
Učlanjen(a)
27.04.2016
Poruke
760
Poena
95
Meni crče R5 3600. Da li čekati novu seriju ili ići na R7 3800X? Koristim PC za gaming i OC bih procesor

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kako je uspeo da crkne?
 
Meni crče R5 3600. Da li čekati novu seriju ili ići na R7 3800X? Koristim PC za gaming i OC bih procesor

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Zavisi koliko ti je hitno. Sto kazu ljudi, pitanje je hoce li do kraja meseca moci novi procesori da se kupe kod nas.
 
Nemam pojma kako je crkao. Radio je na 4.1 i to u Node 202. Pošto sam kupio bolje kućište i vodeno hlađenje, rekoh da prepakujem komponente. Sve regularno skinem, probam ali neće da butuje. Prođe bios, sve super ali dalje neće, tako da nema ništa od njega. Probao sam ga na 3 matične i svuda isto. E sada, ja vozim bratovljev R5 1600 AF, ali bih da ga zamenim. *mjau**mjau**mjau*, nije moj procesor. U vidu imam 3800X. Mogu da izdvojim 40ak hiljada za novi. Mogu da sačekam jedino ako bi novi R7 5xxx doneo nešto drastično više u odnosu na 3800X.

A baš sam se smorio za R5 3600, vrhunski me služio...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Možda si prečukao neki pin...ne vidim kako bi ga drugačije ubio, osim strujnim udarom.

Anyway, ja bih sačekao, ako burazer može da ti ostavi 1600 još neko vreme. Koliko je 5000 bolji i kada će kod nas, pojma nemamo...probaj da sačekaš makar testove nakon izlaska, da vidiš konkretno da li se isplati. To je za neke 2 nedelje, čini mi se.
Ako ti se ne čeka, onda 3700X, šta ćeš drugo, osim ako je vrlo mala doplata do 3800X. Možeš i sa oglasa, ako nisi paranoičan nakon ovoga :D
 
Prvi put u zivotu cujem da je "crkao" procesor na PC kompu.....

Jesi siguran da nisi iskrivio neki pin ili nekako ga fizicki ostetio?
 
Prvi put u zivotu cujem da je "crkao" procesor na PC kompu.....

Jesi siguran da nisi iskrivio neki pin ili nekako ga fizicki ostetio?

I ja. Jedino sam video jednom pre par godina sprženi komp od udara groma. Napajanje Kun Fu. Do duše sve je bilo spaljeno po kući.
 
Pa vidite da mu je B550 ploča neispravna, možda je ona pokvarila CPU. Ako ti je 3600 radio posao, 3800x će biti još bolju, verovatno i od 5600. Sada imaš x570 pa bi bilo šteta ne iskoristiti je za jači processor.
 
Svi pinovi su odlični, ništa nije iskrivljeno. Uvek pazim sa komponentama. Napajanje je bilo Corsair SF600 Platinium, pa NZXT C750, dakle ne može biti do lošeg napajanja... Mnogo sam se smorio kada sam video da je do procesora. Fora je u tome što se ne sećam u kojoj prodavnici sam ga kupio, mislim da sam čak u radnji na G kupio, ali ga ne vidim u istoriji kupovine. Imam račun i garanciju bukvalno za svaku stvar u stanu, ali za procesor ne mogu naći.

Više ne kupujem skuplje stvari po oglasima, jer mi je ta B550 bila lekcija. Razlika između 3700x i 3800x je 3k što nije nikakav problem. Svakako nemam sada kesa za kupovinu tako da ću sačekati. Ako ne bude 5800X papreno skup, idem na njega, a ako bude onda ide 3800X i to je to.

Baš sam se napatio poslednjih par dana sa ovim kompom, bio sam na ivici da ga bacim sa sprata, ali ima dece dole pa da ne ubijem nekog

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
da li si mogao da zameniš ploču
 
B550? Sada ide natezanje sa likom jer sam kupio preko KP. A Ryzen 3600 sam probao i na novoj Gigabyte Aorus Elite X570 i ishod je isti. Zaledi se i ne mrda posle biosa

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kad crkne procesor obicno nema ni bipova ni slike a tek nema ulaska u bios.
 
Imao slican problem sa intelom pre par god. Isto pokrene plocu, bip, krece bios i stane, probano na vise ploca.


Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
To nije skroz tačno. Evo 5930K neki koji je drugar kupio nije ispravan, često hoće da baci sliku i udje u bios, ali kod logo-a Windowsa zabode i to je to.

EDIT: Preduhitrio me Duke
 
Slažem se, sačekaću 5000 seriju. Taman da uparim sa Big Navijem kada bude izašao.

Biće fino ako bih uspeo da nađem račun od 3600...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Obavezno sacekaj, bila bi tragedija da sad kupis 3xxx seriju. Inace, pogledaj na kutiji od procesora ko je uvoznik i kontaktiraj ih, moguce je da ti izadju u susret ako ih lepo zamolis, u najgorem slucaju mogu te uputiti u maloprodaju u koju je isporucen, a oni moraju da cuvaju kopiju kontrolne trake minimum 2 godine tako da...:)

Dok sam radio u maloprodaji na slican nacin smo uspeli da omogucimo starijem gospodinu zamenu uredjaja, on se vec pomirio sa kupovinom novog, ali ja sam bas zapeo, gledale me kolege kao belu vranu:)
 
Obavezno sacekaj, bila bi tragedija da sad kupis 3xxx seriju. Inace, pogledaj na kutiji od procesora ko je uvoznik i kontaktiraj ih, moguce je da ti izadju u susret ako ih lepo zamolis, u najgorem slucaju mogu te uputiti u maloprodaju u koju je isporucen, a oni moraju da cuvaju kopiju kontrolne trake minimum 2 godine tako da...:)

Dok sam radio u maloprodaji na slican nacin smo uspeli da omogucimo starijem gospodinu zamenu uredjaja, on se vec pomirio sa kupovinom novog, ali ja sam bas zapeo, gledale me kolege kao belu vranu:)
Hoću, sačekaću...

Hvala ti puno, pogledaću kutiju posle jer samo to imam. Bilo bi lepo da sačuvam 25k :)

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Evo update slučaja;

Procesor sam poslao tamo gde sam ga i kupio, preko serijskog broja sam našao da je kupljen u VipHouse. Kasnije sam i u mejlu našao porudžbenicu koja je to potvrdila.

Pozvao VipHouse, objasnio o čemu se radi. Rekli su mi da pošaljem procesor, što sam i naravno učinio. Poslao sam ga originalnom pakovanju, dakle sa fabričkim kulerom i kutijom.

Danas me zovu i kažu sledeće: Ustanovljeno je da je procesor neispravan. Serijski broj na kutiji se slaže sa onim koji je kod njih, međutim serijski broj procesora se ne slaže sa onim na kutiji. Dakle serijski broj kutije i samog procesora se ne slažu. To je apsolutno nemoguće jer sam ja prvi presekao AMD tračicu. Nemoguće je da sam ga zamenio sa nekim drugim jer niko u okolini nema isti, a i ne bih to nikada radio. Za taj procesor kažu da je kupljen u WinWinu, i kao da ja njih zovem. To je apsolutna glupost, kako ja mogu da zovem firmu sa kojom nisam poslovao i koja sama već ne posluje 3 meseca. Pitao sam ih da li su oni lično upoređivali serijske brojeve, ali rekli su mi da to radi dobavljač.

U suštini, sumnjam na to da je neko tu zamenio ili namerno me maltretira da ne bi uradili zamenu istog jer znaju da sam izgubio fiskalni račun. U svakom slučaju, isti nije toliko bitan jer imam porudžbenicu u mailu, i imam serijski broj kutije slikan tako da imam dokaz o kupovini.

Šta činiti dalje? Planiram da im pošaljem inspekciju i da ih tužim.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Au leb te jeb*..

Kakve sve horor price slusam u zadnje vreme oko garancije, dolazim do zakljucka da je u stvari negativna stvar imati garantni list iz domacih radnji.

Bolje je uzeti nesto na KP od "madjara" ili inostranstva, lakse ce osoba tako da ostvari garanciju..

Toliki bezobrazluk je kod nas, i rade po sistemu "moze nam se"
 
Sestra mi je advokat, konsultovaću se sa njom pa ako ništa ne bude ide tužba. Svakako sam mislio i inspekciju da im pošaljem. Iz VipHousa su mi rekli da kao ne mogu da mi izdaju kopiju računa jer ima mnogo da se traži. To me neće zanimati ako ishod bude nepovoljan

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sestra mi je advokat, konsultovaću se sa njom pa ako ništa ne bude ide tužba. Svakako sam mislio i inspekciju da im pošaljem. Iz VipHousa su mi rekli da kao ne mogu da mi izdaju kopiju računa jer ima mnogo da se traži. To me neće zanimati ako ishod bude nepovoljan

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Naravno da mogu i moraju... Pazi ti imaš više nego dovoljno dokaza da si procesor kupio kod njih i da je riknuo u garantnom roku, pa cenim da će ti ga brže-bolje zameniti čim im malo zapretiš...
 
Naravno da da. Samo čekam da me pozovu, a prijave ću nakačiti VipHousu pa neka se oni maltretiraju dalje. Krajnji bezobrazluk.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Obično je Vip korektan
 
Nazad
Vrh Dno