Šta je novo?

Komp za ofis

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,361
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Definitivno je boilje ići na Ryzen, mada je bih pre išao na neki polovni HP ili Dell i5
 
Uzima se preko racuna pa mora biti novo iz radnje, sa windowsom...

Znaci ryzen da porucujem
 
Poslednja izmena:
Moze i polovni brand name comp da se kupi preko racuna, samo treba malo potraziti po oglasima. Ako je namena racunara office, malo setnje po netu i poneki film, definitivno nema potrebe davati pare za novo. Za stotinak eura moze da se kupi odlicna polovna brand masina koja ce godinama odlicno da zavrsava posao koji ti treba.... Ja bih jos jednom dobro razmislio....
 
Nije to toliko pametno ovih dana. To su mašine kojima su neretko napajanja pri kraju, a druga napajanja ne mogu tek tako da se nakače na računar (nemaju standardne 24pin konektore). Tvoj predlog je u globalu ok, ako se procunja i ako ljudi imaju čoveka koji im održava računare redovno i ima svačega na stanju, pa će da uleti čim nešto gekne.

Za firmu ili pojedinca koji bi da koristi novo, ne računar iz pušačke prostorije (daleko bilo iko to da koristi, taj smrad se jednostavno ne uklanja), ne uništeno korišćenjem i udaranjem... viša cena i garancija nema cenu. Mada za office mašine koje su uzete kao celina, retko ko hoće da čeka do 30 dana na reklamaciju i većina se odluči da se skida nalepnica i menja neispravna komponenta čim pre, jer ipak je to mašina za posao, a posao ne može da čeka.
Ko hoće da uštedi, može za 100-150e da nađe i5-ice treće generacije, 8gb rama i neki dodat ssd (te mašine nisu išle sa ssd-ovima), ali ako nema legit sistem na njemu, ne uštedi se ništa jer desetka sama (GGK naprimer, mada bi za takve računare bio bolji FPP) košta 25-30k dinara.
 
Racunar je uzet, ima nalepnicu ali cemo se skinuti jer treba da se ubaci dodatna grafika za 2 monitora. Pitanje koje nije toliko vezano za temu, al da ne otvaram novu: Hoce li biti problema sto je GPU nvidia? Koje drivere instalirati?
 
Grafika nema dodatno napajanje.

Znaci i AMD i nVidia drajveri da se instaliraju?
 
Racunar je uzet, ima nalepnicu ali cemo se skinuti jer treba da se ubaci dodatna grafika za 2 monitora. Pitanje koje nije toliko vezano za temu, al da ne otvaram novu: Hoce li biti problema sto je GPU nvidia? Koje drivere instalirati?

Zar ploča nema 2 izlaza za monitore? Koja ploča je unutra?
 
Nema, ima samo VGA. Ploca je ova ASUS PRIME A320M-K / CSM

Inace, imam problem sa whatsapp aplikacijom. Posto je slika na dva monitora, a whatsapp mi stoji na desnom. Kada kliknem desni klik u aplikaciji, izbaci mi meni na levom monitoru i tako svaki put. Znaci hocu bilo sta da uradim sa desnim klikom u aplikaciji, meni mi izbaci skroz na levom monitoru i svaki put moram da saltam misem do tamo... Probao sam reinstall, ne pomaze.
 
Gotovo sad. Sve sljaka ok sem ovog problema koji sam napisao gore.

Nije bilo planirano da se nakaci dodatna grafika, ali i ja sam se iznenadio kada sam video samo jedan izlaz za monitor, a posto trebaju dva monitora da budu nakacena, morala je grafika da se ubaci.
 
Nazad
Vrh Dno