Šta je novo?

Macbook za studenta

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Do sutra, eventualno prekosutra, ćerka (student prve godine fizičke hemije) treba da izabere neki laptop koji hoće da joj kupe rođaci u Švajcarskoj... Ona bi više volela (pored ostolog i što ima iPhone) Macbook nego laptop sa Windows-om... Ali treba znati koja od te dve platforme je upotrebljivija po pitanju softvera i hardvera, u njenom slučaju, odnosno, da li može, u tom smislu, da pogreši ako izabere Macbook... Treba, verovatno, uzeti u obzir i skori prelazak Epla na ARM arhitekturu... U tom smislu treba joj predlog koji, konkretan, model Macbook-a da izabere, ili za koji drugi model laptopa sa Windows-om da se opredeli?
 
Poslednja izmena:
A da li se ta soldered memorija može, ako nekad postane "usko grlo", odlemiti na jednostavan način i na njeno mesto zalemiti veća memorija od 16GB, odnosno, dve memorije od po 8GB, ako je u pitanju dual channel sistem?
 
Inace, touchscreen je po meni gimmick i nema neku svrhu u personalnim racunarima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam u kom smislu je gimmich (trik), tj. da li je u pitanju "pravi" touch screen, kao kod mobilnih telefona ili tableta, ili ima neke ograničene funkcije? Ili uopšteno misliš da je touch screen nezgodan za upotrebu kod većih monitora, pa samim tim nema neku svrhu?
 
Imao sam Yogu C940, nije nikakav gimmick već skroz funkcionalna stvar. Surf je neuporedivo udobniji sa touch ekranom...

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Odlična stvar je touchscreen. Za par dana se navikneš, posle kada radim na laptopu koji nema tu opciju, samo nabadam ekran kao mutav i baš mi fali.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U smislu da je totalno nepotrebno, jeste kao na mobilnim telefonima ali nemaju neku realnu namenu, ostaju obrisi prstiju po ekranu, dosta programa i aplikacija nisu dizajnirani za touch, takodje koriste glossy staklo koje pogorsava performanse osvetljenosti displeja.
 
Nazad
Vrh Dno