Šta je novo?

Mislim da je u pitanju GPU

Dranzer1980

Zapažen
Učlanjen(a)
07.10.2020
Poruke
2
Poena
11
Kad ubodem na integrisanu sve radi super,cim vratim na moj gpu ne daje sliku,ali se kompjuter upali,cujem windows zvuk kad se podigne sistem sve,probao sam i drugu graficku kartu koju imam za koju znam da radi isti problem,sve se pali,cuje se zvuk na win sedmici kad se upali ali nema slika.

Sve sam izvadio i ponovo povezao,isti problem,probao sam drugo napajanje,opet isto,reset sam bios preko cmos baterije i naravno bez uspeha.

Moja graficka je RX 550,drugu koju sam probao je HD 7750,komp je relativno star,fujitsu onaj polozeni,napajanje neko njihovo bez imena i prezimena,ali do sad je sve radilo bez problema jer mi komp sluzi iskljucivo za internet,serije,filmove i lol koji nije zahtevan ni najmanje,i da probao sam u oba Pcie slota,ista prica.
 
Ako si probao sa drugom grafikom i svejedno nema slike, onda nije grafika u pitanju, je li.

Ostaje da probaš još drugi slot za grafičku (ako ga matična ima) drugi kabl/način povezivanja i drugi monitor.

EDIT: zaboravih da radi lepo preko integruše. Onda je kabl/ulaz na monitoru ok, ako si povezivao na isti port, s istim kablom.
 
Poslednja izmena:
A mozda ti u BIOS-u stoji da forsira samo Integrusu, a nije na auto. Kada cujes zvuk da je usao u Windows, a nema slike na monitoru, iskljuci kabl iz graficke i ubodi u integrusu. Ako odmah dobijes sliku, resenje ti je u BIOS-u i podesavanju.
 
Probao sam preko HDMI kabla da povezem na tv posto moj monitor nema hdmi,i sve radi super,s tim sto je boja kao isprana i rezolucija van ekrana cak i na 1920x1080 koja je rezolucija tv-a
 
Kad ubodem na integrisanu sve radi super,cim vratim na moj gpu ne daje sliku,ali se kompjuter upali,cujem windows zvuk kad se podigne sistem sve,probao sam i drugu graficku kartu koju imam za koju znam da radi isti problem,sve se pali,cuje se zvuk na win sedmici kad se upali ali nema slika.

Sve sam izvadio i ponovo povezao,isti problem,probao sam drugo napajanje,opet isto,reset sam bios preko cmos baterije i naravno bez uspeha.

Moja graficka je RX 550,drugu koju sam probao je HD 7750,komp je relativno star,fujitsu onaj polozeni,napajanje neko njihovo bez imena i prezimena,ali do sad je sve radilo bez problema jer mi komp sluzi iskljucivo za internet,serije,filmove i lol koji nije zahtevan ni najmanje,i da probao sam u oba Pcie slota,ista prica.

I meni se to desavalo, resavao sam nekad promenom slota, nekad sam morao i bateriju da vadim, grafika nije crkla!
 
Ja sam imao sa tim problem na DDR2 na integrisanoj radi na graficku nece , kad sam stavio u biosu da cita graficku on automacki vrati na fabricko izvadio bateriju zatim stavio opet i proradilo
 
Nazad
Vrh Dno