Šta je novo?

5700XT ili 2060(S)?

Bard

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2014
Poruke
113
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Matična ploča
MSI B550 Tomahawk
RAM
32GB HyperX Fury 3600MHz
GPU
Sapphire Nitro 5700XT 8GB
Storage
XPG SX8200 250GB M.2, Patriot P300 1TB M.2, 4TB USB HDD
Zvuk
GENIUS SW-HF5.1 4500
PSU
Seasonic M12II-620 Evo
Kućište
Lian Li Lancool III
Monitor
Asus TUF Gaming VG27WQ 27", Philips PHL278E8Q 27''
Miš & tastatura
MX Master 3S, Genius Scorpion K10,
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Cao ljudi,

Imam trenutno u kucistu XFX RX590 Fatboy i karta, koliko god da vuce dobro, jednostavno je prevruca i gasi se pod naporom, pa sam morao da resim problem underclock-om.

Znam da imam sa manje pare proverenu 1660S, ali gledam i da se (donekle) obezbedim za sledecih par godina i ne brinem i uzmem jednu od ove 2 gore. 1080 Very High/Ultra ce da se gura, performanse ovde i nisu toliko presudne, samo se dvoumim oko bolje vrednosti za novac.

Jako mi se svidela SAPPHIRE 5700XT NITRO+, bas zbog hladjenja, ima da se uzme za oko 56-58k i to je maksimum koji bih dao, cak mozda i malo vise, ali dobija dobre recenzije.

Imate savet za neki ekvivalent od nVidie do ove cene, za naglaskom na dobre temperature.

Ostatak konfe je u profilu sa strane.

Hvala :)
 
5700XT, ako si voljan da se mlatiš sa AMD softverom i rizikuješ potencijalne zvrčke. Nitro+ je jedna od najboljih verzija.

Za te pare kod nas imaš 2060 Super koja je nešto slabija ali i manje vrela i stabilnija. Ponekad naleti neka 2070S na KP ili ovde u oglasima za 500-tinak evra, što je potencijalno bolja opcija ako ima garanciju...
 
Poslednja izmena:
Uzmi slobodno 5700. Vreme "zvrčki" je prošlo. Većina problema je rešena pre 6 meseci, ovo malo što je ostalo, ako je i ostalo su slučajevi kod kojih može a i ne mora biti problem sama grafika.

Sam još reče "bolja vrednost". 2060s od starta nije bila dobra kupovina što se novca i performansi (uloženo-dobijeno) tiče. Makar kod nas, možda napolju kad naiđu $300 akcije i slično... tada vredi.
 
Poslednja izmena:
Sacekaj jos malo, bice prepljaven KP sa 2070 i 2070 Super za smesne novce. :D

Ako ces da dajes 500e, bolje onda sacekaj 3070 ili novi AMD...
 
Ja sam poslusao kolege i uzeo Sapphire 5700 xt nitro + i mogu ti reci da sam prezadovoljan. I sto se tice performansi i sto se tice buke i sto se tice temperatura. Jedino mi je kuciste pravilo problem, posle zamene temperatura graficke ide na max. 76C pri opterecenju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala, ljudi, tako sam i naginjao otprilike, uzecu NITRO onda i znam da sam miran neko vreme
 
Nazad
Vrh Dno