Šta je novo?

WordPress (PHP) -> HTML

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,414
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
FrontEnd programeri, pitanje za vas:

Kako najlakše konvertovati WP sajt (sve stranice su .php) u .html, .css, .js?
Ako ga imam lokalno, da li je moguće podugnuti neki Apache server lokalno, potom otvoriti stranicu u pretraživaču pa (recimo FF Developer) pa iskopirati sadržaje prikazanih .html i .css fajlova u nove i tako napraviti isti takav statički sajt?
Koja rešenja preporučujete? Probao sam MAMP i ne radi, skidam XAMPP pa ću videti sa njim.

Da li na kraju moram da instaliram WordPress na svom kompjuteru pa da konverujem uz pomoć nekih plugin-a?
Mogu li na Linuxu preko "wget" da skinem kompletan sajt i kako?

Ili mi je ultimativna opcija HTTrack Website Copier. Skoro sam ga koristio i koliko sam zapazio ima dosta ograničenja, tipa 20% ne skine zbog nekih konflikata...

Dajte neke predloge da razrađujemo temu. :)

:wave:
 
Наравно да је могуће да направиш статички сајт. Уколико је то твој сајт који ти је у локалу, зашто не би остао на WordPress-u?

Како да пребациш да буде статички - ту нема простог решења. Мораш имати неко знање.
 
Što se lokalne instalacije, ako si na Win, meni najbolje radi Laragon.
Za konverziju u statički sajt, mislim da to radi Wp2Static plugin, mada nisam koristio.
 
PHP se izvrsava na serveru i krajnji korisnik vidi samo output.
Drugim recima, Save Page As iz browsera zavrsava to sto hoces.

Mogu li na Linuxu preko "wget" da skinem kompletan sajt i kako?

wget --recursive --page-requisites --adjust-extension --span-hosts --convert-links --no-parent benchmark.rs

ili kucaj wget --help za vise informacija.
 
Za server na lokalu koristi WAMP za win ili LAMP za linux, a mozes i sve posebno da instaliras, apache2, mysql, php i phpmyadmin. WAMP/LAMP/XAMP/MAMP instalira sve to odjednom.

Koji je razlog za konverziju u HTML? Ako samo hoces da imas sacuvanu stranicu na kompu Save As sto je neko @aLti spomenu radi posao. Ako zelis da prebacis ceo sajt u html/css/js i da ga uploadujes na server, najbolje je da kreiras html stranice rucno, mozes gledati kod sa wordpressa da pohvatas css koji ti je potreban ali ako kopiras ceo generisani html imaces gomilu nepotrebnih stvari i neces se snalaziti u kodu.
 
Koji je razlog za konverziju u HTML?

Pravo pitanje! ;)
Uspeo sam da odradim veći / glavni deo posla a to je da ubedim vlasnika PHP (WP) sajta da pređe na SPA/RWD.
Sve osim Wp2Static plugin-a sam probao ali nema načina da (jednostavno) dobijem normalan HTML, postoji gomila CSS-ova po raznim folderima, malo manji broj JS fajlova... To strukturalno izgleda užasno - prava katastrofa.
Ja nemam nameru da se bavim PHP-om ili WP-om (ni sam WP nisam instalirao ljudski nego sam ga podigao u Docker-u na GCP), jedino što sam ja zamislio a bez da se raspitam pre toga jeste da će biti lako konvertovati WP(PHP) u HTML.
Kako stvari stoje - čini mi se da će najbrže rešenje biti da napravim klona u Bootstrap-u?
Ima li neko neki bolji predlog?
 
Nazad
Vrh Dno