Šta je novo?

Mišljenje u vezi AV receivera Yamaha RX-V377

Pa bilo bi lepo imati i sabvufer, ali nije žurba, nabavices, a do tada svirace ovo lepo i bez njega.

Dobro je samo kada nisi kupio onaj lom[emoji57]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ok, hvala na odg. Vjerujem da su ovo solidni zvučnici za kućnu varijantu, filmovi itd.
 
Za 150e koliko si ih platio su bukvalno jevtiniji (dole nato) nego da si ih ukrao!
Kako si zadovoljan zvukom?
 
Za 150e koliko si ih platio su bukvalno jevtiniji (dole nato) nego da si ih ukrao!
Kako si zadovoljan zvukom?

Nisam ih jos prikljucio, cim prikljucim javim. Nekako mi se cini da bi trebali biti ok za filmove i normalnu upotrebu. Testovi svi pokazuju da su solidni. Vidjecemo.
 
Pa bilo bi lepo imati i sabvufer, ali nije žurba, nabavices, a do tada svirace ovo lepo i bez njega.

Dobro je samo kada nisi kupio onaj lom[emoji57]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ma i ja sam se neckao, ovo bi trebalo biti sasvim ok za prosjecno koristenje. Dobro prodjoh, 200 eura, solidan sistem ;-)
 
Pozdrav,

Napokon sam složio cijeli sistem, ali imam problem da podesim ARC da mi sve funkcioniše. U pitanju je TV Philips PUS 65PUS7304 (Android) i Yamaha V-377 AV Receiver. Sve sam pokušao, ali nikako da dobijem povratnu sliku i zvuk. Naime, na TV mi je na HDMI 2 prikopčan kabl, a sa druge strane u ARC HDMI Out na Yamahi.
Kada na TV prebacim na HDMI 2, mogu da podešavam opcije u AV, dakle vidi AV. Sa druge strane, sliku i ton ne mogu dobiti?
Gdje griješim?

Hvala

p.s. sve lijepo radi kada skopčam preko optičkog kabla.
 
u podešavanjima televizora za hdmi uključi arc za hdmi2
 
ARC je na TVu po defaultu ukljucen. Igraj se sa podesavanjima receivera, mislim da se na Yamahi mora ukljuciti ARC koliko se secam...a na TVu moze samo jedan ARC uredjaj biti na HDMI (nebitno koji), dva u arc modu ne mogu da rade istovremeno na TV
 
Od jutros sam pokušavao i nakon nekoliko gašenja TVa uspio sam. Radi. Sada još da podesim zvučnike, mnogo su mi jaki propratni zvuci, pozadinski zvuk, npr kada gledam film čuju se automobili i sl, a onaj centralni zvuk je nekako u pozadini.  
 
Od jutros sam pokušavao i nakon nekoliko gašenja TVa uspio sam. Radi. Sada još da podesim zvučnike, mnogo su mi jaki propratni zvuci, pozadinski zvuk, npr kada gledam film čuju se automobili i sl, a onaj centralni zvuk je nekako u pozadini.  

Da li si dobio YPAO mic za kalibraciju? Ako nisi moraces rucno da podesis nivo za svaki zvucnik.
 
Sada sam tek video, ti nemas Subwoofer u sistemu? Ako je tako to je razlog za "tanan zvuk". Ti svuznici traze Sub, jednostavno zvučaće loše. Da su veliki florstenderi napred ili jaci bookshelf zvučnici moglo bi i bez woofera, ovako teško.
 
Prednje zvučnike treba da namesti na full ili big ili kako je već predviđeno risiverom, da ne bi risiver sekao donji spektar koji je predviđen za sub.
 
Pozdrav. Evo sada se nađoh sa Atmos izazovom. Naime, aktivirao sam Netflix i kada pustim neki video po automatizmu mi je zvuk podešen na Atmos. Međutim na AV receiveru se prebaci na STRAIGHT ali zvuka nemam. Kada u videu prebacim samo na izvorni jezik bez Atmos sve radi. Pokušao sam u podešavanjima riješiti ali ne ide. U čemu je trik? Zvučnici koje koristim uz ovaj sistem su JBL Loft system

https://www.jbl.com/on/demandware.s...AQFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw0yK52nhFTi-LjjcSitb29X
 
To može da znači da Netfilix ne prepoznaje tvoj avr, u smislu max. podržanog kodeka, tj DD+. Proveri da li je na avr-u ukljucen “HDMI Control”, kabl ka tv-u u arc hdmi sa uključenim cec ili slična kombinacija.
Za tvoj avr, Netflix ne bi trebao da nudi Atmos, max. DD+.
 
Nazad
Vrh Dno