Šta je novo?

Mišljenje u vezi AV receivera Yamaha RX-V377

luka78

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2005
Poruke
255
Poena
319
Pozdrav

Ponuđeno mi je za 50 EUR da kupim AV receiver Yamaha RX-V377. U odličnom stanju. Inače služio bi mi samo za gledanje filmova na 5.1 sistemu i možda nekada za muziku i PS4. Dakle ništa specijalno, kućna varijanta.
Specifikacija je ovdje:
https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v377/index.html

Jeste model star par godina koliko sam primijetio, a mene zanima isplati li se uzeti za ovaj iznos, da li podržava te neke "novije" tehnologije što bi mi značile za gledanje filmova?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Dobar uređaj, posebno za 50e.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Za te pare, ako je 100% ispravan, nemas sta da razmisljas. Ipak proveri hdmi izlaze. Znaju kod AVRova, nepovratno, iz cista mira da izgube signal (handshake).
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima. Pa imam TV Phillips 65PUS7304 koji ima Dolby Atmos. Da li to može predstavljati problem?
 
Ja bih ga uzeo cak i da ne rade hdmi izlazi, samo da radi opticki. Javi mi ako odustaneš. :)
 
Vjerovatno hoću, dok samo još skontam, da li na njega mogu povezati ovaj postojeći sistem aktivnih zvučnika 5.1 što imam? Oni se povezuju na izlaze na subwooferu?
 
Ako su aktivni, znaci da imaju vec svoje pojacalo. Povezujes ih onda sa bilo kakvim izorom zvuka preko optickog ili coax, ako imaju zvucnici takav izlaz. Koji model?
 
Hvala na odgovorima

Ma imam neki Sony sistem, ima na sebi samo RCA ulaze i RCA izlaze za 5 zvucnika na subwooferu i to je to. Nema drugih ulaza.

Samo, ovaj AV ima izlaze od 6 oma, a zvučnici su 8 oma. To neće predstavljati problem?

Al ako je AV dobar kao sto kažete, neće mi biti problem i možda malo bolje zvučnike potražiti mada ne vidim potrebu.
 
Nista dok ne postavis link na model zvucnika. Jel ima originalni daljinac od avr?
 
luko, nadajmo se da ne troluješ,

za yamahu, i bilo koj drugi avr, će ti trebati set pasivnih zvučnika, ne aktivnih (velika je šansa da su ti zvučnici iz aktivnog seta dosta slabiji nego što AVR zahteva)
ako je impedansa viša, nije strašno, opasno je ako na 6omsko pojačalo zakačiš npr 4omske zvučnike, u tom slučaju može da dođe do oštećenja.

kao što reče herr nagard, slikaj taj sony sistem, ili nam napiši ovde tačnu oznaku sistema (npr sony PST-1050XTL... ili nešto u tom fazonu)
 
Može i aktivni zvučnici na AVR ali će ti u tom slučaju trebati ovako nešto. :) Lično sam probao na mojim Beolab 8000 u kombinaciji sa Yamahinim risiverom i radi bez problema, mada - pointless. :D
 
Poslednja izmena:
Što bi trolovao, pitam jer ne znam. A kontao sam da te male zvučnike nakačim na AVR, a subwoofer na Subwoofer preout i ne znam što ne bi radilo? Zato sam vas pitao. Hvala na odgovorima svakako.
A evo i koji je sistem, nije Sony, Sony mi je DVD player, a ovo su zvučnici:

 
kao što primećuješ, sateliti su od po 10w, a sub je 35w... što će reći da ni slučajno ne bi bilo pametno povezivati ih na pomenuti avr

polovnih 5 zvučnika (2x front, 2x zadnji i centar) možeš da nađeš za~300e . sabvufer je takođe 100njak evara.
ima to i za manje, ako ti estetsko stanje zvučnika nije primarno.

dakle za nekih 450 evra, uključujući i jamahu, možeš da fasuješ sasvim dobar suraund sistem.

ukoliko ideš na stereo, potrebna su ti samo dva dobra fronta (i eventualno sub, po mogućstvu) time bi prošao i jeVtinije (dole nato)
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala. Dakle ne mogu ovi zvučnici na ovaj AV? Ok, a je li može ako sa 5.1 izlaza AV spojim sve na ovaj Subwoofer, a na njega zvučnike kao što je do sada radilo sa DVD playerom?
 
i da hoćeš, ne možeš, jer ovaj AVR nema linijske izlaze za 5.1 kanal (ima za stereo, doduše, označeno sa AV-out)
FD6AE6853A9046F3B59458EF12DA79BF_12075_2994x1136_9a170972249cc83e7190205bd725a1fe.jpg


kada bi pojačani signal sa Yamaha zvučničkih terminala doveo na 5.1 line-in na bluberiju, svedočio bi jednom lepom BUUM, praćeno pirotehničkim efektima.
možda bi se i neko povredio, tko zna.

AV risiver je pojačalo
od 5x 100w. u sabvuferu tvog bluberi sistema takođe postoji pojačalo od 5x10 vati po kanalu.
ajde, samo mi objasni zašto bi to uopšte radio ? (osim naravno ako ti je dosadno pa troluješ)
 
Poslednja izmena:
Dobro. Sada sve znam što ne može haha. Ništa onda, ostaje mi da kupim još 5.1 kutije, a one bi trebale biti koliko su izlazi u W na AV? I to je to?
 
jes.

i za razliku od frontova, centralca i satelita, tražiš aktivni, a ne pasivni sabvufer.
 
Poslednja izmena:
Eto, razriješeno sve :). Vi koji se razumijete više, čim dobijete glupasta pitanja pitate je li se troluje. Ima ljudi koji ne znaju pa moraju pitati. Nema glupih pitanja
 
ne zamjeri, na ovim stranicama su oni koji troluju u većini u odnosu na ljude koji lepo pitaju.
mnogo sreće u nabavci !
 
U principu mogu ... ali za 90 evra se ne mogu kupiti ni kršteni sateliti, a kamo li ceo komplet...;)
 
Odlično. Nisam imao u vidu da živiš u dojčland, otud i veoma razumna cena po kojoj pazariš AVR.
Poslužiče ti zvučnici savršeno. Kupuj i ne žali

Sabvufer- 100w na 6 oma minimum. Naleteće neki canton / heco / infinity... Za 30 ak evara. Nemci te dragulje bacaju nakon par godina.
 
Poslednja izmena:
Ovdje sam kratko pa imam priliku kupiti. Zato to sve sklapam ovako :)

Znači može Yamaha i ove DK digital kutije + da još negdje nađem subwoofer (aktivni pretpostavljam) od nekih min 50W do 100W i to je to?

TV se spaja na Yamaha HDMI out, PS4 na primer na HDMI in, zvučne kutije na RCA 5.1 out i subwoofer na sub preout.

I to je to?
 
sub (aktivni) od minimalno 100w, spaja se na subwoofer pre-out RCA činč izlaz.

zvučnici (pasivni naravno) se NE spajaju na RCA (to su ulazi za video, tape, aux...)
nego na zvučničke terminale sa žabicama (centar i rear) a frontovi na banana terminale (tako je na ovoj yamahi, pogledaj sliku na prethodnoj strani)

OPREZ - NIKADA NE SPAJAJ NIKAKVE KABLOVE, UKOLIKO OBA UREĐAJA NISU ISKLJUČENI IZ ELEKTRIČNE MREŽE, Tj ŠTEKERA
(ovo pravilo ne važi za hdmi i usb)


(inače, te kutije su dobre samo i samo zato jer su jeVtine, dole nato, vidim da si tanak s lovom i da te zanima čisto da osposobiš sistem
u svakom drugom slučaju, cena od 450e za polovan 5zvučnika+ sub komplet je važeća, pa ti proceni)
 
Poslednja izmena:
Da oživim temu, pitao sam za bio za AV receiver Yamaha RX-V377. Stigao je receiver, extra stanje ;-). Za tu lovu, mislim da sam odlično prošao.

E sada, iskočili mi polovni zvučnici da ih kupim, isto dobra cijena, model Teufel Concept P "Concert 5.1". Da li će ovi zvučnici tehnički odgovarati, ponavljam opet, planirano je da ih koristim samo za filmove i ponekad muziku. Specifikacije kutija su sledeće:

Subfoofer:
Input gain adjustment Yes
Phase control 0/180°
Power output capacity sinus (RMS) Bass 80 W
Output performance amplifier: Bass driver 150 W
Output performance amplifier: Bass driver Music output performance

Sateliti:
Bass/Midrange driver (number per enclosure) 2
Bass/Midrange driver (diameter) 70.00 mm
Bass/Midrange driver (material) Paper
Continuous power handling (IEC - Long Term) 70 Watt
Frequency range from/to 120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term) 100 Watt
Maximum sound pressure level 20 dB/1m
Impedance 4 - 8 Ohm

Centralni:
Bass/Midrange driver (number per enclosure) 1
Bass/Midrange driver (diameter) 70.00 mm
Bass/Midrange driver (material) Cone
Continuous power handling (IEC - Long Term) 70 Watt
Frequency range from/to 120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term) 100 Watt
Impedance 4 - 8 Ohm

Prednji:
Bass/Midrange driver (number per enclosure) 2
Bass/Midrange driver (diameter) 70.00 mm
Bass/Midrange driver (material) Paper
Continuous power handling (IEC - Long Term) 70 Watt
Frequency range from/to 120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term) 100 Watt
Impedance 4 - 8 Ohm


Link na stranicu:
https://gb.teufelaudio.com/concept-p-concert-51-100239000


SnAdUjt.jpg
 
Da oživim temu, pitao sam za bio za AV receiver Yamaha RX-V377. Stigao je receiver, extra stanje ;-). Za tu lovu, mislim da sam odlično prošao.

E sada, iskočili mi polovni zvučnici da ih kupim, isto dobra cijena, model Teufel Concept P "Concert 5.1". Da li će ovi zvučnici tehnički odgovarati, ponavljam opet, planirano je da ih koristim samo za filmove i ponekad muziku. Specifikacije kutija su sledeće:

Subfoofer:
Input gain adjustment Yes
Phase control 0/180°
Power output capacity sinus (RMS) Bass 80 W
Output performance amplifier: Bass driver 150 W
Output performance amplifier: Bass driver Music output performance

Sateliti:
Bass/Midrange driver (number per enclosure) 2
Bass/Midrange driver (diameter) 70.00 mm
Bass/Midrange driver (material) Paper
Continuous power handling (IEC - Long Term) 70 Watt
Frequency range from/to 120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term) 100 Watt
Maximum sound pressure level 20 dB/1m
Impedance 4 - 8 Ohm

Centralni:
Bass/Midrange driver (number per enclosure) 1
Bass/Midrange driver (diameter) 70.00 mm
Bass/Midrange driver (material) Cone
Continuous power handling (IEC - Long Term) 70 Watt
Frequency range from/to 120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term) 100 Watt
Impedance 4 - 8 Ohm

Prednji:
Bass/Midrange driver (number per enclosure) 2
Bass/Midrange driver (diameter) 70.00 mm
Bass/Midrange driver (material) Paper
Continuous power handling (IEC - Long Term) 70 Watt
Frequency range from/to 120 - 20.000 Hz
Peak power capacity (IEC - Short Term) 100 Watt
Impedance 4 - 8 Ohm


Link na stranicu:
https://gb.teufelaudio.com/concept-p-concert-51-100239000

Za filmove i gejming će ti završiti posao, taman za taj receiver, gledaj samo da podesiš cut off frekvenciju za subwoofer na receiveru i-ili wooferu(eksperimentiši izmedju 120-150 Hz). Za muziku i nisu, ali koji receiver i 5.1 sistem pa jeste :).
 
Za filmove i gejming će ti završiti posao, taman za taj receiver, gledaj samo da podesiš cut off frekvenciju za subwoofer na receiveru i-ili wooferu(eksperimentiši izmedju 120-150 Hz). Za muziku i nisu, ali koji receiver i 5.1 sistem pa jeste :).

Pa bas tako, Za filmove mi najvise i treba. Za 100 eura ih mogu dobiti u super stanju.
 
Uzimaj, poveži i uživaj...ako i ne sviraju najnaj, bar izgledaju svemirski...:D
 
Pozdrav,

Evo prije par postova sam se raspitivao za ovaj AV, kupio sam ga, u odličnom je stanju. Hvala svima na komentarima i nagovoru da kupim :). Imao sam nekakve 5.1 zvučnike, one DVD fazon, pa sam odlučio da i to zamijenim. Pitao sam za ove Teufel ali ste me ubijedili da nije to to.
Elem, kupio sam korištene JBL Loft zvučnike za 150 EUR i to:
2xLoft50
2xLoft30
1xLoft20
Slika je dole niže. Nadam se da je dobra kupovina :)

Pitanje glasi, dali će mi pored ovih Loft50 trebati i Subwoofer, jer oni već imaju bas ugrađen. Nemam mogućnost trenutno da to sve spojim i probam pa da sam zaključim. Čisto vaša preporuka. Hvala



Loft50:
Power handling: 10 – 250 watts
Frequency response: 37Hz – 20kHz
Nominal impedance: 8 ohms
Sensitivity (2.83V/1m): 91dB

Loft30:
Power handling: 10 – 100 watts
Frequency response: 70Hz – 20kHz
Nominal impedance: 8 ohms
Sensitivity (2.83V/1m): 89dB

Loft20:
Power handling: 10 – 150 watts
Frequency response: 60Hz – 20kHz
Nominal impedance: 8 ohms
Sensitivity (2.83V/1m): 89dB
 
Poslednja izmena:
Pa bilo bi lepo imati i sabvufer, ali nije žurba, nabavices, a do tada svirace ovo lepo i bez njega.

Dobro je samo kada nisi kupio onaj lom[emoji57]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno