Šta je novo?

Bios update asus laptop

sicons

Cenjen
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruke
178
Poena
180
Pozdrav. Da li neko zna kako da resim problem na lalptopu tako sto se resetuje svaki put sam i to na samoj logo stranici? Uspeo sam u bios da udjem i negde procitao da instaliram novi bios...ali verziju koja je poslednja sam skinuo, ubacio na flash gde bi mi kada sam pokrenuo instalaciju pisalo da mi je potrebna novija verzija biosa i da je ova stara, a novije nema nigde ni na oficijalnom asus sajtu ni sa strane
 
Moze li malo vise podataka o laptopu , model i slicno.
 
Teško da restartuje zbog biosa, proveri hard disk, ram, izvadi mrežnu pa probaj, probaj bez baterije da ga pališ , samo na punjaču, resetuj bios. Flešovanje tek kad osposobiš računar.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
214 je verzija biosa. E ovako kada sam ubacio drugi hard disk nije se vise resetovao, taman krenuo da ucitava boot instalacije windowsa, i izasao plavi ekran sa porukom " The bios in this system is not fully acpi compilant. Please contact your system vendor for an updated BIOS.
 
Sata mode stavi Ahci ako nije.

Šta stoji kod u biosu kod Boot mode, stavi UEFI ili Legacy ili Auto, pa probaj, zavisi od instalacionog diska, ili napravi odgovarajucu instalaciju Rufus-om. Ili promeni u biosu ako imaš opciju Launch CSM. (Isto ako imaš Secure boot).
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam, prebacio u ahci, prebacio u biosu da stoji na windows 7, a ne na windows 8...i podigao ponovo sistem i sada je ok...ne znam sto se zaglupeo od jednom. Hvala svakako svima :D
 
Nazad
Vrh Dno