Šta je novo?

Primanje novca iz inostranstva

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,083
Poena
275
Pozdav ljudi, iscitao sam malo teme o ovim finansijskim servisima, ali nisam nasao odgovor koji mi treba.
Da li moze neko ko ima iskustva da mi kaze koji je najbolji nacin primanja novca iz inostranstva?
Hipoteticki iznos bi bio izmedju 200-1000 dolara na mesecnom nivou.
Otvorio sam devizni racun u Erste banci, ali sad vise nisam siguran da je to najbolje resenje.
 
Iz koje zemlje stizu parice?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ria, MoneyGram, WesterUnion, SmallWorld, TransferWise...

Zavisi od zemlje i načina slanja, npr. WU nije povoljan ako lično uplaćuješ dok je slanje iz njihove aplikacije vrlo povoljno.

Neki uzmu u banci 2 kartice i jednu pošalju kući i tako koriste, ali tu ima dosta nepoznatih u toj jednačini :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da je najbolje paypal i rf banka kod nas. 1% je instant transfer i obican transfer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno misli na WU.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, WU, zaboravih :)

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
WU sad ima fee od samo 1.9e preko mob aplikacije, nezavisno od sume koja se šalje.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
A da li si razmislio o kriptovalutama?
 
Jesam, medjutim ta firma za koju radim nesto, ne radi nista sa kriptom, pa tako da ne mogu da me plate na taj nacin.
 
Znas kako, koliko sam se raspitao, po pravilu bih trebao da platim porez. Ali to moram da odem sam da prijavim i da platim, a mislim da niko nece cimati za te manje iznose.

edit: Ipak mi traze da bude wire transfer. Videcu onda da ova prva uplata ide preko erste deviznog racuna, pa ako bude komplikacija trazicu alternativu u drugoj banci.
 
Poslednja izmena:
Kad stigne prvi priliv zavće te da daš izjavu. Par rečenica na papiru A4, slobodna forma. Napišeš šifru koja je iz njihovog šifrarnika, a da odgovara poslu koji radiš. Tipa Računarske usluge ili nešto slično. Napišeš kako se zove firma koja ti šalje i to je to. Potpišeš, predaš i stižu uplate.

A da li će za 10 godina poreska policija da se modernizuje i pokrene neki automatizovani program ko zna... ono što je sada sigurno da nemaju kadar i da za manje od 10,000e ni ne trepću.
 
@perafilozof E tako mi je otprilike i jedan drugar rekao. Jedino sto je rekao da neki cimaju za izjavu za svaku uplatu, a neki samo za prvu.
 
Moguće da zavisi od banke. Evo Banka Intesa ne, samo prvi put.

EDIT: Mada... da se ogradim, možda zavisi i od klijenta. Ja kod njima imam devizni možda i preko 10 godina. Skoro me zvali da kažu da imam pravo i na ličnog bankara jer sam: "vrlo važan klijent njihovoj banci". Ha! Osećam hoće da mi uvale neki kredit jer nisam nikada ni jednu takvu ponudu prihvatio.
 
Poslednja izmena:
U principu tu ni nema onda provizije za mene koji primam?
Drugar mi rekao samo da trazim od banke uputstvo za uplatu dolara i da to posaljem ovim mojim, posto su mi trazili te detalje, swift i jos neke brojeve.

A sto se tice poreza, tu sam se malo tripovao kako i sta, ali isto sam dobio dosta informacija od ljudi iz prve koji tako rade x godina i nista. Sto kazes, nemaju kadra da to sve obrade.
 
Meni skidaju 2.99e svaki put.
 
Uplaceno mi je 210 dolara. U banku je leglo 180 i onda su oni skinuli 5 dolara.
Pretpostavljam da su onih 30 dolara nestali u posrednickim bankama. A onda erste uzela jos 5.
Tacno banku da otvoris [emoji2]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ne znam za Izrael, meni je online iz Nemacke za Srb 1,99e ako saljem do 5000e.
Nista ne kosta otvoriti online nalog i proveriti.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Kako misliš? Sa PayPal prebačeno 5000e i samo su skinuli 2$? i u Srb može na bankomatu da se podigne novac koji je na PP?
 
Mislim da je to rekao za WU.
PayPal nema karticu i ne mozes da dizes na bankomatu direktno sa PP.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Moze objasnjenje oko ovog naloga WU, skine se aplikacija napravi nalog,pokaze se neki dokument u poslovnici na uvid za overu nalog, posalju se pare tako sto preko kartice se prebace na nalog? Ako sam dobro shvatio?
E sad da li taj sto prima mora imati aplikaciju ili nalog? Ili Treba samo otici na neki salter WU i pokazati neki licni dokument i podici pare?
Da li ovi sto drze menjacnice isplacuju tako jer je manja provizija-samim ti i manji deo je njihovog kolaca(zarade) i gde je pozeljno onda isplacivati ?
Jer mi neki dan gazda menjacnice kaze pa 15e provizije na poslatih 100e i nije puno hahahah kao znas koliko tu imas transakcija banaka i sta vec dok to ne dodje...
 
U aplikaciji ubaciš karticu i direktno sa nje se skida lova. Primaoc ne mora imati ništa, samo ličnu kartu i broj transakcije, koji mu pošalješ.
Overa naloga može i slanjem kopije pasoša na email. Svakako možeš slati pare i pre potvrde, mislim da je oko 1000e limit.

Lupa lik, evo ti primer.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
122062554f0237ea3835dd19e5d057a3.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma on govori da nema potrebe skidati aplikaciju i praviti nalog, po njemu to nije mnogo kao, ovako kad je obicna transakcija....cirkus
E sad da li su i drugi takvi u tim menjacnicama, mislim da vecina nece hteti ni isplatiti jer im je manja zarada.
Gde vi ovde u Srbiji isplacujete pare ako vam neko salje iz inostranstva preko aplikacije?
 
Menjačnice su najbolje, isplaćuju u eurima.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Mnogo priče ni oko čega :)
Pošalje preko WU aplikacije koliko već treba i plati 2€, ti odeš u tebi najbolju menjačnicu, daš ličnu i wu broj transakcije (10 cifara) i uzmeš pare.
 
Mogu li da se salju tako dolari? Isplati li se u tom slucaju?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
U bankama je takođe isplata u evrima. Jedino pošta isplaćuje u dinarima.

Mogu da se šalju dolari naravno. Pitanje je samo da li će imati da ti isplate iste tamo gde dižeš, u suprotnom ide konverzija.
 
Za koju zemlju je ovo? Za us mislim da je 7$ gde za slanje u Srbiju, ne znam kako ispadne ovako malo kod vas?

IMG_20201011_102438.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno