Šta je novo?

RAMPAGE HYDRA R6 PLUS - iskustva

milan1310

Poznat
Učlanjen(a)
05.10.2020
Poruke
2
Poena
31
Razmišljam da kupim RAMPAGE HYDRA R6 PLUS, međutim nigde nisam video neku recenziju kvalitetnu, pa me zanima kakva su vaša iskustva oko ove tastature i generalno sa tastaturama. Tastatura mi treba za programiranje najvise, razmisljao sam se između nje i Redragon Kumare ali Kumara je skraćena tj. nema numerički deo. Takođe i kakva su vaša iskustva sa Redragon Kala tastaturom?
Pozdrav i hvala na odgovoru!
 
Ne znam za šta će ti mehanička tastatura ako ćeš da se baviš programiranjem?? Takve tastature se prave za one što misle da će mnogo bolje da igraju ako im tastatura bude "mehanička" iako nemaju ni najblažeg pojma šta je to. Kad sam 1996. kupio prvi kompjuter sve (Chicony uglavnom) tastature su bile mehaničke i užasavalo nas je ono njihovo "caktanje" dok se kuca ili igra (čik probaj da se noću igraš kad kuća odzvanja od lupanja prstiju po tasterima), te su svi silno željno dočekali membranske tastature bar da lupa sa iste ne bude toliko glasna.
Pošto ne držim tastaturu na stolu, nego je vukljam sa sobom produžnim USB kablovima (mrzim bežične i baterije) nalupao sam se kojekakvih Redragon i Rapoo i drugih "mehaničkih" i nedavno sam dobio na poklon Razer Cynosa Lite, membransku najjeftiniju Razer tastaturu. E, kad vidiš i osetiš kvalitet shvatiš da je najjeftinija Razer, Corsair ili Roccat tastatura pojam za svu tu kinesku "šareniš mehaniku".



A kad pomisliš da je svet već otišao u tri lepe što se toga tiče, vidiš i ovo:

 
Poslednja izmena:
Slazem se sa Nasty-em, oko poredjenja "kineskog" sarenila sa pravim tastaturama, ja preferiram linearne switch-eve, tihe, cherry mx-black mi je odlican switch za sve. Ali pored meh. tastatura koje imam, ne odvajam se od mekane Logitech illuminated. Ne bavim se programiranjem, ali dosta kucam u terminalu, prijatno mi je na oba tipa tastatura, ali tek onda kada sam na mehanickoj stavio o-ringove, uz mx-black.

Bilo da je mehanicka, ili membranska, samo da je kvalitetna, posluzice i za programiranje, i za bilo sta drugo.
 
Ja lično nemam takvu ali mnogi programeri se kunu u mehaničke tastature sa 60% rasporedom. Samo što kod nas imaš ili Redragon sa outemu brown svičevima ili Razer (ne znam koje oni koriste).

Dakle, mehaničke tastature su super za programiranje ali valja uložiti u dobru, tako da ti naručivanje iz inostranstva ne gine.
 
Nazad
Vrh Dno