Šta je novo?

Koji smartwatch od ponuđenih?

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,076
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
Planiram da uzmem sinu za rođendan neki od sledećih satova, pa dajte predloge i iskustva ako imate vremena!
1. Huawei Watch GT2e
2. Honor MagicWatch 2 46mm
3. Neki treći do oko 140e, ali da je okrugao a ne pravougaoni kao npr apple watch ili amazfit gts
 
Šteta, 46mm Magic 2 je po meni najzaokruženiji sat. a sa braon narukvicom i najlepši.
 
Magic 2 je na spisku
 
Sorry, pomešao gt2 sa magic 2. Magic 2 46mm definitivno.
 
Honor magic watch 2 i Huawei watch GT2 su identični satovi..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jedino što je Magic jeftiniji

Evo linka sa KP za jedan jeftiniji sat urađen kao kopija Xiaomi. Sat po meni deluje odlično. Gledao sam i na netu o osovm satu i za tu kintu nudi dosta.
https://www.kupujemprodajem.com/nak...alitetan-/oglas/102571999?filter_id=869815385
Lik se izgleda dosta razume u satove jer ih ima dosta u ponudi. Normalno naručuje direktno sa Alija/GB. Taj sat na Gearbestu je 24 dolara. Pa ako ti se ne žuri.
https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009958903640.html?wid=1433363#goodsDetail

https://www.youtube.com/watch?v=qIEgucEZmms
https://www.youtube.com/watch?v=qJFhIKk567c
 
Poslednja izmena:
Svojevremeno sam imao Samsung Gear S3 i Huawei GT. Prvi fenomenalan. Dobio ga uz S9 Plus. Probao ga par dana i prodao odma da ne izgubim na ceni. Dao ga na 220eu. Posle za 90eu uzeo Huawei GT i nije bio ni prineti. Sem fenomenalne višednevne baterije, ništa sem health funkcija. Sa Magic 2/GT2 46mm to je ispravljeno i više vuku po funkcijama na Samsung satove (poziiv, mape i sl.). To ne važi za 42mm verzije. U tom pogledu Magic 2 46mm je najbolji proizvod. Odlične funkcije, predobro izgleda, baterija ubija. Odnos cena/uloženo najbolji.

Ja sam ipak naručio ovaj sat sa Gear Besta. Volim tako da čačkam telefone/tehniku, pa rekoh da ga probam. Stiže za mesec dana pa će biti neka kraća recenzija.
 
Nisam imao gt2/magic 2 pa ne znam. Prepostavio sam da su uveli kao i pozivanje. U svakom slučaju, Magic 2 kad god vidim u prodavnici preko puta mog posla, poželim da ga kupim:) Predobro izgleda model sa braon kaišem.
 
Jesi li gledao jos neki sat kao ovaj gw16t? Ili misliš da je on najbolji od tih jeftinijih? I ja bih uzeo neki za zezanje, a ovaj lepo izgleda

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pa gledao sam dosta. Za ovaj sam se odlučio zbog ovog lika sa KP. Vidim da diluje satove i da je upućen. Malo pogledao YT, vidim da ima poređenje i sa Realme satom (koji je firma u rangu Xioami). Vidim da ima jedan sličan i kod njega i na Aliju/Gearbestu.

https://www.kupujemprodajem.com/nak...360-resolution-12-watch-faces/oglas/102475050
https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009270245854.html?wid=1433363#goodsDetail

Čak mi sad deluje bolje od Kumi.

Uglavnom, lik diluje satove. Nabavlja sve sa GB/Alija. Ako Vas zanima neki sat, uđite kod njega na Svi oglasi, pa izlistajte oglase i pročitajte opise. Posle naručite sa GB/Alija.

Nije loše da se pogleda ni ovaj klip (15 najboljih novih produkta na GB)
https://www.gearbest.com/community/m9i944
gde su Kospet i Kumi rangirani na drugom i trećem mestu.

EDIT: Ipak mi je Kumi bolji
 
Poslednja izmena:
Ovaj Kumi je kopija (po izgledu) GT2 sata.
E sad za 23$ moze se probati čisto iz radoznalosti. Nisu neke pare da bi žalio čovek pa sve i da ne valja...
 
Razlika između Kospet i Kumi je što Kumi ima funkcionalni senzor za merenje telesne temperature. U doba korone može da znači.
 
Sin odustao od sata, daao sam mu senfer bubice... ali sam rešio SEBI da kupim neki od sledećih, jako mi je teško da se odlučim...
samsung active 2 44mm
honor magic 2 46mm
amazfit gtr47
huawei gt2e ili gt2
 
Pod rizikom da budem dosadan - Magic 2:d
 
Postavio sam već pitanje u smartwatch temi , ali da postavim i ovde

Šta uzeti Huawei GT 2 ili Honor magic watch 2 46mm u silver varijanti oba. Cene su im se skoro pa tu negde (gt2 skuplji 10e).
Znam da su satovi hardverski isti . Video sam uživo gt2 u crnoj varijanti. Na slikama mi mw 2 deluje malo lepše.
Ne znam da li su isto podržani što se tiče ažuriranja , skinova ....
Predpostavljam da ih je neko poredio uživo
Šta mislite?
 
Ja sam na kraju lupio samsung gear sport, kao nov, jako povoljno i izuzetno sam zadovoljan. I izgledom a naročito funkcijama, jer je pravi smart sat u pravom smislu, a ne fitness treker. Furio, ako si baš zapeo između ta dva, honor mi je za nijansu lepši, ostalo je skoro isto.
 
Furio, ako si baš zapeo između ta dva, honor mi je za nijansu lepši, ostalo je skoro isto.

U principu nisam zapeo. Još uvek se lomim šta uzeti i da li uopšte uzeti. Satove baš volim i nosim. U kolekciji imam pet satova (mehanički i kvarcni), koje rotiram. Znam da kada kupim "smart" sat završio sam sa nošenjem ovih, skupljaće prašinu ali me ipak mami da nešto promenim.
Kod huawei xiaomi me odbija što su to da kažem polu smart satovi, nema dodavanja aplikacija... Dok sa druge strane mi odgovara punjenje na 10-12dana. Sa druge strane optet wear os ne dolazi u obzir zbog trajanja baterije i cene samih satova 200+ eura što mi se ne daje za nešto što će da zastari za godinu dve.
Tu dolazim do dileme oko Samsung satova kod kojih se mogu ubacivati dodatne aplikacije. Ali sve to što sam proguglao, od tih dodatnih aplikacija i nije nešto korisno i preko potrebno, neka me ispravi neko bolje upućen. Zasad kao neku dodatnu opciju gledam Galaxy watch active 2 44 možda polovan ili Galaxy watch isto polovan, vidim da guraju sa baterijama 3-5 dana.
 
Poslednja izmena:
Meni stigao Kumi GW16T. I to 45 dana posle porudžbinme. Zapelo oko slanja. Poslali mi bukvalno 25 dana od dana porudžbine. I to posle moje urgencije. Posle putovao 20 dana, od toga u našim poštama bio pola vremena. U mojoj pošti konkretno svi imali koronui. Radila samo jedna službenica. S obzirom da je sve išlo kako ne treba sa ovim satom, dobio sam da platim i carinu na isti 600 din. Tako da mi je suma sumarum, izašao na okruglo 30eu. Dodatno, na frejmu je zaradio jednu ogrebotinicu.

Elem, sat nije loš za taj novac. Meni ono najbitnije, pošto radim u zdravstvu, merenje temperature - radi. Ostalo je na nivou prvog Huawei GT sata. Softverski. Sa hardverske strane ekran lošiji, baterija lošija - 2 do 3 dana. Mogućnosti sata su standardne. Ima većinu mogućnosti kao i ostali satovi tog ranga. Lepo prikazuje pozive i pristigle poruke. Sve osim za viber. Moguće da nisam podesio neku dozvolu ili neko podešavanje. Radi stardni pozivi, sms, facebook notifikacije, messenger notifikacije, whatsup...ali Viber ne. Telefon ima predefinisane teme, od kojih mi se 3 sviđaju, ostale ništa posebno.

Ono najvažnije - senzori mislim da su ok, nisam poredio sa medicinskim ali pokazuju različite (i konstatne) vrednosti kod svih kolega - prvog dana smo se svi iztestirali shodno paranoji vezanoj za koronu - telesna temperatura, saturacija (nivo kiseonika u krvi), pritisak... Jedino sam merenje temperature upoređivao sa aparatom za merenje temperature kojim nas "upucaju" kad uđemo u Dom zdravlja. Tu se gađaju vrednosti sa malim odstupanjem 36.1 vs 36.2 i sl. Doduše, ni pucaljka nije vrh tehnologije tako da...

Sat se inače lako povezuje sa telefonom (za razliku od nekih drugih kineza), a sama aplikacija je jednostavna za korišćenje. Stiže sa punjačem i silikonskom narukvicom koja je standardna te se umesto nje može staviti druga.

Sve u svemu, vredi tih 30tak dolara (25eu).

kumi smartwatch 1.jpg
kumi smartwatch 2.jpg
kumi smartwatch 3.jpg
kumi smartwatch 4.jpg
 
Meni je stigao tri sedmice posle poručivanja :) Uzeo komplet crni, uživo izgleda extra. Kod mene je već 10-ak (ili duže) dana. Košao me 24US$. Posle su digli cenu na 50 i kusur, pa spustili na 30 i nešto za BF. Hah, braća kinezi.
Punjač? Nema, to kaže i uputstvo. Ima onaj kablić sa mehanizmom za kačenje, ali barem punjača imam nekoliko u šteku (ne smeju da budu jači od 1A).
Baterijom sam zadovoljan, senzori su OK, jedino spoljnu temperaturu ne očitava kako treba (pokazuje više).
Za taj novac odličan.
 
Neko ga prodaje na KP za 2900 din. Jeftinije nego što mene izašao.
 
Neko ga prodaje na KP za 2900 din. Jeftinije nego što mene izašao.
Pročitavši tvoj post gde si opisao Kumi GW16T,pogledam na kp dečko ga prodaje za 2000,naravno kupim ga odmah i mogu reći da sam više nego prijatno iznenađen satom,naravno uzimajući u obzir cenu.Nisam još provalio,ali bih rekao da WF ne mogu da se dodaju,nego samo ove preinstalirane?Naravno nije to najbitnija opcija,ali ono volim da se zezam sa tim :)

Sent from my KOB2-W09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno