Šta je novo?

Creative vs DTS vs Dolby Digital Live

zelko.d

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2007
Poruke
778
Poena
320
Da li je neko resio problem sa nemogucnoscu ukljucivanja DTS ili DD Live, na novijim Creative Sound Blaster karticama, posle nekog Win 10 updejta?
Imam kod prijatelja Creative Sound Blaster Z i sve je radilo, do pre par meseci...
Nije jos "povukao" 2004 bild, stoji mu na cekanju..
Kada ga pokusamo ukljuciti, dobijemo obavestenje:The task requires exclusive use of your audio device. Please stop playback and try again.
Naravno po netu gomila slicnih problema, ukljuci ovo, iskljuci ono, ali , za sada, nista..
Kartica radi savrseno, ali je i kupljena radi kvalitetnog zvuka, a to ne dozvoljava, koju god postavku stavili u kontrol panelu...
pozz
 
Probajte WASAPI drajvere i batalite taj kontrol panel.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
wasapi su svi windows audio drajveri još od 2006 godine i windows viste (prije su bili directsound), dragi moj bobstere.
čemu onda korist od tvog posta i trošenja prstnih jagodica ?

čika Zelko, ne znam za taj problemo, jer koristim LTSC kanal windowsa, štoćereći stariji build. U principu protokol je -potražiti najnovejši custom Danel_K drajver.

ako ga napipam, bačit ću linak ovdje, if not, valjda će neko drugi.

edit, evo ga - (dobro, i veoma dobro pročitaj upuctvo, disklejmer ilitakotomeslično, jer je važno)

https://danielkawakami.blogspot.com/2020/07/beta-test-drivers-for-sound-blaster-z.html

(pre instalacije dobro pobrisati stare drajvere sa revo uninstaller, ili sa DDU iz sejf moda)
 
Poslednja izmena:
Ja još ne videh WASAPI drajver na Win-u, bez da ga sam instaliram. Samo Direct Sound je prisutan.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probacu taj Danijel-K drajver, kad budem otisao tamo, za sledeci vikend, najverovatnije...
pozz
 
Nazad
Vrh Dno