Šta je novo?

B85M-K (Socket 1150) Temperatura ?

gordije

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2007
Poruke
201
Poena
319
Kao sto vidite na slici temperatura maticne ploce B85M-K je non stop visoka,cim se upali kompjuter odmah je visoka temperatura? Uvek oko 121c :mad: ..... Skoro sam ubacio drugi procesor I3 4130 i graficku karticu RX 580-8GB XFX.
Sve radi dobro na kompjuteru ali temperatura ploce je visoka ili je to mozda lazna temperatura?

Maticna ploca.jpg
 
Lažna. Speccy zna često da maši.

Vidi HWInfo šta kaže, ali i on svlači info sa istih mesta, pa možda i on bude davao lažne informacija. Ali, to je temperatura na kojoj se obično nešto gasi, pa i da je to čitanje tačno, susreo bi se verovatno sa nekim problemom do sada.
 
Pre par godina imao sam istu situaciju na socketu 1150, lazna temperatura i na Speccy i Hwinfo tako da koliko sam citao bas je cest problem. Opusteno bez brige :)
 
HWInfo isto pokazuje visoku temperaturu ne kao i Speccy ali obe su temp visoke....tako da je do socketa,sve radi odlicno bez greske! Hvala ;)ploca.jpg
 
To su ti nekonektovani senzori, ili senzori koje ploča i bios koriste, ili programi ne znaju da ih čitaju i čemu služe. Najbolje koristi program ploče, verovatno je pravi senzor AUXTIN3. Probaj i Aida64 i HWmonitor, možda bolje identifikuju senzore.

Imaš ovde objašnjeno, pitanje 27:
https://www.aida64.com/support/faq
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno