Šta je novo?

Koje napajanje? ~100€

Bradivko

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
48
Poena
160
Poz drugari, doslo je krajnje vreme da zamenim moje staro CM GX power 550w
Konfiguracija je sledeca
Asrock steel legend B450
AMD Ryzen 7 2700
GTX 1070TI MSI Armor
2x4 GB Kingston hyperX 3200mhz
Prvenstveno bih zamenio napajanje jer je kupljeno pre 6-7 godina a ostale komponente su relativno nove, tako da ne bih da se igram
A drugi razlog je taj sto bih se igrao sa overklokom ali ne nekim preteranim overklokom
Budzet za napajanje mi je oko 100e(10e + -)
I bitno mi je da garancija bude 5 godina i vise u domacim radnjama
Hvala vam unapred na pomoci, pozdrav
 
750W NZXT C750 13300

trci dok jos ima (ako ima?)

Ako to nema onda pitaj za Antec EA750G Pro, za 13500

Prvo je 10 god garancije, drugo je 5.

Oba napajanja su ista platforma ali prvo je full modularno a drugo semi. Antec je mozda tisi ali su oba jako tiha tako da ne brini o tome. Mislim da Seasonic nema u ponudi bucno napajanje.
 
Poslednja izmena:
Seasonic ovo iznad je odlican izbor, i manje vise jedini izbor, nemoj mnogo cekati, rasprodace se i ono.

Imao sam osecaj kad videh prvobitno Be Quiet i Fractal cene kod nas, da je to novo normalno sto se priprema, i da cim se prodaju ostaci po starim cenama da ce sve da skace za nekoliko hiljada dinara, i nazalost izgleda da sam u pravu.

Promena trzista sa nestankom duha starog winwin/emmi-ja i trenda emmi-ja da idu ispod cene ostalih + veoma smanjen obim svetskog-avio prevoza koji je prouzrokovao kaskadni efekat za brzinu i cene slanja stvari od pojedinaca do kompanija najveceg nivoa i rezultat je da su napajanja preteska i pre-glomazna za slanje, i ne isplate se pored manje kabaste i lakse robe.

Sto sve sugerise na skok cena, i sporiji dolazak na neka trzista.

Jedini zracak nade je neki deal za veci obim nabavke jos jedne ture Seasonic Core, slicno ko sto je stigla jedna tura novih FSP napajanja nedavno, ali opet kakvi ce uslovi nabakve/primanja posiljki za dobavljace biti i koje ce cene to prouzrokovati je pod znakom pitanja.

P.S. Da objasnim, ja ovde mislim iskljucivo na skuplja kvalitetnija (Gold/Platinum) napajanja ~9500-13500din, kojih je bilo prisutno u solidnim kolicinama zadnjih ~godinu dana.
I onih nekoliko komada(1,2 ?) Belog Seasonic Titaniuma sto je bilo za skoro najbolju cenu na svetu(van Kine) nekoliko dana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno