Šta je novo?

Pomoć oko CORSAIR iCUE QL140 RGB venitlator i priključenja direkt na matičnu

jonesba

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
485
Poena
320
Pozdrav ljudi,

Čitam po netu ali ne mogu da nađem konkretan odgovor.
Naime, uzeo (poručio) sam ovaj ventilator da mi bude glavni intake i naravno da svetli :D Uzeo sam ga u nadi da ću ga priključiti direkt na matičnu ploču ( B450I Strix ) pošto ima aRGB i RGB header-e.
Moje pitanje je da li uopšte može ovo? Pošto se svugde spominje neki Node Lighting thing i prvo na njega, pa na USB i Sata power. Ne pominje se uopšte priključenje direkt na matičnu?

Da li sam se opet zeznuo? pošto vidim neku ludost da ti kontroleri koštaju 60e-70e a iskreno ako je tako zaboraviću na RGB momenat uopšte u kućištu :D
 
Pretpostavljam da nisi zainteresovan da radis ovo

ps. Izvini ako ti stajem na muku :D
 
Ne znam za taj, ali sam na RGB header direktno zabadao konektor od LC cpu kulera, tačnije, ventilator od cpu kulera i uredno ga konfigurisao iz AURA softvera.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da i ja nemam problema sa CPU kulerom cooler master H410R RGB-om, bocnuo ga u RGB header na ploči i radi u sync sa pločom :)

Ali izgleda sam obrao bostan sa ovim...Fazon je što meni treba samo jedan vent, možda dva i to jedna 14tka kao intake i jedna 12tka kao CPU vent. Ni na kraj pameti da mi treba kontroler/hub za priključenje ventilatora...

Gledao taj klip ali uh..... ne bih to radio :(
 
Po jutjub snimcima rekao bih da ima neki 6pin konektor isto kao i ovi na ovom snimku, tako da verujem mrka kapa..

Saznaces tek kad stigne nazalost :/

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Takve stvari bi morali da navedu na pakovanju ventilatora, velikim crvenim slovima, da ne moze da radi bez odgovarajuceg kontrolera, ..bo im pas mater. Samo komplikuju, idi vrati ih i reci da ti ne odgovaraju, pa zameni, ako si kupovao u prodavnici. Ili zamoli onoga od koga si uzeo da ti zameni.
Sad sam video da si porucio, vrati ih, ako nije neki veliki trosak.
 
Poslednja izmena:
Da , bukvalno ništa ne piše kada kupuješ vent... Will not work without controler...

Zanimljivo NZXT upozorava ali Corsair ne.... I možeš da kupiš 1 komad i da ga gledaš :D
 
Nazad
Vrh Dno