Šta je novo?

brisanje fajlova na ntfc

aleksandar.m

Cenjen
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruke
18
Poena
155
Pozdrav,

zanima me kako mogu da brišem fajlove,foldere na ntfc particiji na linux mintu ? Nije dual boot . Uopšte mi ne daje opciju brisanja.
 
Da li si probao da obrises nesto kao root? Verovatno je particija mount-ovana pod tvojim user-om u dir read-only, pa nemas dozvolu za brisanje.
 
Koji je to file system "ntfc"?
Kako je mount-ovan? Read only ili read/write?
Imaš li instaliranu podršku za taj file system?
Pozdrav
 
Koji je to file system "ntfc"?
Kako je mount-ovan? Read only ili read/write?
Imaš li instaliranu podršku za taj file system?
Pozdrav

Ranije je bio instaliran Win 10 i od njega su ostale 2 particije za čuvanje muzike,filmova... Oni su ostali formatirani kao ntfc koji se vide ali se iz minta sem kopiranja nista drugo ne može.Kada odem iz file managera - nemo vidim permissions create and delete na tim particijama...Instalirana je podrška - ntfs-3g . U properties-u u nautilusu mi pise da nisam owner i da ne mogu menjati permissions...Problem je u dozvolama ili mountovanju pretpostavljam...
 
Nije ntfc, nego NTFS.

Proveri gde su mount-ovane particije: mount | grep sd
Onda, daj svom useru dozvole da moze da upisuje tamo gde je mountovan: chown -R user:user /media/disk (ili koja je putanja za tvoj disk, odnosno particiju).
 
Poslednja izmena:
Nisi instalirao NTFS-3G driver. On omogucuje da pisanje i citanje po NTFS particiji.
 
Napisao je gore da je instalirao ntfs-3g. @aleksandar, proveri da li je instaliran "ntfsprogs", ako jeste, obrisi ga, treba da postoji samo "ntfs-3g".
 
Nazad
Vrh Dno