Šta je novo?

USB konketor se odlemio

somidurlan

Cenjen
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruke
15
Poena
154
Bacite pogled na sliku, sa ploce se odlemio USB konektor, bukvalno posle par koriscenja. Koliki je ovo problem da se zalemi u nekom lokalnom servisu, sta moze poci po zlu, i koliko realno vredi, u zvanicnom servisu kazu da ne podleze garanciji, i traze 4500 din, ja sam otvorio uredjaj, i evo slike. Meni kao laiku deluje da ovo ne vredi toliko, da bi mogo neko da zalemi sa dobrom opremom u servisu za mnogo manje pare, ali bi voleo da cujem nekog strucnog sta misli. Hvala unapred

slika: https://imgur.com/O4DKqI4
 
Poslednja izmena:
Koji je to uredjaj pa se raspao posle par koriscenja? To nije ni bilo zalemljeno kako treba 100%. Na zapadu bi ti zamenili uredjaj bez pogovora, kakvih crnih 4500din.
 
Pa, ne deluje da se odlemio, pre je otkinut, deluje i da fale pinovi sa konektora. Ja sam sam promenio, našao na nekoj staroj usb kartici konektor, odlemio i zalemio na pločicu kućišta i radi. E sad, imao sam neku jadnu lemilicu, pa sam se mučio, u servisu, ne verujem da bi ti uzeli više od 20e sa sve konektorom, a možeš i sam da ga kupiš, džabe su, maltene.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nije ovo odlemljeno, već odvaljeno. Generalno se može zalemiti drugi konektor. Prvo ploča da se pregleda i ti kontakti na ploči da se očiste, te ako to može, stavlja se drugi konektor. Sa fotografije ne izgleda previše zeznuto, ali sam kvalitet lemova ostalih smd komponenti ne uliva poverenje. Od čega je to ploča inače? Za mnogo manje pare nećeš naći nikog da ti to odradi, jer treba i drugi konektor. Sve to nije skupo ko radi svaki dan i barata sa time, ali i naplaćuje to adekvatno. Računaj da ispod 2000 dinara ili 20e nećeš proći da ti neko prelemi drugi konektor (sa novim, drugim konektor, ako je to micro usb sa fotografije).
 
U pitanju je gimbal za fotoaparat, kao da je bio zaklemljen samo sa jedne strane jer je propao prvo na jednu stranu, vrlo lose odradjeno, jer nije 5 puta ubacen kabli unutra, i desilo se ovo, naravno, bez bilo kakvog cimanja. Kazu fizicko ostecenje ne podleze garanciji, ali nisam secao nista, nego jednostavno vrlo los kvalitet, a placeno papreno

E sad, ako je minimum 20e, onda bolje da dam zvanicnom tih 40e, valjda znaju sta rade tacno i garantuju nesto...
 
Nazad
Vrh Dno