Šta je novo?

Pomoc oko kupovine optickog drajvera

Ja bih pre uzeo interni, meni se čini da su pouzdaniji. Ne u samom laseru (ista stvar svuda) nego u napajanju. Ovi eksterni se napajaju preko USB porta koji nema dovoljno snage da stabilno pokreće disk. Ja sam imao problem da su mi masovno pucali diskovi koje sam rezao (drajv se skidao pa ponovo kačio na sistem) i problem sam rešio tako što sam kupio USB hub sa sopstvenim napajanjem. Od tada, drajv radi normalno. Neki drajvovi dolaze sa duplim "Y" USB kablom, da bi drajv mogao da povuče više struje iz ploče.

E sad, ovo što se meni desilo ne znači da će i tebi, ali eto da podelim iskustvo.

Tako da bih ti ja preporučio interni, jer je nekako sigurica. Iako je eksterni bolji za više uređaja (desktop + laptop npr).
 
ako kupim interni treba da vadim ventilator jedan iz kuciste
napred imam tri ventilatora koja uduvavaju vazduh gore dva sto izbacuju vazduh i pozadi jedan sto izbacuje vazduh
 
Kupis najobicniji USB eksterni, uzeo neki za 15e pre 2 god sa single USB, radi i dan danas bez problema a naradio se jadan :)
 
I ja sam malo razgledao externe rezače nedavno, čisto onako, i nisam video sa USB3...niti sam video komentare o problemima s napajanlem externih, ljudi ih koriste normalno...
 
Nazad
Vrh Dno