Šta je novo?

Telefon za snimke

Xandar

Cenjen
Učlanjen(a)
10.11.2010
Poruke
181
Poena
170
Pozdrav ,

Trebala bi mi pomoc pri odabiru telefona s obzirom da nakon 2 godine koriscenja Redmi Note 5 4gb/64 sam isti dao clanu porodice. Sa njim sam bio veoma zadovoljan, posebno kada su padovi u pitanju u realizaciji cerkice :)

Naime, igrice ne igram, a ostalo sve standardno s tim sto mi je kamera najbitnija, kao i baterija a razlog tome je sto koristim telefon pored standardnog koriscenja i za snimanje tokom ribanja sa obale u rezoluciji 1024/30p, s obzirom na tu namjenu iskljucivo jurim telefon od 128gb zbog memorije. Inace sam kvalitetom snimka u ovoj rezoluciji na Redmi Note 5 bio zadovoljan.

U izboru tj. opcije su sledece po sledecim cijenama:
Redmi Note 9 pro 6/128 - 269€
Pocophone X3 6/128 - 269€
Note Lite 10 6/128 - 375€
MI 9T 6/128 - 399 (nije Pro)

(Ovo je sa 2 god garancije)

Sta je najbolje od ovoga, da li razlike u cijeni skupljih opravdavaju za ovu namjenu koja je meni potrebna.

(Rado bi F2 pro al je ovdje 500€..)
 
Poslednja izmena:
Preporuka za Poco X3 NFC.
Možda i da sačekaš ovaj novi, isto X3, samo bez NFC, on ima 6000 mAh bateriji za razliku od ovog sa NFC om koji ima 5160. To će stvarno biti brutalna autonomija, a sve ostale specifikacije su identične.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ta verzija sa 6000mah je za indijsko tržište. Za to što ti treba pazari najjpovoljniji, dakle Poco X3 ili RN 9 pro, nije opravdano ići na još skuplje.
A ako ti nisu presudni gms servisi razmisli i o P40 lite koji je prilično povoljan a osetno bolji od RN5 koji ti je lepo služio.
 
Hvala svima na odgovorima. Ako 130€ dodatnih za Mi9t ne opravdava trosak za moje namjene onda vjerujem da jedan od RN9P ili Poco x3.
P 40 lite sam izuzeo iz izbora zbog manje baterije od ova dva i zbog manjka gms servisa.
E sad RN9P mi se.cini da ima bolju kameru sem sto je bolja digitalna stabilizacija video na Poco X3 sto meni ne treba, a netreba mi ni 120hz, niti stereo zvucnik.
Mada nigdje nisam nasao da je neko uporedjivao mikrofone sto bi meni igralo ulogu pri snimanju.
Izvagacu jos jednom i javljam sta sam uzeo i kako sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno