Šta je novo?

Huawei Matebook X Pro

Ludak

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2005
Poruke
1,261
Poena
375
Ovaj model po specifikaciji ima 2 Usb-C porta.
Mene zanima mogu li (i kako) preko jednog od tih portova dobiti sliku na dva monitora putem HDMI?
Ili da iskoristim oba porta, svaki za po jedan monitor?

Idealno bi bilo da mi ostane jedan usb C za punjenje.
Ima li neko ideju?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Oba porta na po monitor ne vidim zašto ne bi radilo, drugačije ne znam kako si zamislio obzirom da dongle ako ubodeš dobijaš hdmi a opet gubis jedan usb-c

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Gledam neka rješenja
1) Da nađem dongle sa kojim dobijam USB C to 2x Usb-C?

2) da kupim USB c monitor pa da mi se laptop puni preko njega. A drugi da vežem usb C HDMI kablom?



Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Da li si razmatrao neki adapter/konvertor sa USB C na 2 HDMI ili Displayport(ako monitori imaju DP)? Ovde bi problem resio docking station da Huawei ima neko adekvatno resenje. Ukoliko tek planiras kupovinu monitora, razmotri monitore iz gornje klase, koji imaju i video izlaz pored ulaza( npr 2 Displayporta), pa da sa jednim kablom usb c na displayport povezes sa prvim monitorom i onda sa tog monitora displayport kablom drugi.(LINK)
 
@branco slobodno navedi neke razloge koje smatraš da su bitniji...imao sam dva kom matebook 13 (i to prve generacije) i prezadovoljan istima! Sad se čak razmišljam da menjam najjači prošlogodišnji razer blade stelth 13 za noviji matebook x ili x pro pošto su dodatno unapredili sve ionako već dobro (čast kameri ispod tastera ali i to ima svojih prednost). Iz mog iskustva, jedino što im ne ide u prilog su loše thermal karakteristike, tu razer dominira u svakom segmentu i veličini!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Zakačio na USB to 2xHDMI
Inače od 2002 godine šibao IBM T seriju /kasnije Lenovo/. Laptop mijenjam svake 4 godine (u međuvremenu dodajem diskove i ram).
Od 2018 sam u Huawei taboru, jer tastatura je bolja, ekran je bolji, zvučnici bolji, touchpad bolji...
Kameru skoro i ne koristim i jednostavno mi odgovara što je nema.
Idući računar će mi imati OLED ekran.

Setup mi je sada 2X27 inča monitor + CAST na LED TV od 46" po potrebi.


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Odlično, bitno da si rešio "problematiku"! Reci mi jel si odradio onaj mod za x pro sa tečnim metalom?

https://youtu.be/zkHAYG-baqE

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Za 5% performansi sve ovo da radim? Vjerujem da je to moglo da bi Huawei odradio [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nije to do performansi druže nego do nižih temperatura 10+ stepeni [emoji6][emoji112]

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Testirao sam ovih par dana i temperatura mi ide od 55C do 65C jedno 80% vremena. To je OK temperatura...

Ponekad uzmem ovaj uređaj u ruku i divim mu se kako je napravljen.
Još sada kada je MS pustio preko Phone Companion, da rade Android app na Windows 10.uređaj mijenja i tablet...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Na bateriju mi je temperatira 45C.
To je sasvim u redu. Jedina zamjerka ovom setupu je što imam 8GB RAMa. To mi je dovoljno u 90% vremena, ali još 8GB bi leglo kao budali šamarčina.

Moram da tražim noviji model.
 
Nazad
Vrh Dno