Šta je novo?

DualShock 4 na PC + vibracija

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,035
Poena
255
Treba mi pomoc oko podesavanja DS4 na PC.
Imam windows 10,za povezivanje gamepad-a sa kucistem koristim kabal.
Po forumu sam nasao da koristite DS4Windows program za podesavanje.
Verzija programa je zadnja,kad ga pokrenem i kad trazi update uvek odradim.

Dva problema imam sa njim,jedan je vibracija a drugi su slicice dugmica tokom igre,umesto da budu za sony,one su za xbox.
Sto se tice vibracije,ona ne radi ni na jednoj igri.
A pokusao sam na AC Ezio kolekcija,TW3,PES2020,RDR2,The Divisin 1...
Ni na jednoj igri ne radi vibracija.
A samo na TW3 i RDR2 imam slicice dugmica kao za sony,ostalo je sve kao za xbox.
Citao sam da u podesavanjima treba da se namesti emulated control na DS4 ali to nije pomoglo.

Svaka sugestija je dobrodosla.
 

Prilozi

  • ds 1.jpg
    ds 1.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 104
  • ds 2.jpg
    ds 2.jpg
    235.5 KB · Pregleda: 107
Sličica nema jer ih jednostavno tvorac igre nije ni ubacio u igru, većina igara može da se moduje za par minuta, pronađeš igru na pcgamingwiki, spustiš se na "Controller types", klikneš "Expand" na "DualShock 4 controllers" i onda pod "DualShock button prompts" ti piše da li podržava ili ima link za mod, okačio sam ti sliku kako to npr. izgleda za Sekiro. Što se tiče vibracije to ne znam, nisam nikad koristio jer me nervira da mi se trese gamepad, na PS1 i PS2 sam čak vadio motore iz kontrolera da bi bio lakši.
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-09-27 Sekiro Shadows Die Twice - PCGamingWiki PCGW - bugs, fixes, crashes, mods,.png
    Screenshot_2020-09-27 Sekiro Shadows Die Twice - PCGamingWiki PCGW - bugs, fixes, crashes, mods,.png
    60.9 KB · Pregleda: 80
@Aleksandar DS4Windows 100% provereno podržava rumble ako ga koristiš sa orginalnim DS4... Ako koristiš kopiju DS4 na rumble zaboravi...

@ivke77 hvala za hint za dugmiće, solidno me je ovo znalo nervirati...
 
Evo probah malo u igri "Huntdown", igra automatski podržava sličice ako koristim DS4 profil, vibracija ne radi u tom profilu ali radi u x360 profilu
 
Koje verzije programa koristite?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Moja verzija je 1.4.52 i na MotoGP20 radi vibracija.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
I na novoj verziji na MotoGP imam vibraciju.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ta stara verzija i nema DS4 profil nego samo X360, u njemu i na novoj verziji radi vibracija.
 
Ja sam pre 2-3 dana podesavao DS4 na windowsu. Samo sam skinuo DS4Windows, povezao gamepad, ostavio sam cak i onaj default profil i sve sljaka kako treba. Proveri samo u DS4Windows-u da li je namesteno da emulira xbox360 gamepad, kad sam promenio tu opciju na dualshock primetio sam da je prestala da radi vibracija.
 
Kod mene nece nece da radi ni sa jednom od te dve opcije vibracija.
Kad kroz DS4 testiram vibraciju radi super,ali kroz igu nece. Ni kao x360 ni kao DS4.
 
Hm mozda je nešto do igre. Ja sam igrao forzu horizon 4 i wrc9, u njima je bilo sve ok.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Nazad
Vrh Dno