Šta je novo?

Koju školu izabrati za IT kurseve?

Emperor Zoran

Zapažen
Učlanjen(a)
30.10.2019
Poruke
8
Poena
21
Pozdrav svima! Interesuje me koja od šokla koja drži IT kurseve u Novom Sad je najbolja, drži najkvalitetniju obuku i pre svega čiji su sertifikati najrespektabilniji kod poslodavaca? Bitno je da su to kursevi čija se predavanja održavaju uživo i u poslepodnevnim odnosno večernjim časovima, jer sam zaposlen.



Ja sam System i Network administrator, ali bez formalnog obrazovanja u tom polju. Takođe imam i neka programerska znanja.



Oba polja su mi važna i želim da napredujem u njima, ali pre svega da formalizujem svoje trenutno znanje koje imam i da ga nadogradim.



Interesuju me kursevi za Windows server administraciju, Linux administraciju, PowerShell, C#, Java i mrežnu administraciju.
 
Sertifikat same skole ti nista ne znaci. Treba da ides na zvanicne sertifikate vendora - Microsoft, Redhat, Cisco, i slicno. Takodje bi trebao da se fokusiras na nesto - npr. Windows server, PowerShell i mreza ili Linux, kontejnerizacija, mreza. Trenutno je cloud aktuelan, pa mozes da vidis i sta ti je tu interesantno - O365 related kursevi, Azure infrastructure, itd. Lepo je znati svasta, ali ne mozes da budes ekspert u svemu, tako da po meni treba da prvo vidis cime zelis da se bavis za par godina ili da pogledas npr. oglase pa nadjes firmu i posao kojoj bi zeleo da radis i onda vidis da dobijes sertifikate i iskustvo koji pokrivaju job description. Manje firme uglavnom imaju Jack of all trades ljude, koji znaju od svega ponesto dok vece firme traze ljude koji dosta dobro znaju par stvari a ostalo moze da bude bonus zavisno od pozicije.

Sto se kurseva tice, na njima moze da se nauci nesto ali slicna znanja mogu da se dobiju i sa PluralSight i slicnim kvalitetnim online kursevima.

Jos jedna napomena - ako imas sertifikat a nemas znanje sam sertifikat ti ne znaci skoro nista. Najbitnije je znanje koje imas, a sertifikat je bonus odnosno moze da bude razlog da prime tebe a ne nekog drugog koji ga nema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno