Šta je novo?

Koji HDD kupiti za storage filmova, serija itd.

perafilozof

Slavan
Učlanjen(a)
06.03.2013
Poruke
2,705
Poena
275
Moja oprema  
Steam
perablenta
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zamolio bih za savet:

Dakle, trenutno koristim:
WD Caviar Red 3TB i WD Green 2TB oba 5400 RPM za čuvanje filmova, serija, backup-a instalacija igara za Steam i Origin kao i instalacije programa, slike (ne fotke) itd. znači sve što se povremeno koristi i ništa nije instalirano na njima.

Danas sam primetio da ima par filmova koji ne mogu da se kopiraju a mogu da se puste, što mi je već crveni alarm, a i očekivao sam tako nešto s obzirom na starost.

Jedan je star... 7 godina drugi oko 10.

Interesuje me da li je bolje da kupim jedan HDD od 6 TB za ove potrebe ili ponovo da imam dva po recimo 3 TB? Naravno možete mi preporučiti koji da kupim a da ogovara potrebama: veliki kapacitet, relativno retko korišćenje, pouzdanost i da traje što duže.
 
Bolje uzmi jedan veći i prebaci sve to na njega...ovi su poprilično stari.

Možda je bolje da odmah uzmeš 8TB da imaš malo lufta i za buduće stvari.
WD Red od 8+ TB navodno ne bi trebalo da budu famozni SMR drajvovi ali ko zna...Plus, nedavno su rebrandovali Red seriju drajvova pa je teško znati šta se dobija. Čuo sam dobre stvari o Seagate IronWolf, pa bih uzeo njega da sam na tvom mestu. WD Red i IronWolf imaju po 3 godine garancije a njihove Pro verzije po 5.
To što se tiče NAS drajvova...pošto bi ti retko kad koristio te diskove, možda bi poslužili i jeftiniji desktop drajvovi poput Toshibe P300 ili X300 ako bi nešto kvalitetnije. Oni imaju po 2 godine garancije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno