Šta je novo?

Mobilni telefon Telefon, pomoć koji da uzmem?

Koji mobilni telefon kupiti

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
50
Cao. Ne razumem se puno u androide, bitno je da ima dobar touchscreen, ne baguje, kamera sto bolja. Igre ne igram nikad, ali ne skode aplikacije ako hendluje office, pdf, drustvene.
Iskustva iz prve ruke su najpozeljnija.

Ovo mi je prvi android, koristio sam tudje Alcatel Pop 4 i Lenovo2010. Prvi cesto ima problem sa touch-om i bagovanjem, ali sam ga dobio ostecenog. Lenovo ima problem sa teskim touchom. Ne bih da bodem prste na telefonu.Koristio sam Samsung J3 2017, odličan je, kamera je čudna i na Alcatel Pop 4 cak bolja.
Ne znam sta je zahtevan korisnik (gejmer ili business?), ne pricam puno, volim dobru bateriju i brzo punjenje i da osetim da mi prija ruci a dimenzije nisu bitne, sg a41 je fin, samo nema dizajn kao j3 nego kao Alcatel pop touch.
Proizvodjači, pa Samsung je nekako najsigurniji, ali ne bežim od drugih. Huawei ima bypass za Google apps, pricao je Peca na recenzijama. Xiaomi neki imaju mios OS, ali valjda i tu postoji bypass da se instalira android. Ne volim zagrevanje i volim dobru clean junk optimozaciju i podrsku, rezim svetla adaptivnog ako moze.
Idem na vise godina.

Iz MTSa su, pa i cena ima uticaj.

Galaxy a41 10800 din.
TCL Plex 8400 din.
Honor 9x 7200.
Huawei P30 lite 4/128 6000 din.
Xiaomi Redmi Note 9 5400.
Honor 9x lite 3600 din.
Galaxy a21 isto.
Huawei p40 lite 3000.
Honor 20e
Xiaomi RedmiNote 8t i svi sledeci 1 rsd. Alcatel 3x pro 2020.
Alcatel 3x pro 2019.
Alcatel 3l 2020.
Honor 8s.

Otprilike to. Pa su saveti dobrodošli.
Hvala unapred. Stavite i mane tih koje preporucujete slobodno. Ponavljam, idem na vise godina, bar 2.
Pozdrav ljudi.
 
Poslednja izmena:
Ti telefoni koje si koristio i nisu baš za neko poređenje prosečnog android teleofna.
E sad, u ovom segmentu, Samsung je preskup za to što nudi, Huawei i Honor zbog ove situacije i nisu baš za preporuku na duže staze, naročito ne za nekoga kome je ovo prvi android.
Moja preporuka je zato Redmi Note 8T ili Redmi Note 9, ovi ostali po meni nisu ni za poređenje.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja bih na tvojem mjestu odigrao na siguricuba a to je A21s.
Drugi izbor bi mi bio 8T.
Poslije Alcatela i Lenova i te J serije iz 2017 ovo je avion.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1. Fonove koje siu ti koristio iz Android sveta su čisto đubre. Sa niima si samo mogao da upropastiš mišljenje o Android sistemu.
2. Iz drugog pasusa sam tek zaključio da stvarno nemaš pojma ni o čemu. MiUi kod Xiaomi/Redmi telefona je takoreći android skin. Imaju ga svi jači proizvođači (Samsung TouchWiz, HTC Sense, Huawei Emui...). Znači nema nikakav bypass za Xiaomi kako bi on dobio Android. Već ga ima, samo sa svojim "skinom".
3. Višegodišnje iskustvo mogu da ti pruže samo flagship telefoni kojih ovde nema. Najpribližniuje tome bi bio Huawei p40 lite. Dovoljno snažan čipset (oko 270.000 antutu, svi ostali do 180.000) i 6GB memorije (svi ostali do 4gb). Na njemu rade i sve zahtevnije igre tipa Fortnite, PUBG, Call Of Duty... Baterija takođe fantastična. Na žalost nema Google servise. Mada i na njemu sve radi out of box, ali ako ti baš trebaju google servisi (gmail, maps i sl.), imaš detaljna uputstva na netu za instalaciju. Po meni jedini fon sa spiska koji bi te služio u narerdnih 3-4 godine.
4. Ako baš nećeš P40 Lite (koji je i po ceni najpovoljniji) uzmi Redmi Niote 8T ili Honor 9X. Prvi je prelep, drugi sa ogromnim ekranom. Nećeš pogrešiti ni sa sa jednim. Eventualno Samsung A41, ali po meni ne opravdava navedeni novac.
 
Hvala svima.
@bobajakuda, sto je u ovoj prici bitan paket?

Razumem sve to sad. Ma nisam ja zaljubljenik u androide, naprotiv, ne volim da se budzim osim ono sto mi treba.
J3 2017 je meni odličan za moje potrebe, samo je kamera loša i neprirodna. Ni 3 godine kasnije ne baguje.
Pa gugl servisi, meni može da bude i flagship sta to bilo, ali ako nema google servise ili nacin da instaliram, ne treba mi.

Nego su zanimljivi komentari. Samsung preskup, ali je brend siguran
Alcatele više niko ne voli?
TCL? Ima jos jedan mislim na sajtu.
Redmi i P40 i A21 ili a41 su opcije od koga ste me obeshrabrili. Honor ste me obeshrabrili isto, znam za pricu sa Huaweijem. Probacu ih sve u ruci, taj feelling i da li mi se svidja dizajn.
A41 je u maloprodaji ne ispod 23000, ali ce me neko ispraviti, verovatno sam samo ja našao to. Ali jeftinije opcije nemam za sve ovo. Skup je, ali je brend siguran.Ili a21.

Ok, probacu ih, pa videti. P40 lite deluje ok. Redmi 8t 1 dinar.

Disclaimer: izvinjavam se za sve greske napisane u ovom postu o androidima ako ih ima.
 
Gledaj, P40 lite je jedini fon sa spiska koji ima koliko dovoljno procesorske snage, grafu i memorije za duže staze. Svi ostali su donji midrange segment. Najsmešnije je da je P40 Lite jeftiniji od P30 Lite (po tvom cenovniku).

Alcatel je neopevana kršina od proizvođača, ni Lenovo nije daleko. Na većini modela nešto bi falilo. Ili loš touch, užas kamere, bagovit sistem... Kažem kao neko ko je imao i Alcatele i Lenovo telefone.
 
Koji od ovih telefona?

139.50 € XIAOMI Redmi Note 9 64 GB
149.75 € HONOR 20 lite 128 GB
158.22 € HUAWEI P smart 2020 128 GB
166.49 € HONOR 9X 128 GB
188.98 € XIAOMI Redmi Note 8 Pro 128 GB

Najbolji odnos cena/dobijeno?
 
188.98 € XIAOMI Redmi Note 8 Pro 128 GB bez razmišljanja.
 
Ja imam kao drugi telefon xiaomi redmi note pro 64gb, odlican telefon. Baterija jako dobra, kamera dobra, sve... ne vidim razliku u odnosu na 5 puta skuplje telefone


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
N3n0 uzima za keš. Ne iz MTS.

Andrejee uzima u MTS. I njemu preporuka za Note 8T.
 
Lite E? Pa to je već za zaobići u odnosu na 8T.

Teško se i čita na tom Lenovu?:D Pošto je A41 u navedenim radnjama 30k.

Tesko sve na Lenovu... ne mozes ni da zamislis. :D
Nego a41 ima na KP jeftinije. Pa vidim da ga nesto merkas? :)
On je nov vrlo, pa ljudi ga preporucuju zbog te podrske koju ima u odnosu na ranije modele, ali videcu, ipak 80-90 evra za njega a mogu da prodjem 1 dinar sa Redmi note 81 ili jeftinije a21, videcu i dimenzije, ne volim siroke telefone, nije mi saka bas dobra za to. Probao sam a41 u radnji, sasvim mi je lep, dosta lagan, nije glomazan ili prevelik. Lep dizajn ima, lagan. Nista posebno, ali mislio sam da ce biti siri i duzi, tako da su dimenzije odlicne.
Instalirao sam Windows, pa cu da sve probam i uporedim lepo sa iskustvima odavde. Redmi 8t je 1 dinar, ali ima tu i losih recenzija dosta. Mada, meni sve dodje nakon Lenova i Alcatela Pop kao premija, taj J3 sam koristio duze vreme, ali nije moj.
Hvala. :)
 
Misliš bolji telefoni od A21. Veći sigurno nisu.

A da je A21 krš - stoji. Samsung samo u flagship segmentu vredi kupovati. U nižim kategorijama ga ozbiljno bije većina proizvođača. Meni je neshvatljivo da neko uzme Samsung J serije (najniži segment) sa Amoledom gde popravka ekrana košta više nego sam fon.
 
Ništa, blokirao sam očito. Mislio sam da si napisao da su veći od a21, a ne od a41:)
 
Nije ovo P40 lite, nego je P40 lite E. :D Moja greska.
Mislio sam da je samo P40 lite, ali nije nego ima to EEE na kraju..., predložio bih im svima da osmisle kreativniji i laksi nacin za pamcenje, i to E bi trebalo da je naprednije od P40 lite po logici, ali nije sto vidim.

A21 ljudi svi ignorisu i na forumima stranim.
A41 cu zaobici, jer nakon ovih telefona koje imam sve je dobro, a on je skuplji, pa ne bih.
Izbor mi se sveo na
Redmi Note 8t,
Honor 9X lite... za sad. :D

Bitno mi je puno da se ne zagreva. Najverovatnije ce biti Redmi Note 8t. Za mene nakon ovoga odlicno.
Samo da ne bude glomazno i da se ne zagreva. A41 mi lepo stoji, ali sam samo njega probao, probacu i ostale.
Prednost Lenova 2010A, i J3 Samsunga i cak ovog Alcatela koji imam je sto su manji, mada svidelo mi se dosta kako mi stoji A41, uzi je nego sto sam mislio, lagan, a ta uzina mu kompenzuje visinu koja i nije narocito velika, ali to za neki drugi put najverovatnije. I lenovo A2010 se ne zagreva, cak i kad visim na njemu par sati, za razliku od j3 i Alcatela Pop. Valjda ce to biti slucaj i sa ovim Redmijem 8t.

@Peja ne objasnjava merkanje A41... :)


Gledao sam na Benchmarku recenzije, tj. slike. Redmi note 8t ima kameru realisticnu, bez ulepsavanja, video sam razne opcije i to sto mi je neko predlozio gcam, sve to moze da se doradi. I tamnija je kamera nekako od drugih modela sto mi je kao i na j3 dosadno, ali ima te opcije i sve valjda. Probacu osecaj u ruci i jos tu treba i maska. Volim te manje, zet ima neki iPhone, nije zato sto je lep ali je taj njegov telefon jako mali i elegantan, a ne ovo sto mi deluju kao blokovi na mom velikom monitoru, pa cu zato ih probati.
Tesko je ugurati ove budget telefone u manje dimenzije, ali ocekujem da to bude kad budem kupovao sledeci.
Ako me posluzi sreca sa izborom koji napravim i to sto nisam zahtevan korisnik i ne interesuju me puno Androidi za igranje ni igrica ni previse aplikacija, za najmanje 2,5 godine da ga koristim. Pa ce taman svi razviti budget tehnologiju da bude lepsi dizajn kao na tom malom Lenovu ili Iphonu.
Ovo sve gde deluje kao da drzim staklo u ruci mi se ne svidja, sve je jednolicno, ali prvo uzivo da opipam, drugacije je.
Pozdrav. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno