Šta je novo?

Mobilni telefon Telefon, pomoć koji da uzmem?

Koji mobilni telefon kupiti

Andrejee

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2019
Poruke
137
Poena
60
Cao. Ne razumem se puno u androide, bitno je da ima dobar touchscreen, ne baguje, kamera sto bolja. Igre ne igram nikad, ali ne skode aplikacije ako hendluje office, pdf, drustvene.
Iskustva iz prve ruke su najpozeljnija.

Ovo mi je prvi android, koristio sam tudje Alcatel Pop 4 i Lenovo2010. Prvi cesto ima problem sa touch-om i bagovanjem, ali sam ga dobio ostecenog. Lenovo ima problem sa teskim touchom. Ne bih da bodem prste na telefonu.Koristio sam Samsung J3 2017, odličan je, kamera je čudna i na Alcatel Pop 4 cak bolja.
Ne znam sta je zahtevan korisnik (gejmer ili business?), ne pricam puno, volim dobru bateriju i brzo punjenje i da osetim da mi prija ruci a dimenzije nisu bitne, sg a41 je fin, samo nema dizajn kao j3 nego kao Alcatel pop touch.
Proizvodjači, pa Samsung je nekako najsigurniji, ali ne bežim od drugih. Huawei ima bypass za Google apps, pricao je Peca na recenzijama. Xiaomi neki imaju mios OS, ali valjda i tu postoji bypass da se instalira android. Ne volim zagrevanje i volim dobru clean junk optimozaciju i podrsku, rezim svetla adaptivnog ako moze.
Idem na vise godina.

Iz MTSa su, pa i cena ima uticaj.

Galaxy a41 10800 din.
TCL Plex 8400 din.
Honor 9x 7200.
Huawei P30 lite 4/128 6000 din.
Xiaomi Redmi Note 9 5400.
Honor 9x lite 3600 din.
Galaxy a21 isto.
Huawei p40 lite 3000.
Honor 20e
Xiaomi RedmiNote 8t i svi sledeci 1 rsd. Alcatel 3x pro 2020.
Alcatel 3x pro 2019.
Alcatel 3l 2020.
Honor 8s.

Otprilike to. Pa su saveti dobrodošli.
Hvala unapred. Stavite i mane tih koje preporucujete slobodno. Ponavljam, idem na vise godina, bar 2.
Pozdrav ljudi.
 
Poslednja izmena:
Dilema: šta uzeti za dete 13 god.?
U najuži izbor su ušli P40 lite E i Redmi Note 9.
Cena je približno ista (130€ 4/64GB). Razliku prave veličina, jer RN9 mi deluje preveliki i pretežak, kao i mogući problemi sa Google servisima na P40LE.
Da li imate neki predlog koji bi se mogao umešati u trku?
 
Da li mozes da pokazes detet oba, da vidi da li je zaista veliki note9? jer ako je nama nesto veliko ne mora da ce detetu praviti problem. Pisao sam vec da necaka od 13god vise voli veci telefon, mi note 10 lite je ona uzela.
 
Pa onda mozda bolje Huawei P40L manji je, i laksi. Redmi note 9 i redmi note 8 pro su istih dimenzija i 199 i 200gr.
Ne znam da li dete koristi google i sta od aplikacija.
 
Ja hteo da idem. Da pazarim Mi Box. Al žena...:)
 
Uzeo bih nešto za otprilike 300e. Do sada sam gledao ove modele:
Mi 10 Lite 5g, Realme 7 pro, čak možda i Nova 5T. Ili nešto drugo..? Voleo bih da bude kompaktnijih dimenzija koliko je to moguće.
MIUI me odbija zbog lošeg RAM management-a, EMUI iz razloga što je budućnost nepoznata, a o ostalima i ne znam puno.
Takođe, šta mislite o oppo telefonima i find x2 lite modelu?
Gledao sam ranije Nord i 4a, možda sačekati bolje cene, mada smatram da su i jedan i drugi dosta precenjeni.
 
Погледај и Поко х3, сигурно можда и најбољи што се тиче односа цена-квалитет...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Da se ubacim i ja da ne otvaram novu temu za sada. Treba majci da obnovim UO u MTSu pa bi uzela neki telefon da zameni redmi note 5.

Budzet joj je oko 2500 sa paketom. Planiram da joj uzmem omoriku 1 za 2000 + RN8 pro ili RN 9 pro koji ce placati oko 600 mesecno. Koji preporucujete vise od ova 2? Citam da RN9p ima dosta bagova sto oko kamera sto oko androida i baterije pa mozda bolje u tom slucaju da uzmem RN8 pro?

Mozda jos neka preporuka u tom rangu? Hvala!
 
I Mi 10 lite i X3 i Realme 7 Pro, svi su oni sa veličinom tu negde, razlika je samo par mm u visini, a u širini su gotovo identični, što je mnogo bitnije za osećaj u ruci.

Novu 5T, odnosno Honor 20, lično koristim, i stvarno sam prezadovoljan. Kompaktan, lagan, ima jači procesor od svih gore pomenutih. E sad zbog ove situacije, ne znam koliko ga je pametno sada preporučiti za kupovinu, kao nov telefon, to već moraš sam da odlučiš.

Ako hoćeš baš baš kompaktan telefon, tu su naravno iPhone SE i Pixel 4a, ali oni su već oko 400€, njih jedino polovne da tražiš za 300 i kusur.
 
Ako može pomoć treba mi telefon za majku nešto za 120e i sad sam naleteo na ova dva onako koja mi ulaze u tu cenu. Huawei Y6 i Samsung A11, koliko gledam na netu malo je Samsung bolji ali reko da pitam i vas za mišljenje?

Послато са LG-D855 помоћу Тапатока
 
Redmi 9 je miljama ispred svega toga, ima za 125-130e po oglasima.
Ja kada sam uzeo taj redmi 9 u ruku da namestim nešto jednom čoveku. Bio je telefon star jedno mesec dana. Totalno nezahvalan korisnik. Na papiru je telefon ok i odaje utisak da je dosta skuplji, ali pri skrolovanju i prelaženju iz menija je telefon baš znao da zaseče. Sada ne znam da li je baš samo do tog primerka, ali je baš štucao.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ako može pomoć treba mi telefon za majku nešto za 120e i sad sam naleteo na ova dva onako koja mi ulaze u tu cenu. Huawei Y6 i Samsung A11, koliko gledam na netu malo je Samsung bolji ali reko da pitam i vas za mišljenje?

Послато са LG-D855 помоћу Тапатока

Bolje uzmi polovan Samsung A8 2018, ekran baterija bzina
 
Ako može pomoć treba mi telefon za majku nešto za 120e i sad sam naleteo na ova dva onako koja mi ulaze u tu cenu. Huawei Y6 i Samsung A11, koliko gledam na netu malo je Samsung bolji ali reko da pitam i vas za mišljenje?

Послато са LG-D855 помоћу Тапатока

Bolje sačekaj neku akciju za Black friday po prodavnicama. Recimo Mi Store redovno pred Black friday organizuje akcije. Prošle godine si imao nov Mi Max 3 za 110eu. Ove godine za 9ooo din bio Redmi 9c 3/64 za otvaranje TC Galerija (pre 2 nedelje).
 
Rn9 pro ili poco x3?
Vase misljenje?
Ne igram igrice za to mi nije potreban,e mail, drustvene mreze,fotografije(po potrebi).....

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Trenutno je u Cg 255e 6/128 , a redmi note 9 pro 6/128 245e.
Citam da poco ima neke bagove,pa zato pitam. Drug ima rn9 pro kaze da je zadovoljan

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno