Šta je novo?

i5 6600k nejasnoća

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Imam mašinu iz opisa i kada slušam internet radio preko Chroma ili Opere i radim u Lightroom v6 radio prenos krene da trokira i da zapucava što me izluđuje iako je net brzina 50/10 Mbs. Ovo se dešava samo u ovoj kombinaciji.
Video sam po netu da neki imaju isti problem koji su rešili tako što su i Win 10 podešavanjima Chrom vezali za GPU, a LR za iGPU tako da ne dolazi do ukršnja tj nisu vezani za isti GPU, mada to u mom slučaju ne menja stvar.
Ne znam da je do LR ili do i5 6600K, tj. da li je vreme da zbog ovoga uradim upgrade na jači CPU.

rt.jpg

PS. temu sam postavio ovde jer kontam da je problem do samog CPU. :crash:
 
Probaj u Chrome da ugasis hw akceleraciju. Tad ce stream da ide preko procesora umesto preko bilo koje graficke, ako mislis da je problem do toga.

Ja bi ti predlozio da preko task manager-a pogledas CPU i GPU iskoriscenost kako ni video da li je do toga sto ti mislis da je. Takodje proveri da li nvidia control panel prepoznaje da si stavio diskretnu graficku da se koristi za LR.

Koliko RAM memorije imas? Mene nesto vuce kao da ti je problem sa time. Jel ti zavisi ucestalost tih prekida radio prenosa sa velicinom/kompleksnoscu otvorenog projekta?
 
Imam 32 GB
 
Nema isti engine kao Chrome i Opera, te ne bi bilo lose da ga probas za radio prenose.
 
Ok, će da probamo. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno