Šta je novo?

Problem sa temperaturom i7 3770 ?

gordije

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2007
Poruke
201
Poena
319
Ubacio sam nedavno novi proc. i7 3770 na mesto starog i7 2600 i temperatura se vrti oko 60c u idle...skidao sam kuler nekoliko puta da namesim lepo tj.kako treba da stoji da bi najbolje hladio i desilo se da smanji temperaturu na oko 37 i posle nekog vremena opet na oko 60c ): ? Nadao sam se da je problem kuler koji je imao slomljenu nogicu ali ocigledno nije?do veceras je bio u kucistu LC Power Cosmo Cool LC-CC95...danas sam kupio nov kuler LC Power Cosmo Cool LC-CC-120 i odmah posle montaze upalim komp i temp je bila izmedju 35-37 i kako se sam se vratio da pogledam posle 10 tak.min. temperatura opet oko 60c ): U Biosu je temp.procesora 37
Ovo su temperature - Everest 48c, HWiNFO64 58c , Speccy 56c ... nigde iste temperature a svuda visoke za nista tj. idle ): MSI Afterburner 58c.........
Upravo dok kuckam text je temp bila pala na oko 37c i tako drzala oko 10 do 15 min,sada je opet oko 60c, Tak Manager ne pokazuje nikakve pojacane aktivnosti koje bi zagrevale proc? Tako da temperatura cas padne na oko 37 i skace na oko 60c...Hvala unapred ako neko ima ideju sta bi moglo biti ?1.jpgIMG_20200925_214140.jpgIMG_20200925_210100.jpg

Npr. kada upalim Battlefield 1 temperatura ide maximum do 67 - 69c ... Sada je opet temp kako treba 35-37 ali do kada ):
 
Poslednja izmena:
Pa radi ti neki proces vidis zauzece u speccy i potrosnju od 40tak w sto je mnogo za idle...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pošto je u biosu ok, najverovatnije nešto u Windowsu, probaj:
-Clear Cmos
-da li su u biosu isključene opcije: CPU EIST Function, C1E...(stavi na Auto ili On ako su ugašene)
-Resetuj "power" podešavanja: powercfg -restoredefaultschemes
-Power plan, prebaci u Balanced ako je High performance
-u Device manger-u ažiriraj drajvere za Cpu
 
Poslednja izmena:
Hvala za info!!! Odradio sam sve to i sada da vidimo sta se desava....Za sada je sve ok... temp je 35c IMG_20200926_103145.jpg
 
Izgleda da je uleteo neki Miner malware??!! Opet sve isto....tj. kada se udaljim od kompa i posle nekog vremena pogledam a ono sve isto temp.oko 60c Kada vidim da je temp skocila kada dignem Task Manager temperatura odmah padne na 35c ? i kada ostavim u pozadini task manager sve je OK?....
 
Kaspersky free pa skeniraj. A posle možeš i Malwarebytes.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Problem je ukonjen tj. virus... Zasluzni su RogueKiller,AdwCleaner,RKill,Malwarebytes i Kaspersky free :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno