Šta je novo?

Povezivanje 3-pinskog rgb ventilatora na 4-pinski prikljucak na ploci

AcaTrajce

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruke
54
Poena
159
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600X + Cooler master Hyper 212 Black Edition
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plus
RAM
Kingstone HyperX 2x8GB DDR4
GPU
Asus Tuf 3070
PSU
Thermaltake 630 SE
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A70
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Prosle godine sam kupio kuler Hyper 212 Rgb Black Edition i sada sam hteo da montiram jos jedan rgb kuler na njega. Dodatni kuler je Masterfan SF120R ARGB, danas kad je stigao video sam da je prikljucak za rgb 3-pinski a ja na ploci imam samo 4-pinske prikljucke (ploca je MSI b450 Gaming Plus). Sa Hyper kulerom sam dobio neke adaptere kao i sa sf120r kulerom ali koliko sam ih proucavao mislim da sa njima ne mogu da povezem kuler na plocu.
Da li trebam da kupim neki dodatni adapter ili postoji neka mogucnost povezivanja sa postojecim adapterima koje imam?
Sve najbolje, pozz...:wave:
 
Ta tvoja ploča nema podršku za ARGB samo "običan" RGB. ARGB je 3 pin, 5v digitalan a RGB je 12v. analog. Uzeo si pogrešan ventilator. Ima isti takav samo sa RGB. Nema direktan adapter između ta 2 tipa.
Sada ti treba ovako nešto https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/rgb-accessories/argb-led-small-controller/ Više sa isplati da uzmeš drugi RGB fan.

Nazalost nisam to znao pre nego da narucim kuler. Sam kontroler se krece oko 35 eura na kp, nema sanse da ga kupujem.
Zvacu sutra prodavnicu gde sam kupio kuler da vidim da li mogu da ga zamenim.
U svakom slucaju hvala na odgovoru...
 
Nazad
Vrh Dno