Šta je novo?

Napajanje za r5 2600 i...

max21

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2007
Poruke
550
Poena
319
crklo mi je napajanje cft-650-14cs koje sam imao pa bih sada kupio neko bar u rangu toga jer su mi i spremne nove komponente da ih ugradim a to su
r5 2600 i rx570, mozda bih zamenio za neku 580ku ili 590ku kasnije ili 1070 ali mislim da to i nisu prejake grafike

bilo bi lepo da je modularno(pozeljno, ne i must have) a budzet bi bilo lepo da bude do 10.000 ali ako bas mislite da vredi dati vise za neko napajanje vi predlozite, naravno,
ako mislite da nije potrebno davati tolike pare i to bi bilo lepo ali je to malo verovatno :)
 
U Atomu imaš Seasonic Core GM 650 za 10500, sa 7 god. garancije. Malo preko budžeta ali mislim da ne može bolje za te pare. Poslužilo bi i 550W ako bi da uštediš ali ovako imaš više lufta za apgrejd.
Alternativa bi bila Antec Neo Eco Zen Gold, ako ga nađeš, ali mislim da ima manju garanciju. Ili Antec EA550G Pro za 11000, EA650G Pro za 12000.
 
Poslednja izmena:
Realno, Core GC/GM 650 je best-buy. Ja sam morao da ga uzmem :d Za solidno napajanje moraš dati bar 8.000 RSD, a za ~10k dobiješ značajno bolje, i svakako se isplati. Neko kvalitetno Chieftec ili LC Power (npr. GP4) nije mnogo jeftinije, a uglavnom ima samo 2 godine garancije. FSP u tom rangu je ok, ali opet nije ništa specijalno, a bolji modeli su skuplji. Antec je uglavnom malo skuplji, pa iako je dobar i vredi taj novac, ne nudi ništa više od SS-a. Takođe varijante od 500 i 550W nisu mnogo jeftinije, pa iako je to dovoljno, opet nema razloga ne uzeti 650 model
 
Poslednja izmena:
Isplati se ako ti treba. Ako misliš da ćeš u budućnosti staviti 3080, onda je 750 ok. GM je polumodularno, nećeš imati šumu kablova svakako.
 
I Core GM i Antec EAG su semi-modular, osnovni kablovi (24-pin, 8-pin CPU i PCI za grafiku) su im fixirani, ostali su modularni. Core GC je isti kao GM, samo nije modularno, svi kablovi su fixni. Razlika u ceni je jer je Antec na platformi koja je za nešto bolja (takođe Seasonic poreklom), ali nije velika razlika u kvalitetu. Na tebi je da odlučiš da li vredi doplate.

Što se tiče 650W vs. 750, tebi je sada i 650 overkill, 'ladno bi ti 500-550 završilo posao. 750 može da ti zatreba samo ako nekad uzmeš mrcine od procesora i grafike poput Intela 10900K i RTX 3080. Ako ne planiraš takvo nešto u skorijoj budućnosti, 650 ti je puna kapa, ima lufta i za jače karte. Ja trenutno teram Ryzen 3600 i 1080Ti na mediokritetu od napajanja od 630W, bez problema. Ono što ćeš ti uzeti je za 2 klase bolje od mog, pa ti vidi...

Ja bih išao na 650W na tvom mestu, osim ako ti nije problem da daš tih 1500-3000 više. jedino bih razmislio da li da uzmem Core GM za 10500 ili da dodam 1500 za Antec od 650W...
 
Poslednja izmena:
aha, pa iskreno mi i to odgovara semi-modular jer svakako te kablove moram imati, jedino bih nekih sata kablova da se resim ako ne moraju bas da budu tu mada nije presudno, imam mesta u kucistu

tesko da cuu stavljati nesto jace od npr ryzen 3600 i od rx590 bar za naredne 2, 3 godine, i necu stavljati 2 grafike verovatno nikada

gledam sada core gm 650 i ea650g iste vrednosti isporucuju sto se tice snage, da ne kazem kao da su ista napajanja s drugim brendom, mada sam cuo da imaju saradnju, jedino gm 650 ima duze kablove za nijansu ali mi to i ne znaci previse

nije mi problem da dam 1500 vise za anteca ako mislite da je kvalitetniji ili bolji uopsteno

update: ea650g nema niko, bice za 2 nedelje verovatno u srbiji
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da cu za 3000 da kupim ssd za drugu masinu a ni ne ceka mi se tj. nisam bas u mogucnosti da cekam jer bratu treba komp za online nastavu a 750w ima samo belo a ono mi se i ne svidja jer mi je sve crno a kuciste je sa providnom stranicom
 
I Core GM i Antec EAG su semi-modular, osnovni kablovi (24-pin, 8-pin CPU i PCI za grafiku) su im fixirani, ostali su modularni. Core GC je isti kao GM, samo nije modularno, svi kablovi su fixni. Razlika u ceni je jer je Antec na platformi koja je za nešto bolja (takođe Seasonic poreklom), ali nije velika razlika u kvalitetu. Na tebi je da odlučiš da li vredi doplate.

Core GM je Core, a EA je Focus.
 
nisam bas razumeo sto je @laca12 rekao jel core bolje od focusa ili? pitam cisto da znam

inace, narucio sam CORE-GM-650 jer ostalih ni nema na stanju u srbiji a nije mi se cekalo 2, 3 nedelje ili Bog zna koliko za neko drugo...
 
stiglo je juce napajanje, sa naponima sam zadovoljan(koliko se ja razumem, postavicu i sliku posle 2, 3 sata koriscenja kakve su varijacije napona bile) ali nekako iskreno za 90e mi deluje jeftino, ne kazem da nije kvalitetno ali nekako meni deluje jeftino, skuplje mi je izgledao moj pokojni chieftec, najveca zamerka mi je sto nije izolovan kabal za cpu... iskreno, ponavljam, za 10500 sam ocekivao bolju zavrsnu obradu, mislim da ko ima mogucnost bolje da se pruzi za focus gold 750w za 145000 ili da uzme gc verziju za 1000din manje koja je ista, iovako sam od modularnog samo 1 sata kabal ustedeo na prostoru :)

edit: evo i slike napona u attachmentu pa prokomentarisite valjaju i naponi :)
 

Prilozi

  • naponi.jpg
    naponi.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno