Šta je novo?

R9 270-X Saphire riknula ?

zalio.... reflow odrdio ponovo, na kraju savio opterecenje (mali tegic ) na gpu i ostavio da se ohladi.
Ubo u ploču i evo radi... vaskrsla :)
 
Preslab je E5440 za RX 470.

Najmanji problem da se zameni za e8500 - e8600. Zavisi šta igraš. Ako ti treba procesor sa 4 jezgra idi na Core™2 Quad Processor Q6600. On može da se nađe za oko 1500 - 2000 dinara. Inače ja obožavam soket 775. Od jedne takve mašine sam napravio multimedijalnj stanicu, a od druge pravim NAS (FreeNAS - ). Treba mi samo grafika.
 
Nesto si pomesao. Xeon E5440 je bolji procesor i od Core 2 Duo E8600 i od Core 2 Quad Q6600.
 
Slažem se. Ovo je više Plug and Play
 
reče i uteče...
 
hehe... koji je ovaj vladat1 car

svasta
 
ponovo artefakti.... crtice
RIP

porucena 1050TI
 
Što li se ljudi hvataju za te 1050/ti karte...Uvek bile najgori odnos cene i performanse,ako je namena gaming.
 
pa Titanium :)
 
ma jok ... svakako je overkill za ovog xeona
nego ispala mi relativno povoljno
 
Eh, pa nije bas uvek.

U nekom dobrom starom vremenu, na primer kod pokojnog emmija, 1050 2GB je bila samo 1000-2000din skuplja od R7 370. Ili ono bese od RX 460.
Svakako tadasnja pametnija kupovina od obe.
 
I mizerna potrošnja znači, ne moraš da menjaš staro napajanje
 
Sto nisi kuvao opet staru :D
Ona 370 od drugara je kod mene, kuvao je drugi put na 270C odozdo sa ringlom i 200C duvaljkom odozgore, stojala neko vreme, sad je u racunaru u servisu, radi :D
 
mrzilo me po 3x da je vracam u zivot
rip

nego je li normalno da na ovoj Gigabyte 1050ti sa 2 fana isti se ne vrte uopste dok karte ne dostigne 60C ??
 
Sve je moguce ako je takav Fan Curve, ako ti to smeta skini MSI Afterburner pa podesi krivu kako ti odgovara
 
AORUS ili MSI Afterburner ?
 
thx

cudno mi bilo da ne pali ventove do 60C

namestio sam MS A da se pali na 40C

Nego
dal tripujem il su podesavanja boja drugacija po difoltu na Radeonu u odnosu na NVidiu
nikako da nabodem "belu" da bude bela...
sve nešto šućmurasto
odavno nisam imao zelenu kartu pa je verovatno do drivera
 
Ako je hdmi veza namesti da se koristi full RGB.
 
jeste hdmi

mislim da je kod Radeona ranije bilo podeseno YCBr 4:4:4
 
thx

cudno mi bilo da ne pali ventove do 60C

namestio sam MS A da se pali na 40C

Nego
dal tripujem il su podesavanja boja drugacija po difoltu na Radeonu u odnosu na NVidiu
nikako da nabodem "belu" da bude bela...
sve nešto šućmurasto
odavno nisam imao zelenu kartu pa je verovatno do drivera
ne tripujes, boje su uvek bile lepse na radeonu. na nvidia isprane..
 
experimentisao sam malo sa driverima

ova svinjarija sa bojama mi se javlja sa zadnjim 473.62

obrisao sam ih i instalirao starije 471.11 i boje su definitivno bolje
 
Pa jesi podesio na full rgb umesto limited u nvidia control panelu? Nekako je kod nvidia kartice povezane hdmi vezom i dalje cesto po default-u podeseno na limited pa onda mnogi korisnici pisu o ispranim bledim bojama. Imao sam ranije radeon pa presao na nvidiu i bolje su boje na nvidia, mada moguce da je i tada po default-u pogresno podeseno kod radeona.
Znaci mora na full rgb da bi imao normalnu sliku,nista vise.
 
Poslednja izmena:
da da full rgb bio i na prethodnim driverima i sada
nije do toga
 
Da ne otvaram novu temu da pitam ovde
Šta znači kad grafička daje sliku sa linijama, sta je tu crklo i da li može da se to popravi
 
ako imas srece reflow
kod mene je drzala godinu i kusur
 
Nazad
Vrh Dno