Šta je novo?

R9 270-X Saphire riknula ?

Dark Angel

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
3,080
Poena
735
Moja oprema  
CPU & Cooler
XEON E5440 mod 775
Matična ploča
ASUS P5B
RAM
6 Gb
GPU
GIGABYTE 1050 TI
Storage
SSD Biostar 240Gb + HDD...
Zvuk
XONAR D 2
Monitor
SAMSUNG 32" TV
Miš & tastatura
LOGITECH MASTER
Ostale periferije
LOGITECH Z-5500
Laptop
MACBOOK PRO 5.2 + 7.1 + ...
Tablet
ASUS TRANSFORMER
Pristup internetu
  1. Optički internet
bootuje do win logoa, zatim se cuje klik i nista .... zamraci se ekran i nista se ne desava

ubacio sam u komp zamensku karticu i sve radi normalno

ima li joj leka ili da je shutnem u kantu ?
 
Pretpostavljam da nisi probao na drugoj ploci...

Jel odmah nestane slika po pojavljivanju logoa ?
Verovatno ne moze da ucita drajver.

Udji u Windows preko Safe Mode-a, tad se GPU drajveri ne ucitavaju.
 
da
ucita logo wina i nema vise signala.... monitor odmah detektuje da nema signala sa kartice
 
Restaruj par puta pa ce ti dati opciju da udjes u Safe Mode.
To cisto da vidis da nije neki problem sa drajverima, mada 99% je otisla graficka...
 
čim ne pokreće drajver (radi u safe modu, i sa pobrisanim drajverima kao microsoft basic video adapter) znači da je polumrtva.

teoretski se može opraviti duvaljkom+ fluxom bez kalafonijuma (ili rernom , if ju get laki) ali po svoj prilici ćeš morati da pazariš novu grafiku.
moja preporuka rx 460 (nova je, ne troši mnogo, za nijansu jača od te koju imaš, nije skupa , i daleko je mlađa, tako da će trajati duže.
jače od toga ne gledaj, jer ti je procesor usko grlo, i ne može da podrži jače performanse. )

biraj - đa rx460 (aka rx 560), đa gt 1050, šta naleti jeVtinije (dole nato).
 
RX 460 45 ojra
RX 560 55 ojra
1050 ti ... 65 ojra

R9 270 bez x ... 30 ojra

sta uzeti ?
 
rx 470 60 evra(najjeftinija)65e nitro(najbolje hladjenje)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Sve ti je lepo čovek napisao a i uspeo si da nadjes na oglasima. Sad Google u ruke pa nadjes testove, probaš da uporediš kako se ponasaju u igrama koje te zanimaju i onda vidiš da li cena opravdava razliku (ako je ima) u performansama.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Večeras sam je ponovo ubacio da probam ...
ulazi normalno u safe mod
ali kad pokrenem win redovno ... opet dodje do win logoa i nakon klika prestane da daje sliku
ventovi vrte redovno
 
imam u ponudi i RX 470 za 50 ojra
ona je u uzem izboru

1050 TI za 15 jura vise

koju od ove 2 ?
 
core2q i na 4ghz, max neka 1050(bez ti), gtx 760, rx460/560..
 
Ne, ne daj boze da mu rudarska non Nitro lesina crkne u skorije vreme.
 
Treba i dobro napajanje za RX 470.
Danas sam "kuvao" jednu R7 370 duvaljkom drugaru i proradila je, pitanje je na koliko. Drajveri su losi, ne vrti FAN preko 50% a graficka kuva, zato je i riknula. Obavezno rucno kriva u drajveru ili After Burneru i ne prelazi 60C.
 
Slobodno idi na RX 470.
Ja imam 1060 3Gb i ništa joj ne fali osim 1% low fps u igrama koje i ne igram.
Skoro sam instalirao GRIP i npr to radi odlično, između 45 i 75 FPS - baš onoliko koliko FreeSync monitor podržava.

Bojim se da kolege koje se plaše "overkila" previše čitaju štampu a baš i nisu tako "potkovani" sa iskustvom.
 
Overkill nije toliko strašan osim u slučaju kada je novac problem. Mada kakvo je stanje na našem tržištu, 1050 iako dosta slabiji, drži cenu. Ja bih išao na rx470, naći samo dobar (nitro) primerak, pa kasnije verovatno ide u neku bolju konfiguraciju...
 
čim ne pokreće drajver (radi u safe modu, i sa pobrisanim drajverima kao microsoft basic video adapter) znači da je polumrtva.

teoretski se može opraviti duvaljkom+ fluxom bez kalafonijuma (ili rernom , if ju get laki) ali po svoj prilici ćeš morati da pazariš novu grafiku.
moja preporuka rx 460 (nova je, ne troši mnogo, za nijansu jača od te koju imaš, nije skupa , i daleko je mlađa, tako da će trajati duže.
jače od toga ne gledaj, jer ti je procesor usko grlo, i ne može da podrži jače performanse. )

biraj - đa rx460 (aka rx 560), đa gt 1050, šta naleti jeVtinije (dole nato).


i get laki :)
skinuo sam cooler, ocistio, uzeo heatgun (duvaljku) preduvao dobro čip ... vratio cooler i woila.... radi
dokle videcemo ....
evo vrtim neki benchmark na njoj .... drzi se jos uvek
 
Bez paste (fluxa) nece dugo, samo si osvezio kalaj ali ce opet puci. Sto ne rece da ces to da radis, rekao bih ti da treba da stavis par kovanica od 5din, 2-3 da pretisne cip da kalaj bolje uhvati.
 
Bez paste (fluxa) nece dugo, samo si osvezio kalaj ali ce opet puci. Sto ne rece da ces to da radis, rekao bih ti da treba da stavis par kovanica od 5din, 2-3 da pretisne cip da kalaj bolje uhvati.

posle feniranja oko chipa se videlo cca 1mm nekog tankog filma (kao otopljena pasta) a kroz lupu sam lepo video kako na obodima chipa bukvalno kuva kalaj....
dokle ce ne znam ali evo fercera ...

dobra ova fora sa kovanicama ...
sta sve covek ovde nece nauciti od vas :)
 
I ja video na netu tu foru pa ako ti prsne ponovi ;)
Da, to sto se videlo je verovatno zaostali flux.
Zaboravih, podesi After Burner i ne daj joj da ode preko 65C. Kad zavrsis gaming ostavi je 5-10 min u idle da spusti temp polako i stabilizuje pa gasi racunar.
 
Poslednja izmena:
u FurMarku odradi sve ... max temp 75C ... idle 36 C
 
Thax djalf
 
evo da podignem temu iz mrtvih

posle godinu dana rada od reflowa grafa je ponovo riknula
da li ponavljati proces jos jednom ili nesto drugo uzeti ?

pitanje je sta jer ove cene polovnih grafa nisu normalne ( pre godinu dana 470 je bila 65-70 eur a sada 2 do 3 puta skuplja

sta uzeti kao adekvatnu zamenu od polovnih grafickih da je u rangu sa ili oko ove moje ?
 
ponovi proces.
i tako možeš u nedogled otprilike. na BGA lem grafike namerno stavljaju loš kalaj (ROHS) kobajagi zbog životne sredine,
ali zapravo je poenta u kalaju bez olova, koji ima kratak životni vek, tako da moraš da kupiš novu.

e, sad ako znaš nekog ko to može da ti prekugla (reball) sa ljudskim kalajem, rešio si problem maltene trajno.
 
thx lepi
mislim da je upitna isplativost procesa ( reball )
probacu ponovo da je naduvam heat gunom pa da vidim hoce li vaskrsnuti
 
Nazad
Vrh Dno