Šta je novo?

realme 6 vs redmi note 9 pro

Bojanboki

Cenjen
Učlanjen(a)
16.01.2013
Poruke
150
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
i3-10100f
Matična ploča
Gigabyte h410
RAM
Corsair Vengeance 2x8gb
GPU
RX 6600 Sapphire pulse
Mobilni telefon
tcl plex
Pristup internetu
  1. Optički internet
realme 6 8/128 ili rmn9p 6/128 koji je bolji izbor? telefon ce se generalno koristiti za surf i poneku sliku,
trenutno imam tcl plex ali on ide na dobos jer su mu slike nocu jako lose
inace telefon dobijam od firme preko mtsa a njihova ponuda za poslovne korisnike je uobicajno tanka pa se izbor sveo manje visr na ova dva.
 
Realme 6 bez razmišljanja. Ja imam uzeta dva RN9P preko Vipa i oba puta sam se razmišljao između njega i Realme 6S. Uzeo bih u oba slučaja 6s samo da je imao 2GB više radne memorije (4/128). A 6s je slabija verzija 6ice. Manje mem i slabija kamera. Da sam imao full 6icu u ponudi, pre bih nju izabrao nego RN9P.
 
Sa jedne strane Realme ima bolji ekran, msm ne bolji, nego je osvežavanje 90Hz. A vrv je i Realme UI bolji od MIUI a.
Sa druge strane RN9 Pro ima mnogo bolju autonomiju, što zbog čipa, što zbog tog osvežavanja od 90Hz na Realme u, a na kraju i zbog samog kapaciteta baterije koji je dosta veći.
Ostalo je manje više sve isto, pa ti vidi šta tebi više odgovara.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja imam RN8Pro...ima isti cip kao Realme 6, ali ima 200mAh vise...meni telefon traje 2 dana lagano...odlicna je autonomija sa ovim cipom, tako da svakako nece pogresiti ako ode na Realme 6...samo ne znam da li postoji Gcam za njega, mada verovatno postoji, s obzirom da ima i za RN8P... :)
 
U teoriji, baterija na RN9P treba da ubija. I po recenzijama na netu. GSM Arena i sl. U praksi nije bas tako. Fon izgura 2 dana sa 6-7 sati SOTa, ali uz umereno korišćenje. Fejs, surf i sl. Klinci sa Roblox, Minecraft i Fortnite isrču bateriju od jutra do večeri uz 7-8 SOTa.

Da napomenem da imam 3 RN9P, dva uzeta u Vip-u, jedan u Logicu (za Rumunsko trzište) . I sva 3 se isto ponašaju.
 
Poslednja izmena:
Pa, za sada ne. Doduše, rano je još. Prvi sam uzeo 19.08, drugi 11.09. a treći juče. Tako ispalo. Uzeo prvi ženi. Ćerka je u fazi da sve mora da ima kao mama. A onda mi bilo žao i najmlađeg pa sam i njemu pazario isti. Prva dva su iz Vipa, najnoviji je iz Logica. Po startu mi je kao default jezik ponudio Romanian tako da je verovatno odatle i uvežen. Obično su nam fonovi sa KP i sl. prodavaca ili Mađarska ili Rumunija.

Drugar koji je isto u Vipu uzeo ima problem sa signalom. Kaže da u svojoj radnji, koja je u podrumu, sa RN8P imao signal 2 crte (imao ga u 2 navrata), a sa RN9P nema signal. MTS mreža. E sad, ja ni loš prijem mreže nisam primetio, ali živim na prvom spratu. Žena vucara svud fon sa sobom, ali klinci ne iznose iz stana. Žena ima Vip i MTS službenu karticu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno