Šta je novo?

Zabbix web scenarios triggers

veljkope

Poštovan
Učlanjen(a)
12.02.2018
Poruke
119
Poena
60
Ima li neko iskustva sa ovim ?

Ideja je da se nadgleda rad web sajta i da kad je sajt down dobijem notifikaciju na dashboardu i na mail.
Sva uputstva koja sam nasao na netu sam ispratio (sva su manje vise ista kao i ovo gde koristim samo Adding a web site to the monitoring i Site unavailability alert)i desava se sledece (sajt palim i gasim po zelji za testiranje) :

1. kada kreiram web scenarije za vise sajtova i od toga napravim triger = ugasim sajt i ne dobijem nikakvu notifikaciju
2. kada kreiram triger za svaki sajt ponaosob = dobijem email i notifikaciju na dashboardu jednom. svaki sledeci put kad ugasim ili upalim sajt ne dobijem nista.

Da li se neko mlatio sa ovim ili da razbijem *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* koje me godinu dana maltretira ?!
 
Poslednja izmena:
Kakav ti je triger, mora da on nesto zeza.
 
Screenshot_1.jpg


Ovo "PROBLEM event generation mode" sam promenio na multiple, ali se i dalje nista ne desava...
 
Poslednja izmena:
Update :

Provalio sam da je iz nekog razloga check interval namesten na 14 minuta i 32 sekunde, i kad se dese tri provere a sajt je dole, dobijem notifikaciju i mail. zna li neko kako da smanjim check interval ?
 
Nazad
Vrh Dno